Niemcy: Członkowie libańskiego klanu mieszkali w willi za milion euro i przez lata pobierali od państwa zasiłek

  Ciężko uzbrojone oddziały specjalne policji przypuściły we wtorek rano szturm na 31 domów, mieszkań, biur i lokali użytkowych w Nadrenii Północnej-Westfalii. Śledczy przewrócili każdy kamień, zwłaszcza w willi w Leverkusen należącej do przywódcy klanu Badii Al-Zeina (46), przekopując nawet ogród w poszukiwaniu nielegalnie zarobionych pieniędzy.

  Operacja, w której wzięło udział około 600 funkcjonariuszy miała na celu pozbawienie klanu podstaw do prowadzenia działalności przestępczej. Według informacji BILD, Badia Al-Zein uczynił siebie następcą “El Presidente”. Mahmoud Al-Zein (54 lata, nazwisko cywilne: Mahmut Uca) był wcześniej szefem libańskiego klanu w Niemczech. 29 stycznia musiał jednak wyjechać do Turcji, w przeciwnym razie zostałby deportowany.

  441 przestępstw w samym 2019 r.

  Operacja w NRW wymierzona jest w szczególności w przestępczych członków rodziny, w tym dwóch synów nowego szefa – Mohameda (28) i Sehmusa (24). Są oni oskarżeni o oszustwa związane z przestępczością zorganizowaną i pranie brudnych pieniędzy.

  Tylko w 2019 roku w NRW 227 różnych członków klanu popełniło 441 przestępstw, w tym napaść i wymuszenie pieniędzy za ochronę.

  Akcja o świcie

  Policyjny samochód pancerny wyważył we wtorek o świcie bramę willi. Następnie ciężko uzbrojona elitarna policja wysadziła drzwi wejściowe. Zabrano 24-letniego syna Al-Zeina, Sehmusa, i żonę Hajere (42 lata).

  W willi zajęto dowody rzeczowe, skonfiskowano gotówkę i kosztowności. Istniał również nakaz egzekucyjny na kwotę 800.000 euro. Podejrzani mieli zarobić tę sumę, popełniając przestępstwa.

  Minister spraw wewnętrznych NRW Herbert Reul (68, CDU) tak skomentował akcję: “46-letni główny podejrzany jest jedną z najważniejszych osób w klanie. Jeszcze dziś nasi pracownicy wypiszą go z księgi wieczystej willi i zarejestrują na państwo. Dom nie będzie już należał do niego”.

  Śledczy usuwają znak “Al-Zein” w ogrodzie

  We wtorkowe południe za pomocą georadaru przeszukano dokładnie ogród willi w poszukiwaniu skrytek z pieniędzmi. Urządzenie zawiodło, więc zakapturzeni śledczy zaczęli wszystko rozgrzebywać. Duży znak “Al-Zein” w ogrodzie został zdemontowany i zabrany.

  Sąsiadka, 68-letnia Rita S. potwierdziła w rozmowie z BILD, że Al-Zeinowie często kopali w ogrodzie: “Cała okolica wiedziała, że coś tu jest nie tak. Tu zawsze panowało poruszenie. Najwyższy czas, aby zrobiono z tym porządek.”

  Wewnątrz willi przez cały dzień dyżurowały psy węszące. Skorzystano z ich pomocy głównie po to, aby znaleźć nośniki danych i pieniądze. Funkcjonariusze wynieśli z willi kilka sztuk broni, toreb i pudełek, nawet papuga zostaje załadowana do skrzyni transportowej w pojeździe ratunkowym.

  400 000 euro w ramach Hartz 4

  Heike Schultz (44 lata), która kieruje operacją przeciwko klanowi, poinformowała również o oszukiwaniu państwa: Podczas gdy rodzina mieszkała w willi w Leverkusen, między majem 2015 r. a dniem dzisiejszym nielegalnie otrzymała od Job Center Leverkusen ponad 400 000 euro świadczeń socjalnych. Rodzina mieszkała w willi w Leverkusen, która kosztowała około miliona euro. Podczas dzisiejszego nalotu, tylko w tym domu znaleźliśmy 290.000 euro w gotówce, zegarek wart 30.000 euro, biżuterię i luksusowe torby. Znaleźliśmy też AK47 z zatrzaśniętą lufą, dwa pistolety i liczne karty szczepień.”

  Prestiżowy budynek najwyraźniej służył jako siedziba klanu. “Prowadziliśmy śledztwo w sprawie członków klanu przez 20 miesięcy” – powiedziała. 46-letni główny oskarżony jest uważany za przywódcę klanu. W jego obrębie miał istnieć równoległy system sprawiedliwości, w którym to on był słowem, a nie państwo”.

  W willi mieszkało dziesięciu członków klanu

  Thomas Jungbluth, szef wydziału ds. przestępczości zorganizowanej policji kryminalnej: “Dom został zakupiony w 2018 roku za 650.000 euro przez syna (24) głównego oskarżonego, który również został dzisiaj aresztowany. W późniejszym okresie w domu przeprowadzono przebudowy, które zwiększyły jego wartość. Syn wynajmował następnie nieruchomość ojcu za 1900 euro miesięcznie. W sumie w domu mieszkało dziesięciu członków rodziny. Czynsz za dom był opłacany przez Jobcenter. 24-latek oficjalnie podał, że przed zakupem pracował w firmie sprzątającej, dzięki czemu miał stały dochód”.

  źródło: www.bild.de

  Oferty pracy w Niemczech. Więcej na: praca.dojczland.info

  Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

  3 KOMENTARZE

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  3 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy najpopularniejszy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Mike

  Tylko papugi zal.

  shogunteam

  To fakt. Miejmy nadzieję, że trafi w dobre ręce!

  leshido

  Za chwile państwo niemieckie ich przeprosi i wszystko odda

  188,277FaniLubię
  5,205ObserwującyObserwuj

  Na start w Niemczech

  3
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x