Więcej >>

  Schufa

  5 martwych dzieci w mieszkaniu w Solingen, matka rzuciła się pod pociąg

  Schufa Niemcy

  W czwartek w Solingen, mieście położonym w Nadrenii Północnej-Westfalii, w jednym z mieszkań policja znalazła pięcioro martwych dzieci. O popełnienie tej makabrycznej zbrodni podejrzewa się aktualnie 27-letnią matkę dzieci. Według ministra spraw wewnętrznych NRW, Herberta Reula (CDU), kobieta rzuciła się później pod pociąg na dworcu głównym w Dusseldorfie i przeżyła ciężko ranna. Znajdowała się tam z innym dzieckiem (11), które jest w dobrym zdrowiu. Zmarłe dzieci miały 8, 6, 3, 2 i 1 rok życia.

  Babcia poinformowała o zdarzeniu

  Miejsce zbrodni znajduje się w dzielnicy Hasseldelle w Solingen. Ciała zostały znalezione w mieszkaniu jednego z bloków. Babcia dzieci, która mieszka 60 kilometrów dalej w Mönchengladbach, poinformowała o tym policję krótko przed godziną 14.00. Przed domem w Solingen po południu widziano liczne pojazdy policyjne i ratownicze.

  Zmarłe dzieci to trzy dziewczynki oraz dwóch chłopców

  Zmarłe dzieci to trzy dziewczynki w wieku półtora, dwa i trzy lata, a także dwóch sześcio- i ośmioletnich chłopców, według policji. Jedenastoletni syn, który przeżył, został umieszczony z członkami rodziny.

  “Bardzo tragiczna sytuacja”

  Podejrzana matka podobno zabrała jedenastolatkę na dworzec główny w Düsseldorfie, gdzie rzuciła się przed S-Bahn linii 1 około godziny 14.00. Według rzecznika straży pożarnej, kobieta została odnaleziona pomiędzy dwoma torowiskami i przewieziona do szpitala ranna. Według policji, kobieta jest Niemką.

  “Zakładamy, że to przestępstwo i będziemy musieli przesłuchać matkę, ale w tej chwili nie nadaje się ona jeszcze do przesłuchania”, powiedział rzecznik policji Stefan Weiand w Solingen. “Nie wiemy dokładnie, co się stało, kiedy i dlaczego, tylko że to bardzo tragiczna sytuacja.” Według policji, przyczyny zgonu dzieci nie można jeszcze ustalić.

  “Dramat rodzinny w Solingen napełnia mnie wielkim smutkiem i w tej chwili moje myśli i modlitwy są z pięciorgiem małych dzieci, które tak strasznie wcześnie zostały oderwane od życia”, powiedział minister spraw wewnętrznych landu Reul w Düsseldorfie.

  źródło: www.welt.de

  Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

  Nasza redakcja poleca

  ILS – Institut für Lernsysteme – zamów bezpłatny katalog z wszystkimi kursami oferowanymi przez ILS i zdobądź dodatkowe kwalifikacje na wybranym przez siebie kierunku! Np. 12-miesięczny kurs na opiekuna/-ki osób starszych (Altenbetreuung – Betreuungskraft), język niemiecki w zawodzie (Deutsch im Beruf), programista JAVA (Geprüfte/r Programmierer/in (ILS) – Java), kosmetyczka (Geprüfte/r Kosmetiker/in) i wiele innych!

  1 KOMENTARZ

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  1 Komentarz
  najstarszy
  najnowszy najpopularniejszy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Donald Tusk

  Skoro Media etc Polizei kłamią, ktoś wykosil rodzinę a matka w traumie chciała się zabić oszczędzając najstarszą z którą uciekły??? Zawsze jak kradną ci samochód jesteś od razu złodziejem!!!

  1
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x