Niemcy: Gabinet federalny zatwierdził złagodzenie obostrzeń dla osób w pełni zaszczepionych i ozdrowieńców!

Gabinet federalny (Bundeskabinett) zatwierdził dzisiaj złagodzenie obostrzeń dla osób w pełni zaszczepionych i tzw. “ozdrowieńców”, czyli w pełni wyleczonych. Poinformowała o tym federalna minister sprawiedliwości Christine Lambrecht (SPD). “Zasady praworządności obowiązują nie tylko w czasach dobrej pogody, ale są szczególnie ważne w czasach kryzysu” – powiedziała minister. Jeśli ryzyko przeniesienia wirusa jest znacznie zmniejszone u tych, którzy zostali w pełni zaszczepieni i tych, którzy wyzdrowieli, należy to uwzględnić w regulacjach”, powiedziała. “To jest to, co teraz wdrożyliśmy”.

Niemcy: Osoby zasczepione i ozdrowieńcy nie będą potrzebowali testu

W związku z tym osoby zaszczepione i wyleczone nie będą już potrzebowały negatywnego wyniku testu na koronawirusa, aby na przykład pójść na zakupy lub do fryzjera. Po wejściu w życie rozporządzenia będą mogli również spotykać się prywatnie bez ograniczeń. Nie będą ich już także dotyczyć ograniczenia dotyczące godziny policyjnej. Rozporządzenie musi zostać jeszcze zatwierdzone przez Bundestag i Bundesrat. Istnieją przesłanki, że może to nastąpić jeszcze w tym tygodniu.

Część opozycji już wcześniej wyraziła aprobatę

Część opozycji już wcześniej wyraziła aprobatę dla tej decyzji. “Zaaprobujemy to rozporządzenie” – zapowiedziała liderka frakcji Partii Zielonych Katrin Göring-Eckardt. “To, co zostało przedstawione, ma teraz sens jako kolejny krok”. Mimo to, musi jeszcze zostać przedyskutowanych kilka kwestii, jak np. uprawianie sportów na świeżym powietrzu przez zaszczepionych. Ponadto należy upewnić się, że dowód szczepienia jest odporny na fałszerstwo.

Kilka krajów związkowych uprzedziło niemiecki rząd

W kilku krajach związkowych zaplanowano równolegle udogodnienia dla osób zaszczepionych i ozdrowieńców. Na przykład w Saksonii od 10 maja osoby, które zostały w pełni zaszczepione przeciwko koronawirusowi i te, które wyzdrowiały, będą pod wieloma względami traktowane na równi z osobami, które uzyskały wynik negatywny. Powiedziała o tym saksońska minister zdrowia Petra Köpping (SPD) we wtorek w Dreźnie po posiedzeniu gabinetu. Ponadto, otwarcie restauracji na świeżym powietrzu i relaks dla branży turystycznej są planowane pod warunkami, jeśli siedmiodniowa zachorowalność w regionie jest poniżej 100 przez pięć dni.

Najbardziej wysunięty na południe kraj związkowy Niemiec również inicjuje złagodzenia obostrzeń: Już od najbliższego czwartku Bawaria zrówna w prawach osoby w pełni zaszczepione przeciwko Covid-19 z tymi, które uzyskały wynik negatywny. Między innymi, osoby z pełnym szczepieniem przeciwko koronawirusowi będą zwolnione z wymogów testowania i ograniczeń dotyczących godziny policyjnej. Osoby w pełni zaszczepione nie będą wliczane do maksymalnej liczby dozwolonych kontaktów.

źródło: www.faz.net

Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

Oferty pracy w Niemczech. Więcej na: praca.dojczland.info

Nauka języka niemieckiego? Babbel.com – wypróbuj przez 7 dni za darmo!

4 KOMENTARZE

Obserwuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy najpopularniejszy
Inline Feedbacks
View all comments
Stop przemocy

Zanim zaczną po szczepionce padać jak muchy,na pocieszenie dali im trochę luzu.

Wujek

No co by nie mówić to jednak 75 lat wytrzymali bez segregacji ludzi.Teraz czekamy na obozy koncentracyjne dla niezaszczepionych i być może krematoria.

Dobry interes

W związku z tym osoby zaszczepione i wyleczone nie będą już potrzebowały negatywnego wyniku testu na koronawirusa – czyli nie warto przestrzegać zasad i higieny. Lepiej było zachorować i wyzdrowieć, a teraz mieć wszystko w nosie.

Alan

godzina policyjna nie będzie obowiązywała dla zaszczepionych i ozdrowieńców, totalny bezsens. co ma do tego godzina policyjna 🤷 a jak mam negatywny test to wtedy też nie powinna obowiązywać godzina policyjna.. absurd.. zaczyna się podział ludzi, historia lubi się powtarzać

188,242FaniLubię
5,205ObserwującyObserwuj

Na start w Niemczech

4
0
Co o tym myślisz? Skomentuj!x
()
x