Niemcy: Flixtrain wraca z rozszerzoną ofertą! Konkurencja dla Deutsche Bahn?

  Konkurent Deutsche Bahn, Flixtrain, chce wznowić działalność wcześniej niż planowano. Ma zacząć ponownie działać już od przyszłego tygodnia. Dodatkowe połączenia międzymiastowe mają poprawić ofertę.

  Dodatkowe pociągi dalekobieżne

  Pociągi Flixtrain ruszą ponownie w przyszłym tygodniu. Trasy Hamburg-Kolonia i Berlin-Kolonia mają wrócić 20 maja. Połączenie Berlin-Stuttgart zostanie uruchomione w czerwcu.

  Początkowo planowano wznowienie działalności dopiero 24 czerwca. Aby ulepszyć ofertę i stać się bardziej konkurencyjną, firma dodaje obecnie do swojej sieci dodatkowe trasy dalekobieżne. Od czerwca ma być również połączenie z Monachium.

  Nocne połączenie między Monachium, Berlinem i Hamburgiem będzie oferowane od 17 czerwca, przy czym nie przewidziano wagonów z miejscami do spania ani z miejscami leżącymi. Dzień później na tory wyjadą pociągi łączące stolicę Bawarii z Frankfurtem – przez Augsburg i Aschaffenburg (trasa dzienna).

  Alternatywna oferta

  „Chcemy stworzyć ogólnokrajową alternatywną ofertę, wszystkie aglomeracje są teraz połączone” – powiedział szef Flixmobility André Schwämmlein.

  Flixtrain to kolejowa marka firmy Flixmobility, która jest najbardziej znana z autobusów dalekobieżnych Flixbus. W porównaniu z Deutsche Bahn, oferta Flixtrain jest wciąż niewielka: dziewięć zielonych pociągów kontra ponad 300 pociągów ICE.

  Od 27 maja Flixtrain będzie kursował nawet osiem razy dziennie między Lipskiem, Berlinem i Hamburgiem. Od zimy pociągi ICE Deutsche Bahn kursują między dwoma największymi niemieckimi miastami średnio co pół godziny w ciągu dnia. „Wpasowaliśmy się w ten półgodzinny cykl” – powiedział Schwämmlein, który widzi swoje pociągi na równi z ICE, również jeśli chodzi o czas podróży.

  Pociągi Flixtrain stoją bez ruchu od listopada z powodu pandemii koronawirusa. Po planowanym rozszerzeniu oferty, w rozkładzie jazdy znajdzie się łącznie około 40 miast. Podobnie jak Flixbus, Flixmobility nie kupuje własnych pociągów, ale ogranicza się do planowania i zarządzania marketingowego. Natomiast pociągi obsługiwane są przez firmy partnerskie.

  Szwecja jako pierwszy rynek zagraniczny

  Flixtrain chce zwiększyć swoją ofertę nie tylko w Niemczech: kilka dni temu firma ogłosiła, że w przyszłości będzie prowadzić działalność również w Szwecji. Około trzy lata po uruchomieniu pociągów dalekobieżnych w Niemczech, firma wchodzi na swój pierwszy rynek zagraniczny. Sztokholm-Gothenburg to pierwsza trasa, którą Flixtrain oferuje poza granicami Niemiec.

  Pociągi obsługuje szwedzka firma Hector Rail. Flixtrain przejmie takie dziedziny jak: planowanie rozwoju sieci, sprzedaż biletów, marketing, obsługę klienta i kształtowanie cen.

  Źródło: www.tagesschau.de

  Oferty pracy w Niemczech. Więcej na: praca.dojczland.info

  Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  188,277FaniLubię
  5,205ObserwującyObserwuj

  Na start w Niemczech

  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x