Szefowi firmy Siemens grożono śmiercią! Teraz opublikował maila z pogróżkami…

0
971

Szef Siemensa, Joe Kaeser, otrzymał maila, w którym grożono mu śmiercią. Kaeser opublikował treść maila na Twitterze. Nadawcą wiadomości jest adres e-mail adolf.hitler@nsdap.de, a w jej temacie czytamy „An Joe Kaeser” (pol. „do Joe Kaesera”). W mailu napisano między innymi, że Kaeserowi należy się pilnie terapia taka, jaką otrzymał Walter Lübcke (polityk CDU, zastrzelony na początku czerwca bieżącego roku przez osobę powiązaną ze skrajną prawicą. Polityk opowiadał się między innymi za przyjmowaniem uchodźców i budowaniem dla nich schronień).

Kaeser skomentował sytuacje pisząc, że „jak widać cyfryzacja dotarła już nawet do piekła” i że „diabeł też posiada adres e-mail”. Prezes firmy Siemens odpowiedział nadawcy na Twitterze następującymi słowami: #neverforget #NieWieder #NazisRaus (w wolnym tłumaczeniu kolejno: „nigdyniezapomnimy”, „nigdywięcej”, „naziściwon”).

Nie złożono skargi

Kaeser napisał na Twitterze, że nie złożył skargi i że władze będą prowadzić dochodzenie na własną rękę.

Zgodnie z aktualnym raportem, adres nadawcy poczty jest znany organom bezpieczeństwa z innej sprawy. Policja kryminalna zwróciła jednak uwagę, że serwer domeny pocztowej mógł zostać zhakowany.

źródło: Twitter

  • Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

    Praca w Niemczech

    ZOSTAW ODPOWIEDŹ

    Napisz komentarz!
    Tutaj wpisz Twoją nazwę użytkownika