W północnych Niemczech trwają naloty policji na mieszkania zwolenników terroru!

0
11413

W Hamburgu, Szlezwiku-Holsztynie i Meklemburgii-Pomorzu Przednim trwają naloty policji na mieszkania osób podejrzanych o wspieranie organizacji terrorystycznych.

Policja przeprowadza w północnych Niemczech naloty na mieszkania zwolenników terroru

Według doniesień medialnych, policja podjęła dziś rano działania przeciwko podejrzanym o wspieranie terroru. Funkcjonariusze przeszukali kilka obiektów w Hamburgu, Szlezwiku-Holsztynie i Meklemburgii-Pomorzu Przednim. Zostało to potwierdzone przez rzecznika policji w Hamburgu.

Naloty policji skierowane przeciwko 11 oskarżonym

Akcja jest skierowana przeciwko jedenastu oskarżonym. Zarzuca się im, że w okresie od grudnia 2018 r. do lipca 2019 r. przeprowadzili znaczne transakcje finansowe bez zezwolenia zgodnie z ustawą o usługach płatniczych. Mówi się, że pieniądze zostały przelane za granicę, a osoby zaangażowane w sprawę zebrały za to prowizje. Na razie nie wiadomo skąd pochodzą pieniądze.

Według informacji gazety „Abendblatt” podejrzani przelali pieniądze do Syrii, prawdopodobnie w celu wsparcia organizacji terrorystycznej Państwa Islamskiego (IS).

Odpowiedzialna prokuratura we Flensburgu nie chciała początkowo skomentować doniesień „Bild” i „Hamburger Abendblatt”, ale wydała rano oświadczenie.

źródło: t-online.de

  • Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

    Praca w Niemczech

    ZOSTAW ODPOWIEDŹ

    Please enter your comment!
    Please enter your name here