W kłótni dotyczącej reformy podatku od nieruchomości, SPD chce zmniejszyć obciążenia dla najemców. W związku z tym partia planuje zmianę rozporządzenia w sprawie kosztów utrzymania. Planowane jest odciążenie najemców i przeniesienie opłat związanych z podatkiem od nieruchomości na wynajmujących.

Polityk SPD Cartsen Schneider opowiedział się za nowymi regulacjami, które zapobiegałyby w przyszłości doliczaniu podatku od nieruchomości do kosztów dodatkowych związanych z wynajmem mieszkania. Polityk żąda, aby podatek od nieruchomości był płacony tylko przez wynajmujących. Jest to reakcja na ostrzeżenie bawarskiego Premiera Markusa Söder z CSU, przed rosnącymi czynszami, co z kolei ma związek właśnie z wyższym podatkiem od nieruchomości.

Jak uniknąć podwyżki czynszu i podatków?

Przewodniczący CSU szukając kompromisu podkreśla, że należy na pewno uniknąć zbyt dużych nakładów administracyjnych. „Nie potrzebujemy kolejnych nowych 2.000 urzędników finansowych, zajmujących się tylko podatkiem od nieruchomości. Te pieniądze wolałbym wydać na policjantów i nauczycieli. I oczywiście musimy uniknąć podwyżki podatków oraz podwyżki czynszów, a podatek od nieruchomości obarcza najemców.”

Zgodnie z orzeczeniem Federalnego Trybunału Konstytucyjnego, konieczna jest reforma podatku od nieruchomości. Na początku lutego państwo i poszczególne landy uzgodniły kluczowe kwestie. Jednak już wtedy Markus Söder wypowiadał się dość krytycznie na ten temat. Zgodnie z dokumentem dotyczącym kluczowych zagadnień, należy poszukać modelu opartego na wartości gruntu, wieku budynku i średnich kosztach najmu. Z kolei Bawaria opowiedziała się za możliwie jak najmniej biurokratycznym sposobie wyliczania podatku – opartym tylko na powierzchni.

Źródło: t-online.de

Wszelkie treści publikowane na dojczland.info są chronione prawem autorskim. Kopiowanie tekstów że strony bez naszej zgody jest surowo wzbronione!

Oferty pracy w Niemczech - sprawdź teraz!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz!
Tutaj wpisz Twoją nazwę użytkownika