Berlin otwiera stację kwarantanny dla bezdomnych z koronawirusem

    Osoby zakażone nowym koronawirusem muszą poddać się kwarantannie. Co jednak z osobami, które nie posiadają domu ani innego miejsca zamieszkania? Berlin znalazł rozwiązanie przynajmniej dla części z nich.

    Pomoc dla bezdomnych podczas pandemii koronawirusa: Berlin otworzył w środę stację odbywania kwarantanny dla osób bezdomnych. Placówka na terenie Misji Miejskiej Berlin-Mitte może pomieścić do 16 osób zakażonych koronawirusem.

    Cztery dwu- lub czteroosobowe pokoje

    Jak mówi Barbara Breuer, rzeczniczka Misji Miejskiej w Berlinie: „jesteśmy gotowi do przyjęcia chorych, którzy – mamy nadzieję – nie pojawią się.” Zakład ma przyjąć osoby z pozytywnym wynikiem testu na obecność koronawirusa, jednak bez ostrego przebiegu choroby. Tutaj można poddać je obserwacji i opiece, której nie byliby w stanie zapewnić sobie sami.

    Dla pacjentów z koronawirusem przeznaczonych jest sześć dwu- lub czteroosobowych pokoi. Chorzy będą pod opieką całą dobę i zostaną zwolnieni po odbyciu czternastodniowej kwarantanny.

    Stacja została sfinansowana przez Administrację Senatu Socjalnego, Administrację Senatu Finansowego i dzielnicę Berlin-Mitte. Administracja Senatu Socjalnego ogłosiła, że jest to pierwsza stacja do odbycia kwarantanny przeznaczona dla osób bezdomnych w Niemczech.

    Hotele jako alternatywne miejsce odbycia kwarantanny

    Federalna Grupa ds. Bezdomności (niem. Bundesarbeitsgemeinschaft Wohnungslosenhilfe – BAGW) zaprzeczyła jednak w środę tej wiadomości. W innych gminach – choć oczywiście nie we wszystkich – również istnieją specjalne miejsca przeznaczone do odbycia kwarantanny dla osób bezdomnych – wynajmowane były między innymi hotele. „W wielu miejscach nie jest jednak jasno określone w jaki sposób można zapewnić bezpieczne odbycie kwarantanny osobie bezdomnej” – powiedziała dyrektor zarządzająca Werena Rosenke.

    Według Federalnej Grupy ds. Bezdomności trudna sytuacja życiowa osób bezdomnych uległa znacznemu pogorszeniu w wyniku pandemii koronawirusa i wynikającego z niej kryzysu. Liczba zbieranych butelek z kaucją znacznie się zmniejszyła, tak samo jak liczba sprzedawanych przez nich gazet. Dodatkowo osobom bezdomnym niezwykle trudno było unikać kontaktów i utrzymywać dystans. Dlatego BAGW stara się zapewnić dodatkowe miejsca zakwaterowania dla osób bezdomnych, by mniej ludzi mieszkało w poszczególnych obiektach.

    Berliński senator do spraw społecznych Elke Breitenbach zwrócił również uwagę na trudną sytuację z ostatnich tygodni prawie 2000 osób bezdomnychw Berlinie. W marcu senat berliński zdecydował, że na czas pandemii należy stworzyć dodatkowe miejsca noclegowe dla osób bezdomnych.

    Źródło: www.web.de

    Obserwuj Dojczland.info i bądź na bieżąco:

    196,777FaniLubię
    24,300ObserwującyObserwuj
    315ObserwującyObserwuj
    Obserwuj
    Powiadom o
    guest

    0 komentarzy
    Inline Feedbacks
    View all comments
    0
    Co o tym myślisz? Skomentuj!x