01.08.2020

II tura wyborów prezydenckich: Rekordowa frekwencja w Niemczech!

Ostatnio dodane

14 najciekawszych atrakcji turystycznych w Bawarii, które trzeba zobaczyć!

Bawaria to kraj związkowy o wielu obliczach. Atrakcje turystyczne Bawarii są równie różnorodne – od pięknych miast pełnych niesamowitych...

Ogródek działkowy w Niemczech – koszty oraz najważniejsze informacje!

Praca w ogródku działkowym to jedno z ulubionych zajęć ludzi w każdym wieku oraz rodzin przez cały rok. Uprawianie...

Oto jak przedłużyć termin złożenia zeznania podatkowego w Niemczech!

Nie każdy jest w Niemczech zobowiązany do złożenia zeznania podatkowego. Jednak każdego roku wielu podatników jest zaskoczonych, że prawie...

Niemcy: 35.000 dzieci do szóstego roku życia bez szczepienia przeciwko odrze!

Zgodnie z informacjami podanymi przez Instytut Roberta Kocha (RKI), 35.000 dzieci do szóstego roku życia nie zostało zaszczepionych przeciwko...

Niemiecka Polonia wykazała duże zainteresowanie II turą wyborów na prezydenta Polski. O godz. 21 koperty zostaną wyciągnięte z urn i rozpocznie się zliczanie głosów przez komisje.

Zachowana odległość, maski ochronne, dezynfekcja, jednorazowe długopisy i rękawiczki – o tym należy pamiętać przed oddaniem głosu.

– Pierwsza tura to było ok. 87 proc. uprawnionych do głosowania – przypomina korespondent TVP w Berlinie Cezary Gmyz. Jak przekazał mu rzecznik prasowy polskiej ambasady, na tą chwilę zagłosowało już 89 proc. uprawnionych.

– Cały czas głosy są dostarczane, ponieważ Polonia zorganizowała akcję wysyłania kurierów i zbiera te głosy pod ambasadą – mówi Gmyz. Polska placówka dyplomatyczna spodziewa się, że w samym Berlinie liczba oddanych głosów przekroczy 13 tys., co oznaczałoby frekwencję na poziomie ponad 90 proc.

– To jest dużo lepszy wynik niż pięć lat temu. Wówczas frekwencja w II turze wyborów prezydenckich była na poziomie niespełna 68 proc. – podkreśla Cezary Gmyz.

źródło: tvp.info

  • Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).
Obserwuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Co o tym myślisz? Skomentuj!x
()
x