Nawet do 25.000 euro kary – Tyle zapłacisz za naruszanie obostrzeń z powodu koronawirusa w NRW!

Polski program do fakturowania w Niemczech

Nadrenia Północna-Westfalia jako pierwszy kraj związkowy wprowadziła „katalog” zawierający kary grzywny – czyli zestawienie, za co jaką karę możecie dostać. Wszystko ma oczywiście związek z koronawirusem i wprowadzonymi w Niemczech obostrzeniami. Chodzi więc o naruszenie zasad związanych np. z otwarciem baru mimo zakazu czy organizacją spotkania powyżej dwóch osób. Za naruszenie przepisów związanych z koronawisusem możecie otrzymać karę aż do 5.000 euro – w przypadku powtórnego naruszenia przepisów aż do 25.000.

Zakazy obowiązujące od tego tygodnia

W związku z rozprzestrzenianiem się wirusa ustanowiono w Niemczech w niedzielę całkowity zakaz kontaktów. Tak więc zgromadzenia większej liczby osób niż dwie są zabronione. W miejscach publicznych musi zostać zachowana bezpieczna odległość między ludźmi, wynosząca 1,50 m., a wszelkie lokale gastronomiczne mają być zamknięte. Uprawianie sportu na świeżym powietrzu w pojedynkę jest dozwolone, tak samo jak droga do pracy. Te reguły będą obowiązywać przez minimum dwa najbliższe tygodnie.

Sposób karania naruszeń pozostaje w gestii krajów związkowych. Zgodnie z katalogiem kar przedstawionym przez NRW, w przypadku spotkań powyżej dwóch osób, które nie są ze sobą bezpośrednio spokrewnione, kara wyniesie 200 euro od każdej osoby. Zabroniony piknik czy grill to już kara rzędu 250 euro od uczestnika. Jeśli ktoś mimo zakazu zorganizuje jakąś imprezę sportową, wtedy musi się liczyć z grzywną 1000 euro. Spożywanie posiłków poza domem, 50 m. lub mniej od restauracji czy baru to kara 200 euro.

Za jakie naruszenia można się spodziewać kary grzywny?

Jeśli mimo zakazu, będziecie nadal prowadzić bar, klub czy siłownię, wtedy może Was czekać kara rzędu 5.000 euro. Z kolei dalsze prowadzenie restauracji może oznaczać grzywnę w wysokości 4.000 euro. Możliwe jest też nałożenie dodatkowych kar pieniężnych na firmy, które czerpią korzyści z naruszeń przepisów. Naruszenie zasad higieny również może się okazać kosztowne.

Premier NRW Armin Lachet (CDU) wyjaśnia: „Sytuacja jest naprawdę poważna. To sprawa życia i śmierci. Surowy zakaz kontaktów z pewnością pomoże szybko zmniejszyć ryzyko zarażenia”. Tak samo, jak NRW walczyło z przestępczością i klanami, tak teraz walczy z epidemią i podkreśla: „Zero tolerancji wobec łamiących prawo w walce z koronawirusem”.

Katalog z grzywnami ma społeczeństwu jeszcze raz dobitnie pokazać, że nie chodzi tu o drobne naruszenia. Kary finansowe bolą i boleć muszą. Katalog powinien bowiem podkreślać znaczenie zakazu kontaktu i pozostałych zakazów związanych z koronawirusem.

Źródło: www.spiegel.de

Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

Znajdź wymarzoną pracę w Niemczech! Atrakcyjne zarobki, różne branże, praca dla par… Sprawdź teraz: praca.dojczland.info.

1 KOMENTARZ

Obserwuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy najpopularniejszy
Inline Feedbacks
View all comments
Stanisław

A co jeśli chcę do pracy, zabrać ze sobą jeszcze 3 osoby samochodem. Jest to dozwolone czy nie,.bo nigdzie nie mogę znaleść regulacji na ten temat.

171,242FaniLubię
5,205ObserwującyObserwuj

Na start w Niemczech

Przydatne linki

Niemieckie ubezpieczenia

1
0
Co o tym myślisz? Skomentuj!x
()
x