Z powodu upałów lekarze wzywają do wprowadzenia sjesty w Niemczech

    Zmiany klimatyczne mają wpływ na nasze życie zawodowe i wydajność. Z powodu wysokich temperatur niemieccy lekarze wzywają do wprowadzenia sjesty w Niemczech.

    „Powinniśmy wziąć przykład z krajów południowych”

    „Kiedy jest gorąco, powinniśmy wziąć przykład z praktyk stosowanych w krajach południowych: Wczesne wstawanie, produktywna praca rano i sjesta w porze lunchu to koncepcja, którą powinniśmy przyjąć w miesiącach letnich” – powiedział Redaktionsnetzwerk Deutschland (RND) przewodniczący Federalnego Stowarzyszenia Lekarzy Publicznej Służby Zdrowia (BVÖGD), Johannes Nießen.

    Nießen podkreślił: „Podczas intensywnych upałów ludzie nie są tak wydajni jak zwykle. Słaby sen przy braku chłodzenia w nocy dodatkowo prowadzi do problemów z koncentracją”.

    Zdaniem lekarza, złożone wymagania dotyczące pracy powinny być lepiej przełożone na wczesne godziny poranne. „Ponadto należy zapewnić wystarczającą liczbę wentylatorów i lżejszą odzież, nawet jeśli dress code w biurze na to nie pozwala”. Ważne jest również, aby ogólnie pić dużo więcej i jeść lekkie posiłki w kilku mniejszych porcjach. „Innym sposobem na ochłodzenie się w domowym biurze byłaby zimna kąpiel stóp pod biurkiem” – powiedział Nießen.

    Lauterbach popiera postulat

    Federalny minister zdrowia Niemiec Karl Lauterbach (SPD) uważa, że wprowadzenie sjesty to dobry pomysł. „Sjesta w upale z pewnością nie jest złą sugestią” – napisał we wtorek na Twitterze. „Jednak pracodawcy i pracownicy powinni sami to wynegocjować”. Z medycznego punktu widzenia taki środek „z pewnością miałby sens dla wielu zawodów”.

    Członkini zarządu DGB (Federacja Niemieckich Związków Zawodowych) Anja Piel wezwała pracodawców do przeprowadzania regularnych ocen ryzyka upałów w miesiącach letnich w celu zapewnienia bezpieczeństwa pracy w wysokich temperaturach. „Pracodawcy muszą chronić swoich pracowników przed upałem – praca w upale jest stresująca dla pracowników, a w najgorszym przypadku zagraża ich zdrowiu” – powiedziała RND. Piel podkreśliła, że „praca nie może być ykonywana w pomieszczeniach o temperaturze powyżej 35 stopni – chyba że pracodawca oferuje pomoce, takie jak prysznice powietrzne i przerwy termiczne”.

    źródło: bild.de

    OPTYMALIZACJA FINANSÓW

    NA START W NIEMCZECH

    POPULARNE WŚRÓD POLAKÓW

    3 KOMENTARZE

    Obserwuj
    Powiadom o
    guest

    3 komentarzy
    najstarszy
    najnowszy najpopularniejszy
    Inline Feedbacks
    View all comments
    Tomek

    No że też do tej pory w historii ludzkości nie było upałów i ludzie nie nauczyli się jak sobie w wysokich temperaturach radzić.

    Marta

    Lato mamy!!!!!!
    Zaraz sie skonczy, przyjdzie plucha!!!!!
    Ciekawe kto te sjeste moze miec🤔.

    Na pewno nikt,kto w szpitalu czy Pflegeheim pracuje 🙄…

    Filip

    Jak te sjesty będą płatne, to mogą nawet ośmiogodzinną sjestę wprowadzić. Ja wolę krótkie przerwy i szybki powrót do domu, gdzie sobię zrobię sjestę.

    Dołącz do nas!

    196,777FaniLubię
    25,300ObserwującyObserwuj
    315ObserwującyObserwuj

    Popularne

    10 zabytków i atrakcji turystycznych Norymbergi, które koniecznie musicie zobaczyć!

    Ogromny zamek cesarski, zapierające dech w piersiach tereny zjazdów nazistowskiej partii NSDAP i sklejone w długi labirynt „lochy”. Zabytki w Norymberdze to niesamowita mieszanka....

    Święta i dni wolne od pracy w Niemczech w roku 2024 – Terminy dla wszystkich landów!

    Święta i dni wolne od pracy są z wytęsknieniem wyczekiwane przez większość osób. W związku z tym, że Niemcy to republika federacyjna, każdy z...

    Oznaczenia niemieckich tablic rejestracyjnych

    Oznaczenia niemieckich tablic rejestracyjnych zaczynają się od kodu miejsca rejestracji pojazdu. Jego długość zależy od wielkości danego miasta lub powiatu (w zależności od przynależności...

    Terminy wypłat Kindergeld w 2024 roku – sprawdź kiedy otrzymasz przelew!

    Kindergeld jest wypłacany co miesiąc na podane we wniosku konto. W zależności od ostatniej cyfry numeru Kindergeld (niem. „Endziffer”) pięniądze otrzymacie na początku miesiąca,...

    Niemcy: do kiedy pracodawca musi dokonać przelewu wynagrodzenia?

    Jeśli pensja nie wpłynie na konto na czas, może to mieć nieprzyjemne konsekwencje dla pracowników – na przykład dlatego, że nie będą mogli w...
    3
    0
    Co o tym myślisz? Skomentuj!x