Kolonia: były proboszcz oskarżony o molestowanie seksualne, popełnił samobójstwo!

Pastor w arcybiskupstwie Kolonii, wkrótce po zwolnieniu z obowiązków, popełnił samobójstwo. Był podejrzany o molestowanie seksualne nieletniego chłopca.

Zwolniony z pełnienia obowiązków

Emerytowany duchowny z arcybiskupstwa kolońskiego, który ostatnio pracował jako tymczasowy duszpasterz, popełnił samobójstwo w ostatni weekend. Arcybiskupstwo zwolniło go z pełnienia obowiązków cztery dni wcześniej. Tak poinformowało arcybiskupstwo kolońskie w oficjalnym komunikacie. Duchowny jest oskarżony o molestowanie seksualne nieletniego chłopca w latach dziewięćdziesiątych.

Proboszczowi zakazano sprawowania posługi kapłańskiej oraz kontaktów z dziećmi i małoletnimi. Domniemana ofiara zwróciła się pod koniec grudnia do arcybiskupstwa kolońskiego, które w styczniu wszczęło wstępne śledztwo kanoniczne.

Dochodzenie będzie kontynuowane

Rozmowa z pokrzywdzonym odbyła się w styczniu. Na początku lutego cała sprawa została ostatecznie przekazana prokuraturze w Bonn z wnioskiem o rewizję prawną i podjęcie niezbędnych kroków.

Arcybiskupstwo Kolonii zapewniło w komunikacie: „Nawet jeśli w tzw. międzyczasie oskarżony pastor zmarł, arcybiskupstwo kolońskie będzie nadal badać sprawę, aby w pełni ją wyjaśnić”.

Źródło: www.t-online.de

Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

Oferty pracy w Niemczech. Więcej na: praca.dojczland.info
Obserwuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
177,478FaniLubię
5,205ObserwującyObserwuj

Na start w Niemczech

Przydatne linki

Niemieckie ubezpieczenia

0
Co o tym myślisz? Skomentuj!x
()
x