Federalna Agencja ds. Sieci: zużycie gazu w Niemczech jest za duże

    Pomimo kryzysu energetycznego gospodarstwa domowe w Niemczech zużyły w ubiegłym tygodniu więcej gazu. Według Federalnej Agencji ds. Sieci (niem. Bundesnetzagentur) sytuacja może stać się „bardzo poważna”.

    „Bez co najmniej 20-procentowych oszczędności w sektorze prywatnym, handlowym i przemysłowym trudno będzie nam uniknąć kryzysu gazowego w sezonie zimowym”

    Apele rządu federalnego o oszczędzanie gazu najwyraźniej nie przemawiają jeszcze do wielu konsumentów w Niemczech. Przewodniczący Federalnej Agencji ds. Sieci Klaus Müller ostrzegł w Bonn w obliczu kryzysu energetycznego: „Zużycie gazu również w ubiegłym tygodniu wzrosło zbyt mocno.”

    Według danych agencji, zużycie gazu przez prywatne gospodarstwa domowe i mniejszych odbiorców komercyjnych w 39. tygodniu kalendarzowym wyniosło 618 gigawatogodzin i było o prawie 10 proc. wyższe od średniego poziomu zużycia z lat 2018-2021.

    „Bez co najmniej 20-procentowych oszczędności w sektorze prywatnym, handlowym i przemysłowym trudno będzie nam uniknąć kryzysu gazowego w sezonie zimowym” – stwierdził Klaus Müller.

    „Sytuacja może stać się bardzo poważna, jeśli nie zmniejszymy znacząco zużycia gazu” – podkreślił przewodniczący Federalnej Agencji ds. Sieci.

    Duże przedsiębiorstwa przemysłowe w Niemczech odpowiadają za 60 procent zużycia gazu

    Jak podaje Bundesnetzagentur, także zużycie przez odbiorców przemysłowych było w ubiegłym tygodniu tylko o około dwa procent niższe od poziomu z lat ubiegłych i wyniosło 1.370 gigawatogodzin.

    Prywatne gospodarstwa domowe i mniejsi odbiorcy komercyjni odpowiadają za około 40 procent zużycia gazu w Niemczech. Pozostałe 60 proc. przypada na dużych odbiorców przemysłowych.

    W maju 2023 roku stan zapełnienia magazynów gazu w Niemczech może być najniższy od dziesięciu lat

    Jak podają media, rząd federalny spodziewa się, że w maju przyszłego roku stan zapełnienia niemieckich magazynów gazu będzie najniższy od dziesięciu lat.

    Komisja Europejska poinformowała, że zakłada, iż na dzień 1 maja średni poziom zapełnienia wyniesie dziesięć procent.

    Tak niski poziom w ujęciu bezwzględnym odnotowano ostatnio w kwietniu 2013 roku. Również na dzień 1 lipca i 1 września 2023 roku rząd federalny spodziewa się niskiego stanu zapełnienia na poziomie odpowiednio 30 i 65 procent. W analogicznych okresach bieżącego roku było to odpowiednio 61 i 85 procent.

    Źródło: www.zdf.de

    Obserwuj Dojczland.info i bądź na bieżąco:

    196,777FaniLubię
    24,300ObserwującyObserwuj
    315ObserwującyObserwuj

    2 KOMENTARZE

    Obserwuj
    Powiadom o
    guest

    2 komentarzy
    najstarszy
    najnowszy najpopularniejszy
    Inline Feedbacks
    View all comments
    CZARNOWIDZ

    NIEMCY jak i Polska w UNII i inne Kraje – Niczego nie nauczył GAZ – WĘGIEL – Teraz wzięli się za Ropę – Będzie i Prąd – Swoimi zapędami z Chorobą Psychiczna na tle Ukrainy – Bez zainteresowania swoimi Krajami, Rodzinami, dzieci – DOPROWADZAJĄ się do Ruiny – Benzyna będzie po 10 – 15 zł. lub 3 – 4 Euro – Kraje spoza UNII wykorzystując głupotę UNII – Kupują od Rosji GAZ – WĘGIEL – ROPĘ po niskich Cenach dla siebie, na swoje potrzeby a swoje zapasy lub co sami wydobywają sprzedają do UNII za 2 – 3 Razy drożej… Czytaj więcej »

    Marek

    Oj tak ! Z tym gazem to Niemcy od zawsze mieli problem. A to cyklon be. A to gaz od ruskich… bee. No jest problem 😂

    2
    0
    Co o tym myślisz? Skomentuj!x