Więcej >>

  Praca w Niemczech

  Atak nożem w Dreźnie – podejrzany jest islamskim ekstremistą

  Praca w Niemczech

  Dochodzenie w sprawie ataku nożem na dwóch turystów w Dreźnie dwa tygodnie temu prowadzi do sceny ekstremalnych islamistów. Według informacji SPIEGEL, podejrzany, który został aresztowany we wtorek wieczorem, jest od dłuższego czasu znany saksońskim władzom bezpieczeństwa jako islamski ekstremista. Policja wymienia Abdullaha Al H.H. jako niebezpiecznego człowieka.

  20-letni Syryjczyk był został już skazany za inne przestępstwa

  20-letni Syryjczyk został jakiś czas temu skazany na ponad dwa lata więzienia, między innymi za zmuszenie do popełnienia poważnego aktu przemocy, który stanowił zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa. Ponadto sąd uznał za udowodnione, iż mężczyzna rekrutował członków do “państwa islamskiego” (IS) wśród osób, którym odmówiono w Niemczech azylu. Według informacji SPIEGEL, sprawca przybył do Niemiec w 2015 roku. Mówi się, że od początku lata 2017 roku coraz częściej kontaktował się z IS i myślał o próbie zamachu. Podejrzewa się, że podczas pobytu w areszcie, mężczyzna mógł się jeszcze bardziej zradykalizować.

  Syryjczyk zaatakował nożem kuchennym dwóch turystów w centrum Drezna

  Dwa tygodnie temu mężczyzna zaatakował nożem kuchennym dwóch mężczyzn w centrum Drezna. 55-latek z Krefeld zmarł w skutek ataku w szpitalu. Jego 53-letni towarzysz z Kolonii przeżył atak i  według prokuratury wrócił już do Kolonii. Na razie nie jest jasne, dlaczego Syryjczyk zaatakował turystów.

  Władze saksońskie podały do publicznej wiadomości, iż w stosunku do Abdullaha Al. H.H. wydano nakaz aresztowania za morderstwo i zatrzymano go w areszcie. Mężczyzna dopiero co został zwolniony z aresztu od koniec września po odbyciu kary więzienia dla młodocianych i od tego czasu znajdował się pod nadzorem kuratora. Ponieważ w przypadku ataku na turystów chodzi o motyw islamski, dochodzenie będzie teraz prowadzone przez drezdeńską prokuraturę generalną.

  źródło: www.spiegel.de

  Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

  Nasza redakcja poleca

  ILS – Institut für Lernsysteme – zamów bezpłatny katalog z wszystkimi kursami oferowanymi przez ILS i zdobądź dodatkowe kwalifikacje na wybranym przez siebie kierunku! Np. 12-miesięczny kurs na opiekuna/-ki osób starszych (Altenbetreuung – Betreuungskraft), język niemiecki w zawodzie (Deutsch im Beruf), programista JAVA (Geprüfte/r Programmierer/in (ILS) – Java), kosmetyczka (Geprüfte/r Kosmetiker/in) i wiele innych!

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x