Oto co należy zrobić po wjeździe z Polski do Niemiec!

    W związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem w Polsce Niemcy uznali cały kraj za obszar ryzyka (czytaj tutaj). Dla Polaków pracujących w Niemczech oznacza to utrudniony wjazd na terytorium Niemiec.

    Oto co należy zrobić po wjeździe z Polski do Niemiec!

    Jeśli wjeżdżacie z Polski do Niemiec możecie postąpić na dwa sposoby:

    Osoby posiadające negatywny wynik testu na koronawirusa:

    • Na 48 godzin przed podróżą do Niemiec zróbcie test na obecność koronawirusa (jego wynik należy posiadać w języku niemieckim lub angielskim) i okażcie go odpowiednim służbom, jeśli zostaniecie o to poproszeni. Jeśli wynik jest negatywny, jesteście zwolnieni z kwarantanny w Niemczech.
    • Skontaktujcie się z odpowiednim wydziałem zdrowia w Niemczech i poinformujcie go o posiadaniu negatywnego wyniku testu na koronawirusa. Znajdziecie go na stronie tools.rki.de – w wyszukiwarce należy wpisać kod pocztowy miejsca pobytu, aby wyświetlić najbliższy urząd zdrowia.

    Osoby, które nie zrobiły testu na koronawirusa:

    • Tuż po przekroczeniu niemieckiej granicy udajcie się do punktu poboru wymazu i zróbcie bezpłatny test na obecność koronawirusa (do 8 listopada osoby z obszarów ryzyka są poddawane bezpłatnym testom). Punkty poboru wymazu znajdują się na lotniskach, dworcach kolejowych i autobusowych. Możecie też zadzwonić pod numer 116 117, aby dowiedzieć się, gdzie możecie wykonać test na obecność koronawirusa w pobliżu miejsca pobytu w Niemczech.
    • Następnie należy się udać do miejsca, w którym będzie się odbywało 14-dniową kwarantannę (lub aż do momentu otrzymania negatywnego wyniku testu na koronawirusa i zwolnieniu z kwarantanny przez Gesundheitsamt).
    • Po przybyciu do miejsca docelowego należy się skontatkować się z odpowiednim wydziałem zdrowia w Niemczech (tools.rki.de).

    Uwaga: W czasie kwarantanny nie można wychodzić z domu lub mieszkania i przyjmować gości. Naruszenie zasad kwarantanny jest w Niemczech bardzo kosztowne. Pamiętajcie, że o zwolnieniu z kwarantanny decyduje w Niemczech urząd ds. zdrowia!

    Przewidziane są wyjątki od obowiązkowej kwarantanny po wjeździe do Niemiec z obszaru ryzyka również dla osób, które nie są w stanie przedłożyć negatywnego wyniku testu na koronawirusa, o czym możecie dowiedzieć się więcej z poniższego artykułu:

    Szczegółowe informacje odnośnie do zasad podróżowania z Polski do Niemiec znajdziecie na stronach internetowych: gov.pl i bundesgesundheisministerium.de

    OPTYMALIZACJA FINANSÓW

    NA START W NIEMCZECH

    POPULARNE WŚRÓD POLAKÓW

    2 KOMENTARZE

    Obserwuj
    Powiadom o
    guest

    2 komentarzy
    najstarszy
    najnowszy najpopularniejszy
    Inline Feedbacks
    View all comments
    Aleksandra

    Dzień Dobry,
    mam pytanie, jaki dokłądnie ma być test zrobiony,aby na granicy był zaakceptowany przez straż graniczną, jeżeli est wykonywany w Polsce, poza tym problem jest z otrzymaniem testu w jezyku angielskim lub niemieckim. Czy ktoś miał z tym problem czy puszczaja potwiedzenie testu w jezyku polskim?

    Ostatnio edytowane 3 lat temu przez Aleksandra
    Kamila

    Czy akceptowalny jest szybki test kasetkowy?

    Dołącz do nas!

    196,777FaniLubię
    25,300ObserwującyObserwuj
    315ObserwującyObserwuj

    Popularne

    10 zabytków i atrakcji turystycznych Norymbergi, które koniecznie musicie zobaczyć!

    Ogromny zamek cesarski, zapierające dech w piersiach tereny zjazdów nazistowskiej partii NSDAP i sklejone w długi labirynt „lochy”. Zabytki w Norymberdze to niesamowita mieszanka....

    Święta i dni wolne od pracy w Niemczech w roku 2024 – Terminy dla wszystkich landów!

    Święta i dni wolne od pracy są z wytęsknieniem wyczekiwane przez większość osób. W związku z tym, że Niemcy to republika federacyjna, każdy z...

    Oznaczenia niemieckich tablic rejestracyjnych

    Oznaczenia niemieckich tablic rejestracyjnych zaczynają się od kodu miejsca rejestracji pojazdu. Jego długość zależy od wielkości danego miasta lub powiatu (w zależności od przynależności...

    Terminy wypłat Kindergeld w 2024 roku – sprawdź kiedy otrzymasz przelew!

    Kindergeld jest wypłacany co miesiąc na podane we wniosku konto. W zależności od ostatniej cyfry numeru Kindergeld (niem. „Endziffer”) pięniądze otrzymacie na początku miesiąca,...

    Niemcy: do kiedy pracodawca musi dokonać przelewu wynagrodzenia?

    Jeśli pensja nie wpłynie na konto na czas, może to mieć nieprzyjemne konsekwencje dla pracowników – na przykład dlatego, że nie będą mogli w...
    2
    0
    Co o tym myślisz? Skomentuj!x