Niemcy: Powstająca w Grünheide fabryka Tesli może przyciągnąć 11.600 pracowników

Grünheide to gmina w Niemczech, w kraju związkowym Brandenburgia, w powiecie Oder-Spree. Położona jest na wschód od Berlina. Na jej terenie powstaje kompleks Giga Berlin, pierwsza europejska fabryka producenta samochodów elektrycznych Tesla. Szacuje się, że w pierwszym etapie do Berlina i Brandenburgii może przenieść się w związku z tą inwestycją nawet 11.600 pracowników.

Docelowo nawet 40 tysięcy pracowników

W przyszłości zakład Tesli w Grünheide może zatrudniać nawet 40.000 pracowników. Brandenburskie Ministerstwo Infrastruktury przewiduje, że w konsekwencji planowanego rozwoju zakładu może się tu osiedlić 36.400 pracowników.

W związku z oczekiwanym napływem ludności, w sąsiedztwie fabryki Tesli zidentyfikowano 3.000 potencjalnych terenów pod budownictwo mieszkaniowe i 286 pod komercyjne.

Szacuje się, że w krótkim i średnim okresie czasu udostępnionych zostanie ponad 900 hektarów gruntów budowlanych, na których będzie mogło powstać ponad 40.000 nowych mieszkań.

Pół miliona samochodów elektrycznych rocznie

Od lata 2021 roku Tesla chce produkować w Grünheide pod Berlinem do 500.000 samochodów elektrycznych rocznie, zatrudniając początkowo około 12.000 pracowników.

Ekolodzy i okoliczni mieszkańcy obawiają się, że fabryka samochodów będzie miała negatywny wpływ na środowisko. Prezes Tesli Elon Musk chce również wybudować na tym terenie największą na świecie fabrykę baterii.

Źródło: www.bz-berlin.de

Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

Oferty pracy w Niemczech. Więcej na: praca.dojczland.info

Nauka języka niemieckiego? Babbel.com – wypróbuj przez 7 dni za darmo!

Obserwuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
188,242FaniLubię
5,205ObserwującyObserwuj

Na start w Niemczech

0
Co o tym myślisz? Skomentuj!x
()
x