To nie żart – znane domy towarowe Karstadt i Kaufhof teraz się połączą – nowa nazwa to „Galeria Karstadt Kaufhof”. Tak donosi „Kölner Stadt-Anzeiger“, powołując się na informacje ze środowiska branżowego.

Nie tylko holding będzie miał po fuzji nową nazwę – zmiana dotyczy również pojedynczych filii.

Z domów towarowych Karstadt i Kaufhof powstanie „Galeria Karstadt Kaufhof”

Logo nowej galerii handlowej również nieco się zmieni, będzie bardziej nowoczesne. Jak donosi Kölner Stadt-Anzeiger, napis galeria będzie zajmował sporo miejsca w nowym logo, a dopiero pod spodem wymienione będą nazwy dawnych konkurentów. W nowym logotypie pojawią się też kolory, które do tej pory kojarzyły się ze sklepami: zielony i niebieski.

W związku z tym, że koszty nowej odsłony domów towarowych są wysokie, to pojedyncze filie powoli będą zmieniały nazwę.

Poprzez fuzję 2.600 pracowników straci pracę

Już w styczniu było wiadomo, że poprzez fuzję 2.600 pracowników Karstadtu straci pracę. Przewodniczący koncernu Stephan Fanderl podkreślił, że Kaufhof w obecnym stanie „nie przetrwa na dłuższą metę”.

Jak poinformował koncern, zlikwidowanych ma zostać ok. 1.000 pełnoetatowych miejsc pracy w strukturach zarządczych i administracyjnych, a kolejne 1.600 pełnoetatowych stanowisk w oddziałach. Nie są natomiast planowane zamknięcia oddziałów z uwagi na konieczność przeprowadzenia remontów.

Główna siedziba to Essen

Koncern chce połączyć w przyszłości najważniejsze struktury zarządcze i administracyjne obu domów handlowych w dotychczasowej centrali Karstadtu w Essen. Z kolei w dotychczasowej centrali Kaufhofu, czyli w Kolonii, ma powstać centrum do spraw digitalizacji i e-commerce. Ponadto stąd ma być zarządzana działalność restauracyjna i spożywcza.

Aby zaoszczędzić koszty, Kaufhof wycofa się natychmiast ze zbiorowego układu pracy. Podobno firma dąży do indywidualnego rozwiązania taryfowego, które uwzględni nadzwyczajną sytuację gospodarczą Kaufhofu.

Źródło: derwesten.de

Wszelkie treści publikowane na dojczland.info są chronione prawem autorskim. Kopiowanie tekstów że strony bez naszej zgody jest surowo wzbronione!

Oferty pracy w Niemczech - sprawdź teraz!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz!
Tutaj wpisz Twoją nazwę użytkownika