W Hamburgu, Szlezwiku-Holsztynie i Meklemburgii-Pomorzu Przednim trwają naloty policji na mieszkania osób podejrzanych o wspieranie organizacji terrorystycznych.

Policja przeprowadza w północnych Niemczech naloty na mieszkania zwolenników terroru

Według doniesień medialnych, policja podjęła dziś rano działania przeciwko podejrzanym o wspieranie terroru. Funkcjonariusze przeszukali kilka obiektów w Hamburgu, Szlezwiku-Holsztynie i Meklemburgii-Pomorzu Przednim. Zostało to potwierdzone przez rzecznika policji w Hamburgu.

Naloty policji skierowane przeciwko 11 oskarżonym

Akcja jest skierowana przeciwko jedenastu oskarżonym. Zarzuca się im, że w okresie od grudnia 2018 r. do lipca 2019 r. przeprowadzili znaczne transakcje finansowe bez zezwolenia zgodnie z ustawą o usługach płatniczych. Mówi się, że pieniądze zostały przelane za granicę, a osoby zaangażowane w sprawę zebrały za to prowizje. Na razie nie wiadomo skąd pochodzą pieniądze.

Według informacji gazety „Abendblatt” podejrzani przelali pieniądze do Syrii, prawdopodobnie w celu wsparcia organizacji terrorystycznej Państwa Islamskiego (IS).

Odpowiedzialna prokuratura we Flensburgu nie chciała początkowo skomentować doniesień „Bild” i „Hamburger Abendblatt”, ale wydała rano oświadczenie.

źródło: t-online.de

Wszelkie treści publikowane na dojczland.info są chronione prawem autorskim. Kopiowanie tekstów że strony bez naszej zgody jest surowo wzbronione!

Praca w Niemczech

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz!
Tutaj wpisz Twoją nazwę użytkownika