28.05.2020

Liczba zarażonych koronawirusem w Niemczech spadła do poniżej 10.000!

Ostatnio dodane

Kolonia: Deutsche Post musi zapłacić odszkodowanie w wysokości 18.000 euro!

To był dla Poczty Niemieckiej bardzo drogi list: kobieta pozwała firmę, ponieważ jej pismo nie dotarło na czas do...

Muzułmanie modlili się przed sklepem meblowym – parking Ikea w Wetzlar zna teraz pół świata!

Dużo betonu, niewiele drzew – to zdjęcie z parkingu w Wetzlar jest słynne na całym świecie! Koniec Ramadanu a koronawirus Zdjęcie...

Niemcy: otwarcie szkół i placówek opieki dziennej nabiera tempa

Premier Szlezwika-Holsztynu, Daniel Günther, przyspiesza tempo powrotu do regularnej działalności przedszkoli i szkół podstawowych. Ale przykład Badenii-Wirtembergii pokazuje, że...

Korona-kryzys: Niemiecka gastronomia w dramatycznej sytuacji

Pandemia koronawirusa mocno uderzyła w niemiecką gospodarkę. W szczególności dotknęło to branże hotelarską i gastronomiczną. Restauracje, hotele, bary i...

Liczba zarażonych koronawirusem w Niemczech spadła do poniżej 10.000. Instytut Roberta Kocha (RKI) zakłada, że aktualnie zarażonych jest około 9.700 osób.

Instytut Roberta Kocha zgłasza 638 nowych zakażeń koronawirusem w Niemczech

Instytut Roberta Kocha zgłasza 638 nowych zakażeń i tym samym ponownie mniej niż 1.000 nowych przypadków. Całkowita liczba potwierdzonych zakażeń koronawirusem w Niemczech wzrasta więc do 177.850, a liczba zgonów w ciągu 24 godzin wzrasta o 42 do 8.216.

W sumie około 159.900 wyzdrowień w Niemczech

Według instytutu liczba osób, u których potwierdzono wyzdrowienie wynosi około 159.900, czyli o około 800 więcej niż dzień wcześniej (na dzień 23 maja 2020 r., godzina 0:00).

Na interaktywnej mapce (zobacz tutaj) Instytut Roberta Kocha codziennie aktualizuje dane dotyczące przebiegu pandemii w Niemczech. Z drugiej strony, lokalne urzędy zdrowia i urzędy krajów związkowych aktualizują swoje statystyki kilka razy dziennie, co oznacza, że prezentowane przez nich liczby są nieco inne.

Podobnie jak w przypadku innych krajów, eksperci spodziewają się dużej liczby niezgłoszonych przypadków w Niemczech.

Zaktualizowany współczynnik reprodukcji koronawirusa

Instytut Roberta Kocha szacuje obecnie nowy współczynnik reprodukcji koronawirusa na 0,91.

Nowy współczynnik reprodukcji jest obliczany poprzez uwzględnienie liczby nowych zakażeń w ciągu siedmiu dni. Nagłe codzienne wahania – na przykład spowodowane odkryciem nowego, lokalnie ograniczonego ogniska infekcji – są zatem mniej znaczące.

W związku z tym współczynnik przesuwa się wolniej w górę (ale również wolniej w dół!), niż w przypadku starej metody.

Ważne: Podobnie jak w przypadku starej metody, nowa również nie odnosi się do dnia dzisiejszego. Liczba ta opisuje występowanie infekcji od 8 do 16 dni temu. Jest to nieuniknione, ponieważ między zakażeniem a pojawieniem się choroby oraz między badaniem a zgłoszeniem wyników mija czas.

Współczynnik reprodukcji informuje o tym ile innych osób średnio zaraża osoba zakażona. Wartość 1,0 oznacza, że średnio jedna osoba zaraża kolejną jedną osobę. Wartość poniżej 1 wskazuje na to, iż wirus stopniowo ustępuje.

źródło: www.bild.de

  • Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

Praca w Niemczech

Obserwuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
155,737FaniLubię
3,275ObserwującyObserwuj
0
Co o tym myślisz? Skomentuj!x
()
x