Więcej

  Niemcy uznają Polskę za obszar wysokiego ryzyka! Od niedzieli nowe zasady wjazdu z Polski do Niemiec

  polski supermarket w Niemczech

  Instytut Roberta Kocha ogłosił dzisiaj, że od niedzieli (5.12.2021) Polska będzie uznawana przez Niemcy za obszar wysokiego ryzyka. Federalne Ministerstwo Spraw Zagranicznych Niemiec wydało ostrzeżenie przed podróżami turystycznymi do Polski. Podróżni powracający do Niemiec muszą spędzić dziesięć dni na kwarantannie, jeśli nie zostali zaszczepieni lub nie wyzdrowieli. Oprócz tego należy wypełnić elektroniczną deklarację wjazdu na einreiseanmeldung.de.

  Od niedzieli Polska obszarem wysokiego ryzyka

  Ze względu na wysoką liczbę infekcji koronawirusem, niemiecki rząd zaklasyfikował od niedzieli Polskę i Szwajcarię jako obszary wysokiego ryzyka. Zostało to ogłoszone przez Instytut Roberta Kocha w piątek.

  Każda osoba wjeżdżająca z obszaru wysokiego ryzyka do Niemiec, która nie jest w pełni zaszczepiona lub wyleczona, musi przejść dziesięciodniową kwarantannę, z której może zostać zwolniona po uzyskaniu negatywnego wyniku testu na koronawirusa najwcześniej pięć dni po wjeździe.

  Szwajcaria, popularny kierunek zimowy dla Niemców, jest jednym z nowych obszarów wysokiego ryzyka. Liechtenstein, Jordania i Mauritius są również sklasyfikowane jako takie. Natomiast Tajlandia, Uzbekistan oraz Saint Vincent i Grenadyny na Karaibach zostały usunięte z listy ryzyka.

  Klasyfikacja jako obszar wysokiego ryzyka jest automatycznie powiązana z wydaniem ostrzeżenia przez Federalnego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, dotyczącego podróży turystycznych, które nie są konieczne. Ułatwia ona turystom bezpłatne anulowanie już zarezerwowanych wycieczek, ale nie oznacza zakazu podróżowania.

  Stowarzyszenie hotelarskie HotellerieSuisse ocenia klasyfikację jako „niszczycielską”. Dziesięciodniowa kwarantanna dla osób nieszczepionych z pewnością zniechęci gości do spędzania wakacji w Szwajcarii, powiedziała w piątek Niemieckiej Agencji Prasowej Karin Sieber, rzeczniczka stowarzyszenia.

  Kraje i regiony o szczególnie wysokim ryzyku zakażenia są klasyfikowane jako obszary wysokiego ryzyka. Jednak nie tylko liczba zakażeń ma decydujące znaczenie. Inne kryteria to szybkość rozprzestrzeniania się wirusa, obciążenie systemu opieki zdrowotnej, a nawet brak danych na temat sytuacji związanej z koronawirusem w danym kraju.

  Szwajcaria również zaostrza środki

  Szwajcaria również zaostrza swoje środki. Od soboty (4 grudnia) osoby wjeżdżające do kraju muszą przedstawić negatywny wynik testu PCR. Dotyczy to również rekonwalescentów i osób zaszczepionych – tak zdecydował w piątek szwajcarski rząd. Dodatkowo, drugi test, PCR lub szybki test antygenowy, musi być wykonany między czwartym a siódmym dniem po wjeździe do kraju.

  Osoby wjeżdżające do kraju z Badenii-Wirtembergii i innych regionów przygranicznych są jednak zwolnione z tego przepisu, powiedział Michael Gerber, szef działu prawnego w Federalnym Urzędzie Zdrowia Publicznego (FOPH).

  Wiele krajów sąsiadujących z Niemcami to obecnie obszary ryzyka

  W Unii Europejskiej późnym latem w ogóle nie było obszarów wysokiego ryzyka. W ostatnich tygodniach jednak wiele krajów UE zostało ponownie umieszczonych przez Niemcy na liście ryzyka, w tym kraje sąsiadujące z Holandią, Belgia i Austria, z wyjątkiem pojedynczych gmin.

  Od niedzieli ponad 60 krajów na całym świecie zostanie ponownie wpisanych przez IRK na listę obszarów wysokiego ryzyka w całości lub w części. Ponadto w Afryce istnieje osiem obszarów występowania wariantów koronawirusa, w odniesieniu do których stosuje się jeszcze bardziej rygorystyczne ograniczenia wjazdu. Zostały one zakwalifikowane do najwyższej kategorii ryzyka ze względu na rozprzestrzenianie się wariantu Omikron koronawirusa.

  źródło: www.welt.de

  Podobne artykuły

  Wybrane dla Ciebie

  40 KOMENTARZE

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  40 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy najpopularniejszy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  XMEN

  Straszymy straszymy straszymy! A wiecie ze jak poprzestawiacie literki w „delta omicron” to wyjdzie wam media control 😀 sprawdzie sami!

  Fuck spahn

  Też mam to w 4 literach. Jadę i mnie nic nie interesuje nigdzie się nie loguje.

  Marek

  Ja też

  Krzysztof

  Jasne, Niemcy mające dziennie 72000 zachorowań uznają Polskę, która ma 26000 zachorowań za obszar wysokiego ryzyka. Logiczne jak …

  Janek

  …IV Reich

  Maciej

  Jeżeli weźmiemy pod uwagę aspekt zdrowotny to te akcje mają jedynie wpływ na pogorszenie stanu psychicznego i o to m.in. chodzi. Natomiast ukazało się studium o nadumieralności w Niemczech. Najniższa nadumieralność jest odnotowana w Saksonii i Turyngii, gdzie jest najniższe wyszcepoinkowanie. Im wyższe wyszczepoikowanie, tym wyższa nadumieralność. Ma to sens? W zależności z jakiego punktu widzenia

  Mama

  Budowa zepa

  Mirabelka

  Znowu się zaczyna przed świętami. Smiechu warte…. kolejnych świat tu nie spędzę napewno

  Krzysztof

  To prawda, już od dwóch lat, po raz czwarty zawsze akurat przed świętami przypominają sobie o „wysokim ryzyku” w Polsce. Wszystko po to, żeby „następne święta były już normalne”.

  Mirabelka

  Żeby się nie zesrali z tymi swoimi zakazami… zaczyna to przypominać lata 30… kiedy pewna grupa ludzi nosiła opaski i byli wpuszczani tylko wybrani

  Hejka

  A my się i tak nie boimy 🙂
  Powtórka z rozrywki

  Polak

  I bardzo dobrze bo Niemcy potrafią zrobić restrykcje dla niezaszczepionych i zrobić obowiązkowe szczepienia do tego skończyli z darmowymi testami dla niezaszczepionych a polski rząd dupami trzęsą bo wyborców się boją i nie patrzą na zdrowie Polaków

  Tomek

  Bo rząd musi się bać społeczeństwa, trollu. przecież Niemcy to niby demokratyczny kraj, a rząd robi co chce jak w Korei Północnej

  Fuck spahn

  Wyjdź i się nie pokazuj!

  Jadźka

  Chyba Tobie się coś pomyliło lub nie na to forum wyszedłeś. Obejrzyj Teletubisie i spać!!!

  Klaudiusz

  Chcesz to się szczep nawet dziesięcioma dawkami a nie pisz co mają robić inni. Zdrowie Polaków ha ha ha a odkąd pseudo szczepionka chroni od wirusa? W zeszłym roku nie było tyle zachorowań bez szczepionki.

  mike

  Niestety nie zgodze sie z Toba: w Niemczech od okolo m-ca ponownie wrocily bezplatne testy.

  Andrzej

  Co ty za bzdury z testami opowiadasz . Jestem niezaszczepiony i codziennie idę żeby mi darmowo gluty z nosa wyciągali. A niby po co zaszczepieni mieli by się testować? Przecież to święte krowy bo są zaszczepieni i wszystko im wolno, a ja po teście negatywnym i nie wpuszczają mnie do restauracji

  Anti

  Czy napewno wlasciwe tabletki wzieles

  Krzysztof

  Jak się nie znasz to się nie wypowiadaj. Darmowe testy są dalej dostępne

  El Chappo

  Nie jesteś żadnym Polakiem. Jesteś podszywającym się pod nas Niemcem. Zdradził Cię jeden szczegół. Żaden myślący Polak , którego rodzina przeżyła II WŚ lub była ofiarą nie poprze żadnej restrykcji dla niezaszczepionych. Bo to oznaczałoby że napluliby tym, którzy sami byli ofiarami segregacji – nie sanitarnej ale rasowej. Polski rząd – wie doskonale, że gdyby wprowadził segregacje, w takich warunkach ekonomicznych jakie sam stworzył, przy rosnącej inflacji – to miałby na ulicach dziesiątki tysiecy mega wk..nych ludzi, którzy nie bawili by się z żadne bajobongo z rządzącymi, tylko Ci ostatni skonczyli by jak Caucescu. W Polsce ludzie u władzy liczą… Czytaj więcej »

  El Chappo

  Jeszcze jedno pseudo „polaku” – kto będzie pracować w Niemczech, jak 30% Turków, Polaków, Rumunów , Słowaków, Rosjan czy Ukraińców – wróci do swoich Ojczyzn. Kto będzie się opiekował niemieckimi emerytami, matkami i ojcami, których własne dzieci oddały do domu starców nie chcąc się nimi samemu opiekować. Kto bedzie Niemcom, budował domy, robił klimatyzacje, instalacje elektryczne, spawał..gdy Ci ludzie wrócą do swych krajów, gdzie nie bedzie tak nazistwskich restrykcji i przymusu jak w DE. Myslisz że zaproszeni w 2015 roku przez była Kanclerz Angele Merkel, goście podejmą się tych zawodów i będa po 10 godzin zaiwaniać na budowach i w… Czytaj więcej »

  Renia

  Niech niemiecki rząd zapieprza skoro boja się Polaków…straszyc to mogą ale nie nas…my nauczenia biedy i my przestajemy u siebie.. oni nie….ciekawe kto będzie na nich robił…nie zaszczepie się żebym miała jeść suchy chleb chociażby dlatego ze nikt nie będzie decydował za mnie..a do baru chodzić nie muszę …po dupie dostaną właściciele barów….centra i wiele innych instytucji…nie my …wszyscy powinni wrócić do Polski….przestali by zmuszać szczepieniami…

  Mirabelka

  Testy są za darmo dla wszystkich codziennie

  Jestem

  No to germancy jazda zbierac szparagi, opiekowac sie swoimi staruszkami i beton mieszac na budowie.

  Avena

  Ludzie nie chcecie się szczepić to się nie szczepcie,ale przestańcie te śmieszne farmazony pisac ! W mojej rodzinie jest rodzina antyszczepionkowcow,tak wyzywali,tak pluli na wszystkich do momentu az sie nie znaleźli w Katowicach pod respiratorami ! Wszyscy są anty do momentu az jakas tragedia w rodzinie się nie stanie!

  Tomek

  Tym samym powinniśmy zrezygnować z jazdy autem, bo w jakiejś rodzinie ktoś w wypadku zginął? To jest życie. Dziś tańczysz, a jutro leżysz w gipsie. A co to za życie w ciągłym strachu? Bo takie życie nam politycy przez media codziennie od dwóch lat serwują.

  Marcin

  E ja tam się nie boję 😛

  Mirabelka

  Kazdy powinien mieć wybór. Chcesz to się szczepisz i to jest ok ale jak ktos nie chce nikt mu nie powinien tego nakazywać

  Marcin

  Ale tak jest zawsze i jeszcze bezmyślne porównywanie do segregacji rasowej lol.

  Lukasz

  Ja i tak jadę…. Niemcy lubią rozkazów slucgac, jeszcze trochę i zjeżdżam do pl:)

  Mirabelka

  Od 2 lat robia kontrole, jeździmy przez 2 lata ani razu nikt nas nie kontrolował. Zwykle straszenie ludzi

  Wanda

  Głupota ludzka,niema granic😰

  manko

  wg Sławnego szczepić się nie warto. Sławny jest bardo mądry i w ogóle się nie myli.

  Paulo

  Najgroźniejsza będzie omega…bo to koniec alfabetu greckiego..po drodze jeszcze wiele innych. A tak na poważnie..to mam gdzieś ich.. będę chciał to pojadę sobie do mojego kraju bez rejestracji w necie i żadna kwarantanna mnie nie interesuje. Wystarczy że muszę dziennie test robić do pracy..jest to męczące ale nie dam się zaszczepić. Najlepsze jak mój lekarz rodzinny powiedział żebym się zaszczepił bo to daje wolność.. oczywiście niemiec.. katastrofa. Ale co tam,zaraz dentyści będą mogli szczepić ludzi, potem panie kasjerki będą uprawnione do tego itd. Ja czekam tylko na ostateczny cios..i bye. Choć właśnie się przeprowadziłem 400km to jeszcze znajdę siły żeby… Czytaj więcej »

  Mariusz

  Wiecznie coś mają do Polski jedna wojna druga i ciągle chcą nas kopać i deptać szczury które zalały własny kraj elita 1/2 ciapatych brak słów

  Gosia

  Jedna Unia A taki cyrk dla ludzi pracujących…..jak można tak ludzi traktować

  Adx

  Wracajcie do Polski póki jeszcze możecie bo DE już sie powoli kończy.
  Ja juz wróciłem i nie żałuję. W trudnych czasach ktore niewątpliwie nadchodzą lepiej być u siebie.

  Marcin

  W jakim sensie się kończy?

  Angela Merkel

  Jak się nie podoba to proszę wrócić do swojego kraju dziękuję za uwagę i pozdrawiam serdecznie

  188,272FaniLubię
  5,934ObserwującyObserwuj
  155ObserwującyObserwuj

  Popularne

  Niemcy zmieniły przepisy dotyczące szczepionki Johnson&Johnson. Jedna dawka to za mało

  Pojedyncza dawka szczepionki Johnson&Johnson to za mało. Niemcy zmieniły swoje przepisy. Osoby, które przyjęły preparat jednodawkowy utraciły status w pełni zaszczepionych. Według szacunków dotyczy...

  Ministrowie zdrowia w Niemczech zdecydowali: Nowe przepisy dotyczące testów na koronawirusa!

  Ministrowie zdrowia krajów związkowych w Niemczech spotkali się dzisiaj, aby zdecydować o kolejnych krokach w walce z pandemią koronawirusa. Jak ustalono, w przyszłości nie...

  Zasiłek dla bezrobotnych w Niemczech w 2022 roku. Stawki, terminy wypłat i najważniejsze informacje

  Zasiłek dla bezrobotnych w Niemczech to Arbeitslosengeld II, zwany potocznie również Hartz IV. Zasiłek ten wypłacany jest według stałych stawek, tzw. podstawowych stawek świadczeń...

  Święta i dni wolne od pracy w Niemczech w roku 2022 – Terminy dla wszystkich landów!

  Święta i dni wolne od pracy są z wytęsknieniem wyczekiwane przez większość osób. W związku z tym, że Niemcy to republika federacyjna, każdy z...

  Niemcy: co piąta emerytura poniżej 500 euro

  Około jedna piąta emerytów w Niemczech, a przede wszystkim emerytek, otrzymuje bardzo niską emeryturę. Jednak według Federalnego Ministerstwa Spraw Społecznych jej wartość tylko na...
  40
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x