05.07.2020

15 czerwca Niemcy zniosą ostrzeżenia dla turystów w stosunku do 31 państw!

Ostatnio dodane

Minister zdrowia Niemiec przeciwny przedwczesnemu znoszeniu obowiązku stosowania masek ochronnych

Minister gospodarki Meklemburgii-Pomorza Przedniego Harry Glawe wystąpił w niedzielę z inicjatywą zniesienia obowiązku noszenia maseczek ochronnych w sklepach detalicznych....

Meklemburgia-Pomorze Przednie: Minister gospodarki chce zniesienia obowiązkowych masek w sklepach!

Szczególnie w Meklemburgii-Pomorzu Przednim handel detaliczny naciska na zniesienie obowiązkowych masek - jest to zrozumiałe życzenie, biorąc pod uwagę...

Ślub cywilny w Niemczech – wszystko, co musicie o nim wiedzieć!

Mieszkacie z partnerem w Niemczech i w końcu zdecydowaliście się na zawarcie związku małżeńskiego w niemieckim urzędzie stanu cywilnego...

Prace budowlane w Niemczech z użyciem maszyn – oto na co warto zwrócić uwagę!

Małe prace budowlane w Niemczech z użyciem maszyn – na co warto zwrócić uwagę? Niektórzy z nas znają luksus posiadania...

W celu umożliwienia wyjazdu na wakacje do innych krajów europejskich, Niemcy zniosą częściowo 15 czerwca ostrzeżenia dla turystów. Tak wynika z doniesień medialnych niemieckiej prasy, w szczególności Niemieckiej Agencji Prasowej.

Już za cztery tygodnie rozpoczną się w Niemczech wakacje

Za cztery tygodnie w pierwszych krajach związkowych w Niemczech rozpoczną się w Niemczech wakacje (tutaj wszystkie terminy) – do tego czasu Ministerstwo Spraw Zagranicznych Niemiec chce przynajmniej częściowo znieść ostrzeżenie dla turystów dotyczące podróży po całym świecie. Początkowo zostanie ono zniesione dla 26 krajów Unii Europejskiej, a także Wielkiej Brytanii i dla czterech państw Schengen, które nie są członkami UE: Islandii, Norwegii, Szwajcarii i Liechtensteinu. Rząd Niemiec ma zatwierdzić projekt, zatytułowany „Kryteria dla umożliwienia wewnątrzeuropejskiej turystyki”, już w najbliższa środę.

Niemcy chcą przeforsować jednolite kryteria dla wszystkich

W celu zapewnienia jak najlepszej ochrony turystów przed zakażeniem koronawirusem, rząd niemiecki zaproponuje szereg jednolitych kryteriów w obrębie Unii Europejskiej. Chodzi między innymi o to, aby górna granica 50 nowych zakażeń na 100.000 mieszkańców w ciągu siedmiu dni została przyjęta przez inne kraje europejskie. W Niemczech przekroczenie tego limitu prowadzi aktualnie do ponownego wprowadzenia zaostrzonych obostrzeń, które zostały w międzyczasie zniesione. Ponadto ostrzeżenie dla podróżnych ma zostać zastąpione indywidualnymi poradami dla podróżnych, które mają zawierać informacje o zagrożeniach dla każdego kraju z osobna.

Ostrzeżenie o podróżach zostało wydane w Niemczech w marcu

Federalny minister spraw zagranicznych Heiko Maas (SPD) wydał 17 marca ostrzeżenie o podróżach po całym świecie – to jak dotąd wyjątkowy krok. Do tej pory ostrzeżenia dla podróżnych były wydawane jedynie w przypadku zagrożenia życia i zdrowia, zwłaszcza w strefach objętych wojną, takich jak Syria czy Afganistan. W ostatnich tygodniach ponad 240.000 turystów z Niemiec, którzy utknęli za granicą z powodu odciętych połączeń lotniczych i promowych, zostało przywiezionych do Niemiec w bezprecedensowej akcji.

Poszczególne państwa powinny przedstawić własne koncepcje

Ponadto poszczególne kraje powinny opracować „zrównoważone koncepcje” w zakresie przestrzegania przepisów dotyczących odległości i higieny rąk, noszenia masek oraz wentylacji i dezynfekcji pomieszczeń. Koncepcje ochrony powinny również obejmować plany na wypadek, gdyby urlopowicze zachorowali, a także możliwości przeprowadzania testów, kwarantanny i leczenia. Ponadto należy wdrożyć zalecenia Komisji Europejskiej dotyczące bezpieczeństwa pasażerów i personelu w środkach transportu takich jak samoloty.

źródło: www.zeit.de

  • Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

Praca w Niemczech

Obserwuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Co o tym myślisz? Skomentuj!x
()
x