Więcej >>

  Praca w Niemczech

  Brandenburgia wprowadza obostrzenia dotyczące sprzedaży alkoholu i organizowania uroczystości!

  Praca w Niemczech

  Minister zdrowia Brandenburgii Ursula Nonnemacher zapowiedziała we wtorek po posiedzeniu gabinetu w Poczdamie, że regiony o wysokich wskaźnikach nowych zakażeń koronawirusem będą wkrótce podlegały surowszym obostrzeniom dotyczącym imprez prywatnych oraz sprzedaży alkoholu w porze nocnej.

  Brandenburgia ogranicza liczbę uczestników prywatnych uroczystości

  Pani minister zwróciła uwagę na to, że w związku z rosnącą liczbą zakażeń, sąsiednia Francja musiała już ogłosić stan zagrożenia zdrowia publicznego i dodała: „W Niemczech znajdujemy się w punkcie zwrotnym”.

  Rząd zdecydował, że w przypadku wystąpienia 35 nowych przypadków zakażeń na 100.000 mieszkańców w ciągu tygodnia, w dotkniętych tą sytuacją powiatach i miastach na prawach powiatu w uroczystościach prywatnych będzie mogło uczestniczyć maksymalnie 25 osób w przestrzeni publicznej (dotychczasowy limit to 50 osób) i co najwyżej 15 w domach prywatnych (do tej pory mogło to być 25 osób).

  Zakaz sprzedaży alkoholu w porze nocnej

  Puby, restauracje i bary nie będą mogły podawać alkoholu w godzinach od 23:00 do 6:00. Aktualnie dotyczyłoby to powiatów Odra-Sprewa, Prignitz i Sprewa-Nysa, a także miast Poczdam i Frankfurt nad Odrą, gdzie wskaźnik nowych przypadków zakażeń przypadających na 100.000 mieszkańców w ciągu 7 dni wzrósł powyżej wartości krytycznej wynoszącej 35.

  Cottbus, w którym wskaźnik zachorowalności w ciągu 7 dni wyniósł 87,3, jest obecnie zaliczany do obszarów ryzyka. Rząd zdecydował, że jeżeli wartość wskaźnika w danym regionie wyniesie 50, w przestrzeni publicznej będzie się mogło spotkać maksymalnie dziesięć osób. Jeśli chodzi o uroczystości, górna granica liczby uczestników ma zostać zmniejszona do dziesięciu osób w przestrzeni publicznej i dziesięciu z maksymalnie dwóch gospodarstw domowych w pomieszczeniach prywatnych. W ruchliwych miejscach publicznych i w centrach handlowych władze lokalne mogą wprowadzić obowiązek noszenia maseczek ochronnych.

  Nowe przepisy mają wejść w życie w środę i na razie będą obowiązywać do 30 listopada.

  Źródło: www.bz-berlin.de

  Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

  Nasza redakcja poleca

  ILS – Institut für Lernsysteme – zamów bezpłatny katalog z wszystkimi kursami oferowanymi przez ILS i zdobądź dodatkowe kwalifikacje na wybranym przez siebie kierunku! Np. 12-miesięczny kurs na opiekuna/-ki osób starszych (Altenbetreuung – Betreuungskraft), język niemiecki w zawodzie (Deutsch im Beruf), programista JAVA (Geprüfte/r Programmierer/in (ILS) – Java), kosmetyczka (Geprüfte/r Kosmetiker/in) i wiele innych!

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x