Sana

Więcej

  Sana

  Top 10 parków dzikich zwierząt w Niemczech

  W Niemczech funkcjonuje wiele parków dzikich zwierząt (niem. Wildpark). Aby dowiedzieć się, które z nich są szczególnie godne polecenia osobom chcącym wybrać się na wycieczkę na łono natury, portal „kurz-mal-weg.de” porównał 80 niemieckich parków dzikich zwierząt. Wyniki tej analizy z pewnością pomogą nie tylko przy planowaniu kolejnych wakacji.

  Czym różni się park dzikich zwierząt od ogrodu zoologicznego?

  Według stowarzyszenia Deutsche Tierpark Gesellschaft (DTG), w przeciwieństwie do ogrodów zoologicznych, w parku dzikich zwierząt można zobaczyć przede wszystkim miejscowe gatunki dzikich zwierząt, takie jak jelenie, niedźwiedzie czy wilki, a także rzadkie lub zagrożone wyginięciem rasy zwierząt domowych.

  Czasami trzeba mieć trochę szczęścia, bo wybiegi są dostosowane do naturalnego trybu życia zwierząt i dlatego są dość rozległe. W niektórych parkach istnieje jednak również możliwość oglądania z bliska niektórych zwierząt, takich jak jelenie czy kozy, i karmienia ich.

  Oto 10 najlepszych parków dzikich zwierząt w Niemczech według portalu „kurz-mal-weg.de”

  Porównując parki dzikich zwierząt, portal „kurz-mal-weg.de” wziął pod uwagę liczbę hashtagów na Instagramie, wielkość parków w metrach kwadratowych, opłatę za wstęp oraz różnorodność gatunków. Istniała możliwość zdobycia 80 punktów w każdej kategorii. Łącznie można było uzyskać 320 punktów.

  Ostatecznie zwycięzcą rankingu został Wildpark Leipzig w Saksonii, a na kolejnych miejscach uplasowały się Fasanerie Wiesbaden w Hesji oraz Heimat-Tierpark Olderdissen w Nadrenii Północnej-Westfalii. Poniżej przedstawiamy cały ranking:

  • 1. miejsce: Wildpark Leipzig, Saksonia
  • 2. miejsce: Fasanerie Wiesbaden, Hesja
  • 3. miejsce: Heimat-Tierpark Olderdissen, Nadrenia Północna-Westfalia
  • 4. miejsce: Wildpark Eekholt, Szlezwik-Holsztyn
  • 5. miejsce: Wildpark MV, Meklemburgia-Pomorze Przednie
  • 6. miejsce: Wildpark Poing, Bawaria
  • 7. miejsce: Wildpark Schwarze Berge, Dolna Saksonia
  • 8. miejsce: Lindenthaler Tierpark, Nadrenia Północna-Westfalia
  • 9. miejsce: Tierfreigelände Nationalpark Lusen, Bawaria
  • 9. miejsce: Wildpark Pforzheim, Badenia-Wirtembergia
  • 10. miejsce: Wildpark Schwentinental, Szlezwik-Holsztyn

  Oprócz tego nasi czytelnicy zwrócili nam uwagę na następujące parki dzikich zwierząt, które równiez warto odwiedzić:

  • Wild und Wandernpark Silz w Süd Pfalz
  •  Wisentgehege Springe w Springe

  Oto najważniejsze informacje dotyczące najlepszych parków dzikich zwierząt w Niemczech

  1. miejsce: Wildpark Leipzig, Saksonia (267 punktów)

  Park dzikich zwierząt w Lipsku służy z jednej strony jako teren rekreacyjny, z drugiej zaś do badań i ochrony miejscowych gatunków dzikich zwierząt.

  Oprócz jeleni i danieli można tu zobaczyć łosie, rysie, szopy i około 30 innych gatunków zwierząt. Teren ten położony jest w lesie Auenwald i zajmuje około 420.000 metrów kwadratowych. Można zwiedzić park na własną rękę albo wybrać się na wycieczkę z przewodnikiem. Są tu też organizowane wystawy.

  • Adres: Koburger Str. 12a, Lipsk
  • Godziny otwarcia: od 16 marca do 30 października od 9:00 do 19:00; od 1 listopada do 15 marca od 9:00 do 17:00
  • Wstęp: bezpłatny, mile widziane są darowizny przekazywane na działalność parku

  2. miejsce: Fasanerie Wiesbaden, Hesja (254 punkty)

  W Fasanerie Wiesbaden żyje ponad 40 gatunków zwierząt, w tym owce, wilki, lisy i niedźwiedzie. Łąki, woda i różnorodna roślinność zachęcają do obcowania z naturą. Można tu też karmić owce, kozy i jelenie.

  Park zajmuje teren o powierzchni około 230.000 metrów kwadratowych.

  • Adres: Wilfried-Ries-Str. 20, Wiesbaden
  • Godziny otwarcia: latem codziennie od 9:00 do 18:00, zimą od 9:00 do 17:00
  • Wstęp: bezpłatny, mile widziane są darowizny przekazywane na działalność parku

  3. miejsce: Heimat-Tierpark Olderdissen, Nadrenia Północna-Westfalia (242 punkty)

  Heimat-Tierpark Olderdissen znajduje się w Bielefeld, na północnym skraju Lasu Teutoburskiego. Na 160.000 metrów kwadratowych żyje około 450 zwierząt – od bocianów, przez świstaki alpejskie, aż po niedźwiedzie.

  To, co wyróżnia ten park, to fakt, że niektóre zwierzęta przybyły tutaj i już pozostały – bez konieczności stawiania ogrodzeń, bez jakiejkolwiek interwencji człowieka. Należą do nich zarówno bociany, jak i czaple.

  • Adres: Dornberger Str. 149a, Bielefeld
  • Godziny otwarcia: codziennie od 8:00 do 20:00
  • Wstęp: bezpłatny, mile widziane są darowizny przekazywane na działalność parku

  4. miejsce: Wildpark Eekholt, Szlezwik-Holsztyn (238 punktów)

  Wildpark Eekholt znajduje się około godziny jazdy samochodem na południe od Kilonii, stolicy Szlezwiku-Holsztynu. Na 670.000 metrów kwadratowych żyje tu około 100 gatunków zwierząt.

  Park został założony w 1970 roku i od tego czasu nieustannie się rozwija jako obszar przyrodniczy i centrum edukacyjne. W Eekholt żyje obecnie ponad 700 zwierząt, w tym żurawie, orły bieliki i żbiki, a także lisy, wilki i wydry.

  • Adres: Stellbrooker Weg, 24598 Heidmühlen
  • Godziny otwarcia: od marca do listopada od 9:00 do 20:00, ostatnie wejście o 18.00; od listopada do marca park jest otwarty od 9:00 do 18:00, ostatnie wejście o 16:00
  • Wstęp: 11,50 euro dla dorosłych, 10 euro dla dzieci

  5. miejsce: Wildpark MV, Meklemburgia-Pomorze Przednie (237 punktów)

  Wildpark MV znajduje się w Güstrow, około 40 minut jazdy samochodem na południe od Rostocku. Na szczególną uwagę zasługuje wielkość parku: na 200 hektarach żyje tu 90 zwierząt, co zapewnia im mnóstwo przestrzeni.

  Kolejną atrakcją parku są trwające około dwóch godzin spacery z przewodnikiem o zmierzchu, podczas których można lepiej poznać świat wilków.

  • Adres: Primerburg, Güstrow
  • Godziny otwarcia: w marcu od 9:00 do 18.00, od kwietnia do października od 9:00 do 19:00 i od listopada do lutego od 9:00 do 16:00; wejście na teren parku nie później niż 30 minut przed godziną zamknięcia
  • Wstęp: 13 euro dla dorosłych, 8 euro dla dzieci

  Gdzie jeszcze znajdują się w Niemczech parki dzikich zwierząt?

  Nawet jeśli parki dzikich zwierząt wymienione w rankingu nie znajdują się w pobliżu Waszego miejsca zamieszkania, warto rozejrzeć się po okolicy. W całych Niemczech funkcjonuje ponad 150 parków i wybiegów dla dzikich zwierząt, a wstęp do wielu z nich jest bezpłatny.

  Według listy sporządzonej przez portal „freizeitfans.de”, większość parków dzikiej przyrody znajduje się w Bawarii, Nadrenii Północnej-Westfalii i Nadrenii-Palatynacie. Ale funkcjonują one nawet w małych krajach związkowych, takich jak Saara, która może pochwalić się dziewięcioma parkami dzikich zwierząt. Tylko w Bremie nie znajdziecie takiego miejsca, za to w Dolnej Saksonii jest aż dziewięć tego typu parków.

  OPTYMALIZACJA FINANSÓW

  NA START W NIEMCZECH

  POPULARNE WŚRÓD POLAKÓW

  WYBRANE DLA CIEBIE

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest

  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments

  Dołącz do nas!

  188,272FaniLubię
  6,119ObserwującyObserwuj
  205ObserwującyObserwuj

  Popularne

  Święta i dni wolne od pracy w Niemczech w roku 2023 – Terminy dla wszystkich landów!

  Święta i dni wolne od pracy są z wytęsknieniem wyczekiwane przez większość osób. W związku z tym, że Niemcy to republika federacyjna, każdy z...

  Ramadan 2023: kilka ciekawostek, których nie wiedzieliście o ramadanie!

  Ramadan to jedno z najważniejszych świąt muzułmańskich. Oznacza on rezygnację z jedzenia w ciągu dnia – i to przez okres czterech tygodni. Post w...

  Oznaczenia niemieckich tablic rejestracyjnych

  Oznaczenia niemieckich tablic rejestracyjnych zaczynają się od kodu miejsca rejestracji pojazdu. Jego długość zależy od wielkości danego miasta lub powiatu (w zależności od przynależności...

  Terminy wypłat Kindergeld w 2023 roku – sprawdź kiedy otrzymasz przelew!

  Kindergeld jest wypłacany co miesiąc na podane we wniosku konto. W zależności od ostatniej cyfry numeru Kindergeld (niem. „Endziffer”) pięniądze otrzymacie na początku miesiąca,...

  Mandaty w Niemczech: Tyle zapłacisz za wykroczenie drogowe w Niemczech!

  Poruszanie się samochodem po niemieckich drogach wiąże się z przestrzeganiem niemieckiego kodeksu drogowego. Wysokość grzywien za łamanie przepisów ruchu drogowego jest w Niemczech sprecyzowana...
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x