Nowe regulacje ze względu na wysokie temperatury! „Hitzefrei” już od pierwszej lekcji!

0
2432

Dla uczniów to jak muzyka dla uszu, gdy słyszą hasło „Hitzefrei” (wolne w szkole z powodu upału). Tak właśnie może się zacząć nowy rok szkolny. Ze względu na utrzymujący się duży upał, obowiązują specjalne zasady.

Trwające upały mają spory wpływ na początek roku szkolnego w Saksonii-Anhalt. Minister ds. edukacji pozwala kierownikom szkół już wcześniej ogłosić „Hitzefrei” lub skrócić zajęcia lekcyjne. Ogłosił to rzecznik ministerstwa. Zgodnie z jego zapowiedzią, we wtorek, czyli w dniu dzisiejszym, ma zostać wysłane do szkół odpowiednie pismo w tej sprawie.

Kierownicy 845 szkół w Saksonii-Anhalt już na początku zajęć lekcyjnych mogą zmierzyć temperaturę w sali. Do tej pory dopiero o godzinie 11 można było sprawdzić temperaturę. W związku z tym uczniowie wcześniej niż kiedyś mogą mieć ogłoszone „Hitzefrei” lub mieć skrócone lekcje a nie dopiero od czwartej lekcji. Regulacja dot. „Hitzefrei” obowiązuje, gdy w sali jest 26 stopni Celsjusza lub więcej.

Regulacje dotyczące pierwszego tygodnia nauki

Przedstawione nowe zasady, mają zgodnie z wytycznymi ministerstwa, dotyczyć pierwszego tygodnia nauki – tak więc najbliższego czwartku i piątku. Rzecznik ministerstwa podał jako uzasadnienie fakt, że budynki szkolne w ostatnich tygodniach bardzo się nagrzały. Podkreśla jednak, że opieka nad uczniami w podstawówkach będzie cały czas zapewniona.

Po sześciu tygodniach ferii letnich w Saksonii-Anhalt, 9 sierpnia zaczynają się znowu zajęcia. Wielu nauczycieli pracuje w związku z tym już od poniedziałku, aby przygotować lekcje. W zeszłym roku w Saksonii-Anhalt uczyło się łącznie 194.000 uczniów.

Źródło: mdr.de

Wszelkie treści publikowane na dojczland.info są chronione prawem autorskim. Kopiowanie tekstów że strony bez naszej zgody jest surowo wzbronione!
Admin
Profesjonalny marketing internetowy dla drobnych firm, jak i przedsiębiorstw. Sprawdź powyższego linka, zapoznaj się z naszą ofertą i daj się znaleźć w internecie :)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz!
Tutaj wpisz Twoją nazwę użytkownika