11.08.2020

Niemiecki ekspert ostrzega: Należy się spodziewać drugiej i trzeciej fali koronawirusa!

Ostatnio dodane

Hamburg: 40 euro grzywny za brak maski ochronnej w autobusie i pociągu

W poniedziałek Senat w Hamburgu ogłosił, że każda osoba przyłapana na braku odpowiedniej osłony ust i nosa w środkach...

Bawaria planuje ponad 100 centrów testowych z powodu rosnącej liczby zakażeń koronawirusem

Markus Söder, premier kraju związkowego Bawarii, po raz kolejny wydał pilne ostrzeżenie przed niebezpieczeństwem zarażenia koronawirusem. Powiedział, że jest...

Niemcy: Liczba noclegów spadła w pierwszym półroczu o 47%

Gastronomia i przemysł hotelarski w Niemczech zostały szczególnie dotknięte z powodu zamknięcia z powodu pandemii koronawirusa. Dane z Federalnego...

Niemcy: Polak wyskoczył z jadącego samochodu podczas pościgu!

W pobliżu Fuldy (Hesja) wczesnym rankiem z pewnej firmy zniknął transporter (Mercedes Sprinter). Tuż przed 7:00 rano funkcjonariusze policji...

Wydaje się, że pandemia w Niemczech jest obecnie opanowana. Wirusolog Hendrik Streeck ocenia jednak rozwój liczb nieco inaczej i jest pewien, że kryzys jeszcze się nie zakończył.

Koronawirus to część naszego życia

We wczorajszym talk-show programu ZDF, prowadzonym przez Maybrit Illner, wirusolog Hendrik Streeck mówił o przyszłości pandemii w Niemczech. „Musimy pożegnać się z myślą, że możemy w jakiś sposób całkowicie usunąć wirusa ze społeczeństwa” – powiedział. „Jest tam, pozostanie i stanie się częścią naszego codziennego życia”. Trzeba tylko zacząć sobie z tym odpowiednio radzić.

Streeck powiedział również, że liczba infekcji raz rośnie, raz spada – jest to typowe dla tego typu wirusów. „Spodziewam się, że nastąpi druga, a nawet trzecia fala”, ostrzegł wirusolog.

Pojedyncze ogniska zakażeń są i będą

Trzeba się liczyć z tym, że ogniska zakażeń, jak np. w Gütersloh będą się pojawiały. „Nie możemy po prostu biernie czekać na panaceum, szczepionkę czy jakiś inny cudowny lek” – powiedział, dodając: „Musimy przyzwyczaić się do tego, że koronawirus będzie częścią naszego codziennego życia.”

Ekspert skomentował także znaczenie Światowej Organizacji Zdrowia (WHO): właściwie przydałaby się centralnie sterowana grupa, która miałaby kontrolę nad takimi ogniskami zakażeń. „WHO ma coraz większą wiedzę na ten temat; chciałbym, aby w Niemczech podobnie to funkcjonowało”.

Według aktualnych informacji z „Johns Hopkins University“ w Niemczech, jak dotychczas, prawie 200.000 osób zostało zarażonych koronawirusem. Do tej pory zmarło około 9.000 osób (stan na 10.lipca).

Źródło: www.t-online.de

  • Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).
Obserwuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Co o tym myślisz? Skomentuj!x
()
x