14.08.2020
Strona główna Wiadomości Newsy Szefowi firmy Siemens grożono śmiercią! Teraz opublikował maila z pogróżkami…

Szefowi firmy Siemens grożono śmiercią! Teraz opublikował maila z pogróżkami…

Szefowi firmy Siemens grożono śmiercią! Teraz opublikował maila z pogróżkami…

Szef Siemensa, Joe Kaeser, otrzymał maila, w którym grożono mu śmiercią. Kaeser opublikował treść maila na Twitterze. Nadawcą wiadomości jest adres e-mail [email protected], a w jej temacie czytamy „An Joe Kaeser” (pol. „do Joe Kaesera”). W mailu napisano między innymi, że Kaeserowi należy się pilnie terapia taka, jaką otrzymał Walter Lübcke (polityk CDU, zastrzelony na początku czerwca bieżącego roku przez osobę powiązaną ze skrajną prawicą. Polityk opowiadał się między innymi za przyjmowaniem uchodźców i budowaniem dla nich schronień).

Kaeser skomentował sytuacje pisząc, że „jak widać cyfryzacja dotarła już nawet do piekła” i że „diabeł też posiada adres e-mail”. Prezes firmy Siemens odpowiedział nadawcy na Twitterze następującymi słowami: #neverforget #NieWieder #NazisRaus (w wolnym tłumaczeniu kolejno: „nigdyniezapomnimy”, „nigdywięcej”, „naziściwon”).

Nie złożono skargi

Kaeser napisał na Twitterze, że nie złożył skargi i że władze będą prowadzić dochodzenie na własną rękę.

Zgodnie z aktualnym raportem, adres nadawcy poczty jest znany organom bezpieczeństwa z innej sprawy. Policja kryminalna zwróciła jednak uwagę, że serwer domeny pocztowej mógł zostać zhakowany.

źródło: Twitter

Obserwuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Co o tym myślisz? Skomentuj!x
()
x