Więcej

  Koronawirus w Niemczech: 53 ośrodki szczepień w NRW poszukują pomocników!

  Polski program do fakturowania w Niemczech

  To one mają przyspieszyć walkę z koronawirusem: ośrodki szczepień. W Nadrenii Północnej-Westfalii mają powstać 53 takie ośrodki. Obecnie w NRW trwają przygotowania, a także poszukiwania personelu.

  Lokalizacje ośrodków są w trakcie przygotowania

  W NRW planuje się utworzenie co najmniej 53 ośrodków szczepień przeciw koronawirusowi – trwają poszukiwania lokalizacji. W Kolonii – największym mieście w landzie – planowane centra szczepień mogłyby powstać na głównym dworcu kolejowym i na lotnisku. Obie lokalizacje są przedmiotem dyskusji – poinformowała we wtorek rzeczniczka miasta. Miasto jest również w kontakcie z targami w Kolonii.

  Kolonia przygotowuje się do „szczepienia, gdy tylko pojawi się szczepionka”. Miasto nie podało jeszcze żadnych informacji na temat niezbędnych procedur logistycznych. „Wszystko zależy od rodzaju stosowanej szczepionki” – powiedziała rzeczniczka.

  Centra szczepień gotowe do połowy grudnia?

  Minister zdrowia NRW Karl-Josef Laumann (CDU) podkreślił rano w wywiadzie dla WDR5, że szczepienia na tak duża skalę będą „bardzo ważnym zadaniem”. Centrum szczepień ma być w każdym powiecie i w każdym mieście funkcjonującym na zasadzie powiatu. Organizację przejmą starostwa i burmistrzowie. „Tylko oni mogą to zrobić. Trzeba bowiem znać lokalizację na miejscu.” Kiedy dokładnie szczepionka będzie gotowa, pozostaje kwestią otwartą. Minister ma nadzieję, że chociaż centra szczepień będą gotowe do połowy grudnia.

  Powiat Steinfurt przygotowuje się do uruchomienia centrum szczepień na terminalu A lotniska Münster/Osnabrück. Ponadto zespoły mobilne będą jeździć do osób, które muszą zostać zaszczepione, ale same nie mogą przybyć na lotnisko.

  W Münster planowanie jednego ośrodka szczepień przejęła straż pożarna. Ma ono powstać na terenie Halle Münsterland. W stolicy landu, Düsseldorfie, hala widowiskowa ISS Dome i targi są gotowe jako centrum szczepień, a centrum szczepień w powiecie Rhein-Kreis-Neuss ma być gotowe 15 grudnia. Powiat jest aktualnie na etapie przygotowawczym i ma na oku możliwe lokalizacje. To, gdzie ostatecznie zostanie zbudowane centrum szczepień, zależy również od strategii szczepień.

  Niektórzy będą pracować dłużej

  W wywiadzie dla WDR5, Laumann wyraził przekonanie, że będzie wystarczająca liczba pracowników w ośrodkach szczepień. Personel, który obecnie nie pracuje w pełnym wymiarze godzin, ma zostać zmotywowany do „pracy o kilka godzin dłużej, jeśli da się to pogodzić z obowiązkami rodzinnymi”. Ponadto wiele osób zarejestrowało się w rejestrze wolontariuszy. Emeryci – na przykład byłe pielęgniarki – również zaoferowali pomoc.

  Zdaniem ministra Laumanna, osoby, które wcześniej chorowały i wymagają opieki, prawdopodobnie zostaną zaszczepione jako pierwsze. To 800.000 osób w NRW. Według Federalnego Ministerstwa Zdrowia około 55 do 56% populacji musiałoby zostać zaszczepione, aby uzyskać tak zwaną odporność stadną i w dużej mierze zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa. NRW ma około 18 milionów mieszkańców.

  Źródło: www.rp-online.de

  Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

  Znajdź wymarzoną pracę w Niemczech! Atrakcyjne zarobki, różne branże, praca dla par… Sprawdź teraz: praca.dojczland.info.

  1 KOMENTARZ

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  1 Komentarz
  najstarszy
  najnowszy najpopularniejszy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Marzena

  Scheisse und mit meine Familie nehmen das nicht

  171,251FaniLubię
  5,205ObserwującyObserwuj

  Na start w Niemczech

  Przydatne linki

  Niemieckie ubezpieczenia

  1
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x