Strona główna Wiadomości z Niemiec Aktualności Coraz więcej uchodźców, poszukujących azylu, zostaje wysłanych do innych państw unijnych!

    Coraz więcej uchodźców, poszukujących azylu, zostaje wysłanych do innych państw unijnych!

    Coraz więcej uchodźców, poszukujących azylu, zostaje wysłanych do innych państw unijnych!

    W roku 2018 zdecydowanie więcej uchodźców zostało „przerzuconych” z Niemiec do innych państw Unii Europejskiej. Szczególnie jeden kraj musiał przyjąć wielu azylantów.

    Niemieckie służby przekazały w zeszłym roku innym państwom unijnych tak wielu uchodźców, jak nigdy dotąd. Od stycznia do końca listopada 2018, odesłano aż 8658 osób, które szukały azylu i musiały opuścić Niemcy. Tak wynika z odpowiedzi Ministerstwa ds. Wewnętrznych na zapytanie posłanki Bundstagu z ramienia Lewicy, Ulli Jelpke. W ciągu całego roku 2017, liczba takich uchodźców wyniosła 7102.

    Oznacza to, że liczba uchodźców „przekazanych” do innego kraju wzrosła z 15% w roku 2017 do 24,5% w roku 2018. Przyczyną jest Rozporządzenie Dublin III, dotyczące przyjmowania wniosków azylowych w Unii Europejskiej. Przewiduje ono, że uchodźcy składają wnioski o azyl w pierwszym kraju unijnym, do którego dotarli. Na podstawie Rozporządzenia Dublin III, cudzoziemcy są „zawracani” do krajów odpowiedzialnych za rozpatrzenie ich wniosków uchodźczych.

    System dubliński

    Jak wynika z danych „Süddeutsche Zeitung“, w roku 2018, w co trzecim postępowaniu azylowym Federalnego Urzędu ds. Migracji i Uchodźców (niem. Bundesamt für Migration und Flüchtlinge, w skrócie Bamf) chodziło o przypadek związany z systemem dublińskim. W ciągu pierwszych jedenastu miesięcy zeszłego roku, urząd aż 51.558 razy prosił inne kraje unijne o przejęcie uchodźców z Niemiec. W 35.375 przypadkach kraje te się zgodziły.

    Głównym celem, państwem, gdzie trafiło w ramach systemu dublińskiego, najwięcej uchodźców, były Włochy: trafił tam praktycznie co trzeci wnioskujący o azyl. Do Niemiec trafiło 7205 uchodźców z innych państw, przy czym prawie połowa z Grecji.

    Posłanka Bundestagu z ramienia Lewicy, Jelpke, oceniła podane liczby „jako niezbyt dobrą wiadomość”. Jej zdaniem „próba wcielenia w życie za wszelką ceną tego niesprawiedliwego systemu jest zwyczajnie nieludzka”.

    Źródło: faz.net

    Obserwuj
    Powiadom o
    guest

    0 komentarzy
    Inline Feedbacks
    View all comments
    0
    Co o tym myślisz? Skomentuj!x