Więcej >>

  Praca w Niemczech

  Oto co należy zrobić po wjeździe z Polski do Niemiec!

  Praca w Niemczech

  W związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem w Polsce Niemcy uznali cały kraj za obszar ryzyka (czytaj tutaj). Dla Polaków pracujących w Niemczech oznacza to utrudniony wjazd na terytorium Niemiec.

  Oto co należy zrobić po wjeździe z Polski do Niemiec!

  Jeśli wjeżdżacie z Polski do Niemiec możecie postąpić na dwa sposoby:

  Osoby posiadające negatywny wynik testu na koronawirusa:

  • Na 48 godzin przed podróżą do Niemiec zróbcie test na obecność koronawirusa (jego wynik należy posiadać w języku niemieckim lub angielskim) i okażcie go odpowiednim służbom, jeśli zostaniecie o to poproszeni. Jeśli wynik jest negatywny, jesteście zwolnieni z kwarantanny w Niemczech.
  • Skontaktujcie się z odpowiednim wydziałem zdrowia w Niemczech i poinformujcie go o posiadaniu negatywnego wyniku testu na koronawirusa. Znajdziecie go na stronie tools.rki.de – w wyszukiwarce należy wpisać kod pocztowy miejsca pobytu, aby wyświetlić najbliższy urząd zdrowia.

  Osoby, które nie zrobiły testu na koronawirusa:

  • Tuż po przekroczeniu niemieckiej granicy udajcie się do punktu poboru wymazu i zróbcie bezpłatny test na obecność koronawirusa (do 8 listopada osoby z obszarów ryzyka są poddawane bezpłatnym testom). Punkty poboru wymazu znajdują się na lotniskach, dworcach kolejowych i autobusowych. Możecie też zadzwonić pod numer 116 117, aby dowiedzieć się, gdzie możecie wykonać test na obecność koronawirusa w pobliżu miejsca pobytu w Niemczech.
  • Następnie należy się udać do miejsca, w którym będzie się odbywało 14-dniową kwarantannę (lub aż do momentu otrzymania negatywnego wyniku testu na koronawirusa i zwolnieniu z kwarantanny przez Gesundheitsamt).
  • Po przybyciu do miejsca docelowego należy się skontatkować się z odpowiednim wydziałem zdrowia w Niemczech (tools.rki.de).

  Uwaga: W czasie kwarantanny nie można wychodzić z domu lub mieszkania i przyjmować gości. Naruszenie zasad kwarantanny jest w Niemczech bardzo kosztowne. Pamiętajcie, że o zwolnieniu z kwarantanny decyduje w Niemczech urząd ds. zdrowia!

  Przewidziane są wyjątki od obowiązkowej kwarantanny po wjeździe do Niemiec z obszaru ryzyka również dla osób, które nie są w stanie przedłożyć negatywnego wyniku testu na koronawirusa, o czym możecie dowiedzieć się więcej z poniższego artykułu:

  Szczegółowe informacje odnośnie do zasad podróżowania z Polski do Niemiec znajdziecie na stronach internetowych: gov.pl i bundesgesundheisministerium.de

  Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

  Nasza redakcja poleca

  ILS – Institut für Lernsysteme – zamów bezpłatny katalog z wszystkimi kursami oferowanymi przez ILS i zdobądź dodatkowe kwalifikacje na wybranym przez siebie kierunku! Np. 12-miesięczny kurs na opiekuna/-ki osób starszych (Altenbetreuung – Betreuungskraft), język niemiecki w zawodzie (Deutsch im Beruf), programista JAVA (Geprüfte/r Programmierer/in (ILS) – Java), kosmetyczka (Geprüfte/r Kosmetiker/in) i wiele innych!

  2 KOMENTARZE

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  2 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy najpopularniejszy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Aleksandra

  Dzień Dobry,
  mam pytanie, jaki dokłądnie ma być test zrobiony,aby na granicy był zaakceptowany przez straż graniczną, jeżeli est wykonywany w Polsce, poza tym problem jest z otrzymaniem testu w jezyku angielskim lub niemieckim. Czy ktoś miał z tym problem czy puszczaja potwiedzenie testu w jezyku polskim?

  Last edited 30 dni temu by Aleksandra
  Kamila

  Czy akceptowalny jest szybki test kasetkowy?

  2
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x