16 najpiękniejszych zamków w Niemczech!

  Sezon urlopowy trwa w najlepsze, więc może macie ochotę pozwiedzać?

  Naszą historię można by rozpocząć tak: dawno, dawno temu … powstały w Niemczech piękne zamki. Już na sam ich widok poczujecie się jak w bajce. Poniżej przedstawiamy Wam zestawienie 16 najpiękniejszych niemieckich zamków! I co najlepsze: wszystkie z nich można zwiedzać!

  1. Burg Hohenzollern, Baden-Württemberg – Zamek Hohenzollern, Badenia-Wirtembergia

  Wyświetl ten post na Instagramie.

  Post udostępniony przez Pavel Kaplun 📸 (@pavel.kaplun.art)

  Zamek Hohezollern, siedziba pruskiego rodu królewskiego i książąt Hohezollern, znajduje się na zalesionej górze w całkowitym osamotnieniu. Pierwsze wzmianki o zamku pochodzą z roku 1061 i od tamtej pory jest częścią niemieckiej historii. Możecie  zajrzeć tu latem, ale zimą też jest cudownie – zamek i jego okolice zamieniają się wtedy w prawdziwą zimową krainę czarów.


  2. Schloss Moyland, Nordrhein-Westfalen – Zamek Moyland, Nadrenia-Północna Westfalia

  Pierwsze wzmianki o romantycznym zamku Moyland ze swoimi wieżyczkami i balkonami pochodzą z roku 1307. Od tamtej pory był wielokrotnie przebudowywany, a nawet zniszczony i od roku 1987 znowu odbudowany. Dziś mieści się w nim muzeum sztuki współczesnej i nowoczesnej. Zamek otoczony jest przepięknym kompleksem parkowym, w którym znajduje się park rzeźb i ogród ziołowy. Zdecydowanie warto odwiedzić to miejsce!


  3. Löwenburg, Kassel, Hessen – Zamek Löwenburg, Kassel, Hesja

  Wyświetl ten post na Instagramie.

  Post udostępniony przez Kurzurlaub.de (@kurzurlaub.de)

  Zamek Löwenburg został wybudowany przez księcia Wilhelma IX z Kassel (Hesja). Nie jest on twierdzą, lecz prawdziwym pałacem marzeń. Charakterystyczne dla tego miejsca są liczne wieżyczki i wykusze. Aktualnie zamek służy jako muzeum. Oprócz dawnych pomieszczeń mieszkalnych, można tu podziwiać bogatą kolekcję broni oraz średniowieczne witraże.


  4. Schloss Hohenschwangau, Bayern – Zamek Hohenschwangau, Bawaria

  Wyświetl ten post na Instagramie.

  Post udostępniony przez Taylon Payne (@taylonbpayne)

  Ta perła wśród zamków leży dokładnie naprzeciwko znanego zamku Neuschwanstein ( o którym też Wam oczywiście opowiemy). Już w XII wieku mówiło się o zamku Schwanstein, lecz dopiero w roku 1832 Książę Maksymilian z Bawarii zbudował zamek w swojej obecnej formie. Król Ludwig II, odpowiedzialny za budowę zamku Neuschwanstein oraz wielu innych, spędził swoją młodość właśnie tu – na zamku Hohenschwangau. Jeśli planujecie zwiedzać niemieckie zamki, to ten region musicie koniecznie odwiedzić!


  5. Schloss Lichtenstein, Baden-Württemberg – Zamek Lichtenstein, Badenia-Wirtembergia

  Wyświetl ten post na Instagramie.

  Post udostępniony przez Twyla (@twylajagront)

  Trudno sobie wyobrazić bardziej dramatyczne położenie zamku – na stromej skale, a dotrzeć można tu tylko mostem. Zamek Lichtenstein uważany był w średniowieczu za niepokonany. Potem jednak coraz bardziej tracił na znaczeniu, aż został nawet zburzony. Dopiero w roku 1837 został ponownie odbudowany wraz z budynkami gospodarczymi i tak wygląda do tej pory. To prawdziwy zamek rycerski jak z bajki.


  6. Schloss Schwerin, Mecklenburg-Vorpommern – Zamek Schwerin, Meklemburgia-Pomorze Przednie

  Wyświetl ten post na Instagramie.

  Post udostępniony przez Philip Richter (@philip.richter)

  Zamek w Szwerinie- leży na wyspie pośrodku przepięknego krajobrazu składającego się głównie z jezior. Odwiedzający mogą podziwiać z bliska nie tylko olśniewające fasady, ale też wspaniałe wnętrza zamku. Jako ciekawostkę warto dodać, że w części zamku w Szwerinie swą siedzibę ma parlament landu Meklemburgia-Pomorze Przednie.


  7. Schloss Moritzburg, Dresden, Sachsen – Zamek Moritzburg, Drezno, Saksonia

  Wyświetl ten post na Instagramie.

  Post udostępniony przez Chemnitz von oben (@chemnitz_von_oben)

  Zamek Moritzburg, wybudowany w roku 1542 przez saksońskiego księcia Moritza leży w bliskiej okolicy Drezna. Pierwotnie był to renesansowy zamek myśliwski. Później został przebudowany w stylu barokowym, co sprawia, że jest naprawdę wyjątkowy. Ponadto został stworzony w harmonii z otaczającym krajobrazem, a szczególną uwagę poświęcono kompleksowi parkowemu.


  8. Reichsburg Cochem, Rheinland-Pfalz – Zamek Cochem, Nadrenia-Palatynat

  Wyświetl ten post na Instagramie.

  Post udostępniony przez HM (@hewadpal)

  Jeśli chcielibyście przenieść się w czasy średniowiecza, koniecznie musicie się wybrać do zamku Cochem, gdzie organizowane są posiłki rycerskie, imprezy średniowieczne i inne  eventy. Przyjmuje się, że zamek został wybudowany już w roku 1000. Znalezione fragmenty architektury wskazują na początki XI wieku. Tak, czy inaczej, przygotujcie się na prawdziwe średniowieczne piękno. Wszyscy, którzy marzą o ślubie rodem niczym ze średniowiecza mogą to zrobić właśnie w zamku Cochem. Kto wie, może z prawdziwą rycerską ucztą w ramach wesela?


  9. Schloss Ahrensburg, Hamburg, Schleswig-Holstein – Zamek Ahrensburg, Hamburg, Szlezwik-Holsztyn

  Wyświetl ten post na Instagramie.

  Post udostępniony przez Tequila (@tequilasphotos)

  Niedaleko Hamburga znajduje się ten wspaniały zamek, wybudowany w XV! wieku. Dziś służy głównie jako muzeum i miejsce organizacji różnych eventów. W ciągu roku odbywa się tu wiele imprez, począwszy od letniego kina w kompleksie parkowym przy zamku, poprzez przedstawienia teatralne i koncerty, nie zapominając o średniowiecznym jarmarku. Zamek ma swój urok dzięki, któremu jest w stanie urzec wszystkich. W zamku Ahrensburg można zorganizować tzw. Kinderbal, czyli dziecięcą imprezę urodzinową.


  10. Burg Eltz, Koblenz, Rheinland-Pfalz – Zamek Eltz, Koblencja, Nadrenia-Palatynat

  Zamek Eltz to piękny budynek, który w dalszym ciągu jest w posiadaniu prawdziwego hrabiego. Szlachecki ród Eltz otrzymał ten zamek jako prezent od cesarza Fryderyka I. Barbarossy w roku 1157. Zamek znajduje się w okolicy Koblencji. Otoczony lasami i doliną Elz robi niesamowite wrażenie. Ponadto charakteryzuje się wyjątkową architekturą z wieloma wysokimi wieżyczkami, które mierzą aż do 35 metrów. To wspaniały, klasyczny zamek rycerski!


  11. Marksburg, Rheinland-Pfalz – Zamek Marksburg, Nadrenia-Palatynat

  Wyświetl ten post na Instagramie.

  Post udostępniony przez Shawn Peaslee (@shawnyp16)

  W przeciwieństwie do większości zamków, które zostały zniszczone i odbudowane w ciągu ostatnich 200-300 lat, zamek Marksburg jest prawie całkowicie zachowany. Nigdy nie został zniszczony i na 160-metrowym wzgórzu wygląda nadal tak samo oszałamiająco jak w XIII wieku – nie licząc oczywiście drobnych przeróbek. To idealne miejsce dla wszystkich, którzy z chęcią przenieśliby się w tamte czasy…


  12. Schloss Heidelberg, Baden-Württemberg – Zamek Heidelberg, Badenia-Wirtembergia

  Wyświetl ten post na Instagramie.

  Post udostępniony przez @jexxica21

  Zamek Heidelberg jest jednym z najbardziej okazałych zamków w całych Niemczech. Potężne ruiny nadal świadczą o tym, że zamek musiał wyglądać naprawdę pięknie. Zwiedzający mogą pójść w ślady dawnych mieszkańców i rozkoszować się licznymi mitami i legendami, związanymi z tym miejscem.
  Imponujący, legendarny i fascynujący – zamek Heidelberg koniecznie trzeba odwiedzić!


  13. Wartburg, Thüringen – Zamek Wartburg, Turyngia

  Wyświetl ten post na Instagramie.

  Post udostępniony przez Juergen H. (@picturepainter64)

  Mało który zamek jest tak związany z historią Niemiec jak ten. Zamek Wartburg powstał na przełomie XI-XII wieku. Zatrzymywało się tu wiele znanych osobistości, jak np. Martin Luther, który właśnie tutaj przetłumaczył na niemiecki Nowy Testament czy Goethe, który ten zamek nawet naszkicował. Dziś zamek Wartburg znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO i znajduje się w nim muzeum. Dla fanów historii to absolutny mus!


  14. Schloss Mespelbrunn, Bayern – Zamek Mespelbrunn, Bawaria


  Zamek Mespelbrunn to chyba najbardziej ukryty ze wszystkich niemieckich zamków i to w dosłownym tego słowa znaczeniu. Leży on bowiem w dolinie między Frankfurtem nad Menem a Würzburgiem. Temu położeniu zawdzięcza właśnie to, że nadal jest zachowany w tak świetnym stanie. Zamek leży tak blisko wody, że odwiedzający mają wrażenie, jakby pływał. Jeśli chcecie na żywo przekonać się, jakim fascynującym miejscem jest ten wodny zamek, musicie to zrobić w lecie. Od początku listopada do końca marca odbywa się bowiem przerwa zimowa dla odwiedzających.


  15. Burg Stahleck, Rheinland-Pfalz – Zamek Stahleck, Nadrenia-Palatynat

  Wyświetl ten post na Instagramie.

  Post udostępniony przez chayse earney (@chayse.e)

  Macie ochotę na ferie niczym w średniowieczu? Na zamku Stahleck jest to możliwe, ponieważ znajduje się tu schronisko młodzieżowe. Aż ciężko sobie wyobrazić, że ten idylliczny zamek, otoczony spokojnymi lasami jest tak przesiąknięty historią. Wybudowany został najprawdopodobniej pod koniec XI wieku. Dzisiaj można tu spędzić rodzinne wakacje. Musicie przyznać, że urlop w prawdziwym zamku to naprawdę ciekawa alternatywa!


  16. Schloss Neuschwanstein, Bayern – Zamek Neuschwanstein, Bawaria

  Wyświetl ten post na Instagramie.

  Post udostępniony przez Sonam Khubani Kline (@sonamikhubani)

  Najlepsze na koniec: w naszym zestawieniu nie może oczywiście zabraknąć zamku Neuschwanstein w Bawarii! Na całym świecie uważany jest za jedną z głównych atrakcji Niemiec i na pewno nie raz wiedzieliście już prospekty reklamowe ze zdjęciami tego zamku. Wszystko się zgadza – faktycznie na miejscu można poczuć się jak w bajce. Zamek ma romantyczny charakter i był nawet inspiracją do Disneyowskiego zamku Kopciuszka. Zamek Neuschwanstein każdy powinien przynajmniej raz w życiu zobaczyć. To pozycja obowiązkowa!


  Obserwuj Dojczland.info i bądź na bieżąco:

  196,377FaniLubię
  24,300ObserwującyObserwuj
  316ObserwującyObserwuj

  1 KOMENTARZ

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest

  1 Komentarz
  najstarszy
  najnowszy najpopularniejszy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Piotr

  Interesuje się wyjazdem

  1
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x