Więcej

  Od środy Hesja znosi obowiązek izolacji osób zakażonych koronawirusem. W Nadrenii-Palatynacie zmiany od soboty

  Półtora tygodnia temu cztery landy Niemiec – Badenia-Wirtembergia, Bawaria, Hesja i Szlezwik-Holsztyn – wydały wspólne oświadczenie o rezygnacji z obowiązkowej izolacji osób z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem. I tak od środy 23 listopada w Hesji obowiązek przebywania w izolacji przez pięć dni w przypadku uzyskania pozytywnego wyniku testu na COVID-19 przechodzi do historii. Z kolei sąsiednia Bawaria jest już o krok dalej i chce wkrótce znieść obowiązek noszenia maseczek w autobusach.

  Zapadalność na COVID-19 w Hesji zmniejsza się

  Federalny minister zdrowia Karl Lauterbach (59, SPD) krytykuje te decyzje, ale nie może się im przeciwstawić.

  Tymczasem w Hesji zmniejsza się zapadalność na COVID-19. Według Instytutu Roberta Kocha (RKI), liczba nowych zakażeń na 100 tysięcy mieszkańców w ciągu siedmiu dni wyniosła we wtorek 190,5, po tym jak jeszcze przed tygodniem wskaźnik ten kształtował się na poziomie 216,1.

  Nowe regulacje w Hesji zaczną obowiązywać od najbliższej środy – poinformował rząd tego landu we wtorek w Wiesbaden. Jednak osobom zarażonym koronawirusem z objawami choroby stanowczo zaleca się, aby w miarę możliwości nie opuszczały swoich domów, by szybko wyzdrowiały i nie zagrażały innym osobom.

  Zamiast wymogu izolacji w Hesji obowiązują następujące zasady

  Dorośli i dzieci powyżej szóstego roku życia przebywając poza domem muszą przez co najmniej pięć dni od otrzymania pierwszego pozytywnego wyniku testu na koronawirusa nosić maseczki ochronne. Na świeżym powietrzu maseczkę można zdjąć, jednak należy zachować co najmniej 1,5 metra odległości od innych osób.

  Ponadto osoby te mają zakaz wstępu i wykonywania pracy w szpitalach, domach spokojnej starości i domach opieki, schroniskach dla bezdomnych i uchodźców, a także innych placówkach, w których przebywają osoby szczególnie narażone na zakażenie lub w których występuje zwiększone ryzyko zakażenia. Zasada ta dotyczy zarówno osób odwiedzających, jak i personelu.

  Osoby chore powinny wziąć zwolnienie lekarskie

  Jednocześnie rząd kraju związkowego Hesja zalecił pięciodniową izolację i nieprzyjmowanie gości w przypadku infekcji z objawami. Izolację należy zakończyć dopiero wtedy, gdy objawy nie występują od co najmniej 48 godzin lub gdy minie dziesięć dni od uzyskania pierwszego pozytywnego wyniku testu na COVID-19.

  Zniesienie obowiązku izolacji jest wynikiem trwającego przeglądu sytuacji związanej z koronawirusem w Hesji. Dotyczy ono także wszystkich osób, które aktualnie przebywają w izolacji na podstawie poprzednio obowiązującego rozporządzenia. Jeżeli znów dojdzie do gwałtownego wzrostu ilości zakażeń, a zwłaszcza w przypadku znaczącego pogorszenia się sytuacji szpitali w Hesji, rząd krajowy znów odbędzie naradę w tej sprawie i podejmie stosowną decyzję.

  Wcześniej obowiązek izolacji zniosły już Bawaria, Badenia-Wirtembergia i Szlezwik-Holsztyn. Z kolei w Nadrenii-Palatynacie wymóg ten przestanie obowiązywać od soboty.

  Źródło: www.bild.de

  OPTYMALIZACJA FINANSÓW

  NA START W NIEMCZECH

  POPULARNE WŚRÓD POLAKÓW

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest

  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments

  Dołącz do nas!

  188,272FaniLubię
  15,600ObserwującyObserwuj
  266ObserwującyObserwuj

  Popularne

  Oznaczenia niemieckich tablic rejestracyjnych

  Oznaczenia niemieckich tablic rejestracyjnych zaczynają się od kodu miejsca rejestracji pojazdu. Jego długość zależy od wielkości danego miasta lub powiatu (w zależności od przynależności...

  10 zabytków i atrakcji turystycznych Norymbergi, które koniecznie musicie zobaczyć!

  Ogromny zamek cesarski, zapierające dech w piersiach tereny zjazdów nazistowskiej partii NSDAP i sklejone w długi labirynt „lochy”. Zabytki w Norymberdze to niesamowita mieszanka....

  Terminy wypłat Kindergeld w 2023 roku – sprawdź kiedy otrzymasz przelew!

  Kindergeld jest wypłacany co miesiąc na podane we wniosku konto. W zależności od ostatniej cyfry numeru Kindergeld (niem. „Endziffer”) pięniądze otrzymacie na początku miesiąca,...

  Życzenia bożonarodzeniowe i noworoczne po niemiecku – 20 propozycji!

  Święta Bożego Narodzenia to święto upamiętniające narodziny Jezusa Chrystusa, a także okres radości i spotkań z rodziną oraz bliskimi. „Frohe Weihnachten”, czyli „Wesołych Świąt”,...

  16 najpiękniejszych jarmarków bożonarodzeniowych w Niemczech!

  Najpiękniejsze jarmarki bożonarodzeniowe w Niemczech W okresie przedświątecznym w wielu niemieckich miastach odbywają się jarmarki bożonarodzeniowe. Większość z nich rozpoczyna się pod koniec listopada. Poniżej...
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x