11.08.2020

Koronawirus: Wszystkie duże imprezy w NRW zabronione do 31 października!

Ostatnio dodane

Hamburg: 40 euro grzywny za brak maski ochronnej w autobusie i pociągu

W poniedziałek Senat w Hamburgu ogłosił, że każda osoba przyłapana na braku odpowiedniej osłony ust i nosa w środkach...

Bawaria planuje ponad 100 centrów testowych z powodu rosnącej liczby zakażeń koronawirusem

Markus Söder, premier kraju związkowego Bawarii, po raz kolejny wydał pilne ostrzeżenie przed niebezpieczeństwem zarażenia koronawirusem. Powiedział, że jest...

Niemcy: Liczba noclegów spadła w pierwszym półroczu o 47%

Gastronomia i przemysł hotelarski w Niemczech zostały szczególnie dotknięte z powodu zamknięcia z powodu pandemii koronawirusa. Dane z Federalnego...

Niemcy: Polak wyskoczył z jadącego samochodu podczas pościgu!

W pobliżu Fuldy (Hesja) wczesnym rankiem z pewnej firmy zniknął transporter (Mercedes Sprinter). Tuż przed 7:00 rano funkcjonariusze policji...

Na razie żadne duże imprezy nie mogą odbywać się w NRW – przynajmniej do 31 października. Tak zostało postanowione w nowym rozporządzeniu dotyczącym ochrony przeciw koronawirusowi. Dotyczy to również imprez ulicznych.

Nowe rozporządzenie w sprawie ochrony przed koronawirusem

Nadrenia Północna-Westfalia przedłużyła zakaz organizacji pewnych wydarzeń do co najmniej 31 października. Nowe rozporządzenie w sprawie ochrony przed koronawirusem, które zostało opublikowane we wtorek wieczorem, wymienia tu w szczególności: festiwale ludowe, eventy miejskie, wiejskie i uliczne, festyny strzeleckie i festiwale wina jako „duże imprezy”.

Inne wydarzenia z udziałem ponad 100 osób mogą być dozwolone z zachowaniem reżimu sanitarnego – chodzi tu o wymagania dotyczące zasad higieny i przestrzegania odległości. Rząd Niemiec i NRW uzgodniły już w połowie czerwca przedłużenie zakazu. Nowe rozporządzenie jest teraz prawnie wiążące w Nadrenii Północnej-Westfalii.

Najbardziej ucierpiała branża kulturalna

Zakaz organizacji tego typu eventów dotknął przede wszystkim scenę kulturalną. Rząd NRW przekaże w związku z tym dodatkowe 185 milionów euro dla branży kulturalnej, dotkniętej pandemią koronawirusa. Premier NRW Armin Laschet (CDU) ogłosił to w ubiegłym tygodniu w Düsseldorfie. Laschet powiedział, że razem z dofinansowaniem dla artystów prowadzących własną działalność, dostępnym od marca, cały pakiet pomocy wyniesie 200 milionów euro.

„Wielu artystów było i jest zdesperowanych, ponieważ utracili środki do życia” – powiedział premier. Zostanie teraz utworzony specjalny program stypendialny dla niezależnych artystów o wartości 105 milionów euro.

Pieniądze dla artystów

Instytucje dotknięte skutkami pandemii koronawirusowej należy wspierać za pomocą specjalnego funduszu stworzonego właśnie w tym celu, opiewającego na kwotę 80 milionów euro. Ponadto rząd Niemiec przyznał miliard euro, z czego branża kulturalna NRW także proporcjonalnie skorzystała.

„Mamy nadzieję, a także oczekujemy, że gminy nie będą teraz oszczędzać na kulturze. Pieniądze na kulturę są” – powiedział Laschet.

Co z karnawałem?

Mimo dość krytycznych głosów, fani karnawału w dalszym ciągu nastawiają się na początek sezonu 11 listopada. „Na zewnątrz, karnawał uliczny, czas przenoszenia infekcji, alkohol, ścisk – to nie pasuje do obecnych realiów”, powiedział Laschet 30. czerwca. Zrzeszenie Niemieckiego Karnawału (niem. Bund Deutscher Karneval, w skrócie BDK) nie chciało tego tak zostawić.

Źródło: www.rp-online.de

  • Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

1 KOMENTARZ

Obserwuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy najpopularniejszy
Inline Feedbacks
View all comments
Tomasz

To Dopiero był początek zobaczycie państwo co będzie się działo dalej zobaczyć jakie rzeczy będą wprowadzone przez Świrusa

1
0
Co o tym myślisz? Skomentuj!x
()
x