Od 18.01. obowiązkowe maseczki FFP2 w Bawarii!

Polski program do fakturowania w Niemczech

Od najbliższego poniedziałku (18.01.) Bawaria wprowadza obowiązkowe maseczki FFP2 w publicznym transporcie lokalnym i supermarketach. Zdecydował o tym dzisiaj gabinet w Monachium, jak powiedział minister Markus Söder (CSU). Premier Bawarii Markus Söder ostrzegł na konferencji prasowej przed mutacją koronaawirusową.

Söder chce poprawić bezpieczeństwo w transporcie publicznym i handlu

Söder powiedział, że “zwykłe maseczki” mają na celu ochronę innych. Maski FFP2 z kolei chronią również samego użytkownika. Jak stwierdził polityk jego celem jest poprawa bezpieczeństwa w transporcie publicznym i handlu.

“Dostępność w handlu jest wystarczająca i aktualnie nie brakuje maseczek FFP2”, podkreślił premier Bawarii.

Söder ostrzega przed zmutowanym wirusem

W związku z nieznacznym spadkiem liczby zarażeń koronawirusem w Bawarii, Söder mówił o “ostrożnie pozytywnym trendzie”. “Duża część środków zaczyna działać”, powiedział Söder we wtorek, po posiedzeniu rządu w Monachium, o obecnym zamknięciu.

W ciągu 24 godzin w Bawarii pojawiło się 1740 nowych infekcji – prawie 500 mniej niż tydzień temu. Z 158,8 zarażeń na 100 000 mieszkańców w ciągu siedmiu dni, Bawaria znalazła się na siódmym miejscu w całym kraju. To tylko wynik tymczasowy. Nadal nie jest jasne, jaki wpływ będzie miała przedłużona przerwa zimowa. Będzie to definitywnie widoczne pod koniec tego tygodnia. Söder podkreślił, że nadal są potrzebne konsekwencja i cierpliwość.

Ostrzegł również przed mutacją, która obecnie rozprzestrzenia się w Anglii, Irlandii i Holandii. Pandemię w tych krajach wywołały szkoły i przedszkola, dlatego też zamknięcie w Niemczech było “pozytywne”. Porównał on środki przeciw mutacji do “wyścigu z czasem”.

Söder wzywa do produkowania szczepionek w Niemczech

Söder wezwał do tego, aby w przyszłości produkować więcej szczepionek w Niemczech. Wyraził on również poparcie dla UE, która zamówiła większość ilość szczepionek.

źródło: Spiegel.de

Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

Znajdź wymarzoną pracę w Niemczech! Atrakcyjne zarobki, różne branże, praca dla par… Sprawdź teraz: praca.dojczland.info.

Obserwuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
171,242FaniLubię
5,205ObserwującyObserwuj

Na start w Niemczech

Przydatne linki

Niemieckie ubezpieczenia

0
Co o tym myślisz? Skomentuj!x
()
x