01.08.2020

Około tysiąca osób ze społeczności mennonitów w Nadrenii Północnej-Westfalii musi zostać poddanych kwarantannie!

Ostatnio dodane

14 najciekawszych atrakcji turystycznych w Bawarii, które trzeba zobaczyć!

Bawaria to kraj związkowy o wielu obliczach. Atrakcje turystyczne Bawarii są równie różnorodne – od pięknych miast pełnych niesamowitych...

Ogródek działkowy w Niemczech – koszty oraz najważniejsze informacje!

Praca w ogródku działkowym to jedno z ulubionych zajęć ludzi w każdym wieku oraz rodzin przez cały rok. Uprawianie...

Oto jak przedłużyć termin złożenia zeznania podatkowego w Niemczech!

Nie każdy jest w Niemczech zobowiązany do złożenia zeznania podatkowego. Jednak każdego roku wielu podatników jest zaskoczonych, że prawie...

Niemcy: 35.000 dzieci do szóstego roku życia bez szczepienia przeciwko odrze!

Zgodnie z informacjami podanymi przez Instytut Roberta Kocha (RKI), 35.000 dzieci do szóstego roku życia nie zostało zaszczepionych przeciwko...

W powiecie Euskirchen w Nadrenii Północnej-Westfalii wykryto zakażenie koronawirusem w kilkunastoosobowej rodzinie należącej do Wolnego Kościoła Ewangelickiego. Powiatowy urząd ds. zdrowia zdecydował o poddaniu kwarantannie setek ludzi należących do społeczności mennonitów. Konieczne będzie też przeprowadzenie testów na obecność koronawirusa.

Trzeba będzie przebadać około 1.000 osób należących do społeczności mennonitów

Według rzecznika urzędu, zagrożone jest całe zgromadzenie mennonitów w Euskirchen, którego członkami była dotknięta zakażeniem rodzina. Jeszcze w tym tygodniu badaniom na obecność koronawirusa ma zostać poddanych około 1.000 osób.

Rzecznik urzędu ds. zdrowia Wolfgang Andres poinformował, że jako pierwsza do szpitala trafiła matka rodziny, która zauważyła u siebie objawy choroby Covid-19. Przeprowadzone badanie wykazało zakażenie koronawirusem. Kolejne testy potwierdziły wynik dodatni również u ojca i u 11 z 13 dzieci. „Dzieci chodziły wcześniej do szkoły prowadzonej przez mennonitów. A rodzina zapewne poszła też na nabożeństwo do kościoła menonitów” – powiedział Andres. Jego zdaniem nie można wykluczyć, że wirus się rozprzestrzenił.

Zamknięto dom modlitwy i szkołę prowadzoną przez zgromadzenie mennonitów 

Władze powiatu otrzymały od społeczności mennonitów listę zawierającą około 500 nazwisk. Ci ludzie wraz z dziećmi zostaną poddani testom na obecność koronawirusa. W sumie badaniami objętych zostanie około 1.000 osób. Decyzja o poddaniu kwarantannie dotyczy całej społeczności. Szkoła i dom modlitwy mennonitów zostały zamknięte.

Źródło: www.n-tv.de

  • Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).
Obserwuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Co o tym myślisz? Skomentuj!x
()
x