Więcej

  Niemiecki minister transportu chce zniesienia obowiązku noszenia maseczek w autobusach i pociągach

  Po tym, jak w środę organy UE w znacznej mierze uchyliły obowiązek noszenia maseczek w samolotach, federalny minister transportu Volker Wissing (52, FDP) również opowiedział się za odejściem od wymogu noszenia maseczek w środkach transportu publicznego w Niemczech – zarówno w samolotach, jak i w autobusach oraz pociągach.

  W środę Europejska Agencja Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) i Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) ogłosiły, że zmienią swoje zalecenia dotyczące ochrony przed koronawirusem w odniesieniu do transportu lotniczego.

  W odpowiedzi Lufthansa oświadczyła: „Nadszedł czas, aby postawić na dobrowolność, jak ma to obecnie miejsce w innych dziedzinach życia codziennego, np. w supermarkecie czy restauracji.” Musi ona jednak przestrzegać prawa, które nakłada obowiązek noszenia maseczek.

  Czy zatem w samolotach, autobusach i pociągach w Niemczech nie będzie już obowiązku noszenia maseczek? Nie!

  Od poniedziałku nie będzie już ogólnoeuropejskiego obowiązku noszenia maseczek. Niemniej jednak organy UE nadal zalecają ich stosowanie – tam, gdzie obowiązek noszenia maseczek dotyczy również transportu publicznego. A zatem między innymi w Niemczech.

  W niemieckiej ustawie o ochronie przed zakażeniami czytamy: „Środki ochronne wygasają 23 września 2022 r., ale do tego czasu mogą zostać dostosowane do sytuacji, a następnie przedłużone.”

  Czy rząd federalny przystanie na propozycję Wissinga?

  Zrzeszenie przewoźników na pewno by się z tego ucieszyło. „Od miesięcy nie ma już obowiązku noszenia maseczek na stadionach piłkarskich, koncertach i imprezach. Również w restauracjach, centrach handlowych i supermarketach coraz więcej osób chodzi bez masek” – powiedział dyrektor zrzeszenia Oliver Wolff. Mimo to liczba zakażeń maleje. Dlatego z punktu widzenia przewoźników autobusowych i kolejowych nie ma już powodu, aby nadal utrzymywać w mocy obowiązek stosowania masek w środkach transportu publicznego.

  Jednak zanim to nastąpi, nadal obowiązywać będą w Niemczech poniższe zasady:

  ▶ Maski muszą być noszone na wszystkich trasach krajowych i podczas lotów, w przypadku których start lub lądowanie ma miejsce w Niemczech. Nie dotyczy to dzieci poniżej szóstego roku życia.

  ▶ W transporcie miejskim, w autobusach i pociągach, obowiązują przepisy poszczególnych krajów związkowych.

  „Obowiązek noszenia maseczek w samolotach lądujących lub startujących w Niemczech jest zgodny z aktualnym zaleceniem UE” – wyjaśnił rzecznik Federalnego Ministerstwa Zdrowia.

  Źródło: www.bild.de

  OPTYMALIZACJA FINANSÓW

  NA START W NIEMCZECH

  POPULARNE WŚRÓD POLAKÓW

  WYBRANE DLA CIEBIE

  2 KOMENTARZE

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  2 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy najpopularniejszy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Tomek

  To znaczy, że w Niemczech w samolocie wirus jest groźny, a w Polsce już nie? To samo autobusy, w Polsce wirusa nie mają, a niemieckie autobusy są śmiertelnie groźne? Czy sam wirus wie, że dyskryminuje ze względu na narodowość?? Czemu Unia nie reaguje na taką nietolerancję?
  A tak serio, to po prostu rynce opadajo, gdy te kowidowe bzdury „eksperci” głoszą.

  Darro

  JA UWAZAM ZE KARL POWINNIEN PODTRZYMAC NOSZENIE MASECZEK A NAWET JE ZAOSTRZYC NA TAKIE HELMY Z HAUBICA I RURKA TLENOWA W SRODKACH KOMUNIKACJI I SAMOLOTACH NATOMIAST PILOCI INNYCH NIZ NIEMIECKIE LINIE STARTUJACY I LECACY DO NIEMIEC POWINNI NA GRANICY INFORMOWAC O ZAKLADANIU HELMOW A MADRZEJSI NIE POWINNI WSIADAC NA POKLADY LINII NIEMIECKICH. JAK KIEDYS NAZYWANO POLSKE W UE ZIELONA WYSPA TAK TERAZ NIEMCY NAZYWAC SIE BEDZIE WYSPA KAGANCOW OGRANICZAJACYCH SWOBODNE ODDYCHANIE WSROD OBYWATELI. KARL, POWIEM CI ZE WIESZ CO ROBISZ JAKO JEDYNY W UE, I CHYBA JUZ OSAMOTNIONY A MNIE SWOJA PUSTKA JUZ BARDZIEJ Z ROZPACZY NIE DA SIE ROTSMIESZYC… Czytaj więcej »

  Dołącz do nas!

  188,272FaniLubię
  5,934ObserwującyObserwuj
  173ObserwującyObserwuj

  Popularne

  Święta i dni wolne od pracy w Niemczech w roku 2022 – Terminy dla wszystkich landów!

  Święta i dni wolne od pracy są z wytęsknieniem wyczekiwane przez większość osób. W związku z tym, że Niemcy to republika federacyjna, każdy z...

  10 zabytków i atrakcji turystycznych Norymbergi, które koniecznie musicie zobaczyć!

  Ogromny zamek cesarski, zapierające dech w piersiach tereny zjazdów nazistowskiej partii NSDAP i sklejone w długi labirynt „lochy”. Zabytki w Norymberdze to niesamowita mieszanka....

  Terminy wypłat Kindergeld w 2022 roku – sprawdź kiedy otrzymasz przelew!

  Kindergeld jest wypłacany co miesiąc na podane we wniosku konto. W zależności od ostatniej cyfry numeru Kindergeld (niem. „Endziffer”) pięniądze otrzymacie na początku miesiąca,...

  Oznaczenia niemieckich tablic rejestracyjnych

  Oznaczenia niemieckich tablic rejestracyjnych zaczynają się od kodu miejsca rejestracji pojazdu. Jego długość zależy od wielkości danego miasta lub powiatu (w zależności od przynależności...

  Zarobki w Niemczech – czyli najlepiej i najgorzej opłacane zawody w Niemczech!

  Rok 2021 za nami, więc można podsumować, które zawody należały w Niemczech do tych najlepiej opłacanych oraz które były najgorzej opłacane. W tym artykule...
  2
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x