Koniec lubianej przez dzieci tradycji? Przedszkole w Bawarii wprowadza zakaz przynoszenia poczęstunku z okazji urodzin!

0
4287

W przedszkolu w miejscowości Bissingen rodzice nie mogą już przynosić ciast z okazji urodzin dziecka. Taki zakaz wydała placówka – rodzice są oburzeni i próbują się bronić przed tą decyzją.

Rodzice nie mogą przynosić do przedszkola własnoręcznie upieczonych ciast

Częstowanie ciastem czy muffinkami z okazji urodzin to w zasadzie rytuał przedszkolny, bardzo lubiany przez dzieci. Kontynuowanie tej tradycji ma zostać teraz w jednym z bawarskich przedszkoli zakazane, co z kolei prowadzi do burzliwych dyskusji.

Dyrekcja przedszkola zawiadomiła rodziców, że nie wolno im przynosić do placówki samodzielnie ugotowanych bądź upieczonych potraw.

Rodzice mają wątpliwości co do warunków higienicznych, w jakich przygotowywane są potrawy

Z danych gminy Bissingen wynika, że niektórzy rodzice mieli duże wątpliwości, co do warunków higienicznych, w jakich inni rodzice przygotowują ciasta czy inne potrawy do przedszkola. W związku z powyższym, Urząd ds. Zdrowia (niem. Gesundheitsamt) w Dillingen zakazał przynoszenia przez rodziców do placówki przyrządzonych przez nich potraw. To z kolei bardzo rozwścieczyło rodziców, którzy nawet nie chcą słyszeć o takim zakazie i aktywnie rozpoczęli akcję zbierania podpisów.

Zamieszanie w związku z zakazem

Gesundheitsamt uważa natomiast, że to jedno wielkie nieporozumienie. Podobno nie zakazał przynoszenia wszystkich potraw, a jedynie tych, „przy których przygotowaniu używa się jajek, bądź są surowe”. Zasadniczo jednak ciasto urodzinowe nie powinno stanowić problemu. Dziś ma się odbyć spotkanie w tej sprawie w celu wyjaśnienia wszystkich niejasności: z drugim burmistrzem – reprezentującym przedszkole oraz rodzicami.

Ciasto urodzinowe w przedszkolach to kontrowersyjny temat

Kilka lat temu podobny przypadek wzbudził w Lipsku burzliwe dyskusje. Tam również ze względów higienicznych wprowadzono w Urzędzie ds. Młodzieży (niem. Jugendamt) zakaz przynoszenia samodzielnie przyrządzonych potraw. Dopiero po ostrych protestach ze strony rodziców, zakaz został zniesiony.

Źródło: www.merkur.de

  • Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

    Praca w Niemczech

    ZOSTAW ODPOWIEDŹ

    Please enter your comment!
    Please enter your name here