Strona główna Wiadomości z Niemiec Aktualności Władze Niemiec zignorowały tysiące informacji na temat zbrodniarzy wojennych!

    Władze Niemiec zignorowały tysiące informacji na temat zbrodniarzy wojennych!

    Władze Niemiec zignorowały tysiące informacji na temat zbrodniarzy wojennych!

    Władze Niemiec otrzymały podobno ponad 5.000 informacji na temat zbrodniarzy wojennych wśród osób poszukujących azylu w Niemczech. Rozpatrzono zaledwie 129 spraw. Najwyraźniej za dużo było wskazówek, a by móc zająć się wszystkimi. Tak donosi gazeta „BILD”.

    W latach 2014-2019 BAMF przekazał 5.000 sprawozdań dotyczących zbrodniarzy wojennych wśród osób ubiegających się o azyl. Jednym tylko w ułamku wszystkich tych zgłoszeń, wszczęto dochodzenie. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przyznaje, że wiele spraw zostało pominiętych.

    W związku z silnym napływem uchodźców do Niemiec, tysiące dokumentów o ewentualnych zbrodniarzach wojennych zostało w ogóle „nietknięte”. Zdaniem gazety „BILD” tak wynika z odpowiedzi Ministerstwa Spraw Wewnętrznych na zapytanie partii FDP.

    Zbyt dużo doniesień, aby móc wszystkie sprawdzić

    Federalny Urząd ds. Migracji i Uchodźców (niem. BAMF) przekazał prokuraturze i policji w latach 2014-2019 ok. 5.000 doniesień dotyczących „przestępstw z zakresu prawa międzynarodowego”. Z innych instytucji doszło 200 kolejnych doniesień. Jednak tylko w 129 przypadkach wszczęto śledztwo. W latach 2015-2016, czyli wtedy, gdy odnotowano największy napływ uchodźców, odnotowano 3.800 doniesień, a dochodzenie wszczęto tylko w 28 przypadkach.

    Jak wyjaśnił rzecznik Ministerstwa Spraw Wewnętrznych: „W związku z tak dużą liczbą dokumentów, niemożliwe było, aby np. policja przesłuchała wszystkich podejrzanych”. Ekspert ds. wewnętrznych z ramienia FDP Linda Teuteberg krytykuje taką postawę: „Zbrodniarze wojenni nie mogą otrzymać w Niemczech azylu. Mam duże wątpliwości, czy rząd niemiecki w ostatnich latach traktował tę sprawę z należytą powagą”.

    Źródło: welt.de

    Obserwuj
    Powiadom o
    guest

    0 komentarzy
    Inline Feedbacks
    View all comments
    0
    Co o tym myślisz? Skomentuj!x