Więcej

  Niewydolność oddziałów intensywnej terapii w Niemczech – niektóre kraje związkowe przenoszą pacjentów

  polski supermarket w Niemczech

  Coraz więcej przypadków zachorowań na koronawirusa grozi przeciążeniem oddziałów intensywnej terapii. Bawaria, Turyngia, Saksonia, Berlin i Brandenburgia uruchamiają teraz koncepcję przenoszenia pacjentów – opartą na modelu koniczyny.

  Rosnące obłożenie oddziałów intensywnej terapii w Niemczech

  Od tygodni przypominano, że rosnąca liczba ciężkich przypadków zachorowań na Covid-19 może przeciążyć oddziały intensywnej terapii w niektórych regionach Niemiec.

  Bawaria i cztery inne kraje związkowe oficjalnie uruchomiły teraz tak zwaną „koncepcję koniczyny” w celu strategicznego przeniesienia pacjentów intensywnej terapii w związku z rosnącym obłożeniem.

  Jak ogłosiło we wtorek wieczorem Niemieckie Interdyscyplinarne Stowarzyszenie Intensywnej Terapii i Medycyny Ratunkowej (niem. Deutsche Interdisziplinäre Vereinigung für Intensiv- und Notfallmedizin, w skrócie Divi), „większa liczba” pacjentów z Bawarii, Turyngii, Saksonii, Berlina i Brandenburgii zostanie przeniesiona w inne „regiony” w ciągu najbliższych kilku dni.

  Tak zwana „koncepcja koniczyny” została opracowana podczas pandemii koronawirusa w celu ułatwienia rozmieszczenia pacjentów, gdy na oddziałach intensywnej terapii występuje wysoki regionalny wskaźnik obłożenia. 16 krajów związkowych podzielono na pięć grup – liści koniczyny – północną, wschodnią, południową, południowo-zachodnią i zachodnią. Bawaria to koniczyna południowa, natomiast Turyngia, Saksonia, Berlin i Brandenburgia – wschodnia.

  Grupa zarządzająca tym przedsięwzięciem, która koordynuje relokacje, spotka się w środę, jak poinformowała wieczorem rzeczniczka Divi w wywiadzie dla agencji informacyjnej AFP. Należy również ustalić, jakimi środkami transportu zostaną przewiezieni chorzy pacjenci.

  Zachorowalność w Saksonii zbliża się do 1.000

  Na wschodzie i południu Niemiec siedmiodniowa zapadalność na koronawirusa jest obecnie szczególnie wysoka. Najwyższa była we wtorek w Saksonii – 969,9, następnie w Turyngii – 685,3 i w Bawarii – 644,9. W niektórych regionach w tych krajach związkowych zachorowalność na Covid-19 przekracza 1.000.

  Zapadalność siedmiodniowa wskazuje liczbę nowych infekcji na 100.000 mieszkańców w ciągu tygodnia. W całym kraju było to ostatnio nieco poniżej 400, a oficjalna liczba zgonów z powodu wirusa w Niemczech prawdopodobnie wzrośnie do ponad 100.000 w nadchodzących dniach.

  Źródło: www.spiegel.de

  uznanie kwalifikacji w Niemczech

  uznanie kwalifikacji w Niemczech

  Podobne artykuły

  Wybrane dla Ciebie

  2 KOMENTARZE

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  2 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy najpopularniejszy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Jestem

  To sie w glowie nie miesci ze zaszczepieni tak choruja i zarazaja zdrowych.

  Stefan

  wylacz tv, wlacz myslenie! Szczepionka nie daje 100% ochrony przed zachorowaniem. Przestan sluchac swoich zaklamanych ekspertow. Poa tym na jakies 70-80% na oddzialach to niezaszczepieni.

  188,277FaniLubię
  5,934ObserwującyObserwuj
  141ObserwującyObserwuj

  Popularne

  Niemcy uznają Polskę za obszar wysokiego ryzyka! Od niedzieli nowe zasady wjazdu z Polski do Niemiec

  Instytut Roberta Kocha ogłosił dzisiaj, że od niedzieli (5.12.2021) Polska będzie uznawana przez Niemcy za obszar wysokiego ryzyka. Federalne Ministerstwo Spraw Zagranicznych Niemiec wydało...

  Merkel ogłosiła decyzje niemieckiego rządu: Obowiązkowe szczepienia, lockdown dla niezaszczepionych!

  Rząd federalny i rządy krajów związkowych podjęły dzisiaj decyzję o zaostrzeniu ogłoszeń.  Każdy, kto nie został w pełni zaszczepiony lub nie wyzdrowiał po zarażeniu...

  Nowe obostrzenia w Niemczech: Decyzje nie wchodzą w życie natychmiast!

  Rząd Niemiec podjął dzisiaj decyzję o zaostrzeniu obostrzeń, co zostało ogłoszone przez Angelę Merkel na specjalnej konferencji prasowej (szczegóły).Obostrzenia nie wchodzą jednak w życie...

  Niemcy: Od niedzieli osoby zaszczepione i ozdrowieńcy mogą korzystać z większych swobód. Oto co im wolno!

  Zgodnie z danymi opublikowanymi w sobotę przez Instytut Roberta Kocha, do tej pory w pełni zaszczepionych jest w Niemczech prawie 7,6 milionów osób (9,1%)....

  Przyszły kanclerz Niemiec: Status szczepienia będzie wygasał po sześciu miesiącach

  Według informacji niemieckiego BILDa, przyszły kanclerz Niemiec Olaf Scholz (63, SPD) zapowiedział na szczycie federalno-landowym, że każdy, kto nie otrzyma dawki przypominającej szcześć miesięcy...
  2
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x