fbpx
29.03.2020

Nawet do 25.000 euro kary – Tyle zapłacisz za naruszanie obostrzeń z powodu koronawirusa w NRW!

Ostatnio dodane

58.654 potwierdzonych zakażeń koronawirusem w Niemczech, 456 zgonów

Liczba pacjentów zarażonych i zmarłych na koronawirusa w Niemczech nadal gwałtownie wzrasta. Do tej pory dnotowano dziesiątki zgonów na...

Niemiecka telewizja online – dowiedz się gdzie oglądać i za ile!

Niemiecka telewizja online Przez długie lata prywatne stacje telewizyjne, takie jak RTL, VOX, czy Pro7 można było odbierać w Niemczech...

Angela Merkel: Obostrzenia z powodu koronawirusa będą obowiązywały przynajmniej do 20 kwietnia!

Zostań w domu, unikaj kontaktu - i bądź cierpliwy: Kanclerz Angela Merkel zwróciła się do obywateli o dalszą pomoc...

Masz firmę w Niemczech? Dowiedz się gdzie złożyć wniosek o pomoc w związku z koronawirusem!

W czasie kryzysu wywołanego koronawirusem rząd federalny Niemiec i rządy krajowe wspierają dotacjami osoby pracujące na własny rachunek i...

Nadrenia Północna-Westfalia jako pierwszy kraj związkowy wprowadziła „katalog” zawierający kary grzywny – czyli zestawienie, za co jaką karę możecie dostać. Wszystko ma oczywiście związek z koronawirusem i wprowadzonymi w Niemczech obostrzeniami. Chodzi więc o naruszenie zasad związanych np. z otwarciem baru mimo zakazu czy organizacją spotkania powyżej dwóch osób. Za naruszenie przepisów związanych z koronawisusem możecie otrzymać karę aż do 5.000 euro – w przypadku powtórnego naruszenia przepisów aż do 25.000.

Zakazy obowiązujące od tego tygodnia

W związku z rozprzestrzenianiem się wirusa ustanowiono w Niemczech w niedzielę całkowity zakaz kontaktów. Tak więc zgromadzenia większej liczby osób niż dwie są zabronione. W miejscach publicznych musi zostać zachowana bezpieczna odległość między ludźmi, wynosząca 1,50 m., a wszelkie lokale gastronomiczne mają być zamknięte. Uprawianie sportu na świeżym powietrzu w pojedynkę jest dozwolone, tak samo jak droga do pracy. Te reguły będą obowiązywać przez minimum dwa najbliższe tygodnie.

Sposób karania naruszeń pozostaje w gestii krajów związkowych. Zgodnie z katalogiem kar przedstawionym przez NRW, w przypadku spotkań powyżej dwóch osób, które nie są ze sobą bezpośrednio spokrewnione, kara wyniesie 200 euro od każdej osoby. Zabroniony piknik czy grill to już kara rzędu 250 euro od uczestnika. Jeśli ktoś mimo zakazu zorganizuje jakąś imprezę sportową, wtedy musi się liczyć z grzywną 1000 euro. Spożywanie posiłków poza domem, 50 m. lub mniej od restauracji czy baru to kara 200 euro.

Za jakie naruszenia można się spodziewać kary grzywny?

Jeśli mimo zakazu, będziecie nadal prowadzić bar, klub czy siłownię, wtedy może Was czekać kara rzędu 5.000 euro. Z kolei dalsze prowadzenie restauracji może oznaczać grzywnę w wysokości 4.000 euro. Możliwe jest też nałożenie dodatkowych kar pieniężnych na firmy, które czerpią korzyści z naruszeń przepisów. Naruszenie zasad higieny również może się okazać kosztowne.

Premier NRW Armin Lachet (CDU) wyjaśnia: „Sytuacja jest naprawdę poważna. To sprawa życia i śmierci. Surowy zakaz kontaktów z pewnością pomoże szybko zmniejszyć ryzyko zarażenia”. Tak samo, jak NRW walczyło z przestępczością i klanami, tak teraz walczy z epidemią i podkreśla: „Zero tolerancji wobec łamiących prawo w walce z koronawirusem”.

Katalog z grzywnami ma społeczeństwu jeszcze raz dobitnie pokazać, że nie chodzi tu o drobne naruszenia. Kary finansowe bolą i boleć muszą. Katalog powinien bowiem podkreślać znaczenie zakazu kontaktu i pozostałych zakazów związanych z koronawirusem.

Źródło: www.spiegel.de

  • Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

Praca w Niemczech

1 KOMENTARZ

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Ilość komentarzy
0 Ilość odpowiedzi do komentarzy
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najwięcej odpowiedzi
1 Komentujący
Stanisław Ostatnio skomentowali
  Obserwuj  
najnowszy najstarszy najpopularniejszy
Powiadom o
Stanisław
Gość
Stanisław

A co jeśli chcę do pracy, zabrać ze sobą jeszcze 3 osoby samochodem. Jest to dozwolone czy nie,.bo nigdzie nie mogę znaleść regulacji na ten temat.