Berlin wprowadza ograniczenie przy odwiedzinach rodziny

Ambasada Polski w Niemczech przypomina, że Berlin wprowadza ograniczenie przy odwiedzinach rodziny. Od 16.01.2021 r. obowiązują zmiany w berlińskim rozporządzeniu dot. działań na rzecz ochrony ludności przed zakażeniami koronawirusem (Infektionsschutzmaßnahmenverordnung):

  • Brak wymogu przeprowadzania testów na #COVID19 dla pracowników transgranicznych.
  • Nie przewiduje się kolejnych wyjątków od obowiązku kwarantanny.

UWAGA! ZMIANA!
W przypadku odwiedzin do 72 godz. zwolnienie dot. spotkań bliskiej rodziny (I stopień pokrewieństwa: rodzice, dzieci), partnerów nienależących do tego samego gospodarstwa domowego lub podróży w celu opieki nad osobami pod kuratelą. Dotychczas zwolnienie w Berlinie obejmowało dodatkowo odwiedziny rodziny drugiego stopnia (rodzeństwo, dziadkowie).

Strategia “dwóch testów”: osoby niekorzystające z wyjątków od kwarantanny są zobowiązane do przedstawienia urzędowi ds. zdrowia (niem. Gesundheitsamt) negatywnego wyniku testu wykonanego najwcześniej 48 godz. przed wjazdem lub wykonanie testu bezpośrednio przy wjeździe do stolicy Niemiec oraz odbycia 10-dniowej kwarantanny. Z kwarantanny może zwolnić wykonanie drugiego testu po 5 dniach od przyjazdu.

Ponadto jeśli w Berlinie wskaźnik zakażeń za okres 7 dni przekroczy 200 na 100 tys. mieszkańców (aktualnie: 178,1) zostanie wprowadzone ograniczenie w poruszaniu się/w opuszczaniu miasta (do 15 km od jego granic). Dalsze wyjazdy będą dozwolone tylko w przypadku posiadania ważnego powodu (np. dojazd do pracy).

Tekst rozporządzenia w jęz. niemieckim można znaleźć na stronie: www.berlin.de

źródło: Ambasada Polski w Niemczech

Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

Oferty pracy w Niemczech. Więcej na: praca.dojczland.info
Obserwuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
177,478FaniLubię
5,205ObserwującyObserwuj

Na start w Niemczech

Przydatne linki

Niemieckie ubezpieczenia

0
Co o tym myślisz? Skomentuj!x
()
x