Więcej >>

  Praca w Niemczech

  15 czerwca Niemcy zniosą ostrzeżenia dla turystów w stosunku do 31 państw!

  Praca w Niemczech

  W celu umożliwienia wyjazdu na wakacje do innych krajów europejskich, Niemcy zniosą częściowo 15 czerwca ostrzeżenia dla turystów. Tak wynika z doniesień medialnych niemieckiej prasy, w szczególności Niemieckiej Agencji Prasowej.

  Już za cztery tygodnie rozpoczną się w Niemczech wakacje

  Za cztery tygodnie w pierwszych krajach związkowych w Niemczech rozpoczną się w Niemczech wakacje (tutaj wszystkie terminy) – do tego czasu Ministerstwo Spraw Zagranicznych Niemiec chce przynajmniej częściowo znieść ostrzeżenie dla turystów dotyczące podróży po całym świecie. Początkowo zostanie ono zniesione dla 26 krajów Unii Europejskiej, a także Wielkiej Brytanii i dla czterech państw Schengen, które nie są członkami UE: Islandii, Norwegii, Szwajcarii i Liechtensteinu. Rząd Niemiec ma zatwierdzić projekt, zatytułowany “Kryteria dla umożliwienia wewnątrzeuropejskiej turystyki”, już w najbliższa środę.

  Niemcy chcą przeforsować jednolite kryteria dla wszystkich

  W celu zapewnienia jak najlepszej ochrony turystów przed zakażeniem koronawirusem, rząd niemiecki zaproponuje szereg jednolitych kryteriów w obrębie Unii Europejskiej. Chodzi między innymi o to, aby górna granica 50 nowych zakażeń na 100.000 mieszkańców w ciągu siedmiu dni została przyjęta przez inne kraje europejskie. W Niemczech przekroczenie tego limitu prowadzi aktualnie do ponownego wprowadzenia zaostrzonych obostrzeń, które zostały w międzyczasie zniesione. Ponadto ostrzeżenie dla podróżnych ma zostać zastąpione indywidualnymi poradami dla podróżnych, które mają zawierać informacje o zagrożeniach dla każdego kraju z osobna.

  Ostrzeżenie o podróżach zostało wydane w Niemczech w marcu

  Federalny minister spraw zagranicznych Heiko Maas (SPD) wydał 17 marca ostrzeżenie o podróżach po całym świecie – to jak dotąd wyjątkowy krok. Do tej pory ostrzeżenia dla podróżnych były wydawane jedynie w przypadku zagrożenia życia i zdrowia, zwłaszcza w strefach objętych wojną, takich jak Syria czy Afganistan. W ostatnich tygodniach ponad 240.000 turystów z Niemiec, którzy utknęli za granicą z powodu odciętych połączeń lotniczych i promowych, zostało przywiezionych do Niemiec w bezprecedensowej akcji.

  Poszczególne państwa powinny przedstawić własne koncepcje

  Ponadto poszczególne kraje powinny opracować “zrównoważone koncepcje” w zakresie przestrzegania przepisów dotyczących odległości i higieny rąk, noszenia masek oraz wentylacji i dezynfekcji pomieszczeń. Koncepcje ochrony powinny również obejmować plany na wypadek, gdyby urlopowicze zachorowali, a także możliwości przeprowadzania testów, kwarantanny i leczenia. Ponadto należy wdrożyć zalecenia Komisji Europejskiej dotyczące bezpieczeństwa pasażerów i personelu w środkach transportu takich jak samoloty.

  źródło: www.zeit.de

  Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

  Nasza redakcja poleca

  ILS – Institut für Lernsysteme – zamów bezpłatny katalog z wszystkimi kursami oferowanymi przez ILS i zdobądź dodatkowe kwalifikacje na wybranym przez siebie kierunku! Np. 12-miesięczny kurs na opiekuna/-ki osób starszych (Altenbetreuung – Betreuungskraft), język niemiecki w zawodzie (Deutsch im Beruf), programista JAVA (Geprüfte/r Programmierer/in (ILS) – Java), kosmetyczka (Geprüfte/r Kosmetiker/in) i wiele innych!

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x