Więcej >>

  Schufa

  Strona główna Wiadomości Newsy Para przestępców z Magdeburga jest nadal na wolności, czyli współcześni Bonnie i Clyde oraz ich 640 przestępstw!

  Para przestępców z Magdeburga jest nadal na wolności, czyli współcześni Bonnie i Clyde oraz ich 640 przestępstw!

  Para przestępców z Magdeburga jest nadal na wolności, czyli współcześni Bonnie i Clyde oraz ich 640 przestępstw!

  Mowa o parze z Magdeburga: Peggy, lat 39 oraz jej partner, lat 41, popełnili w ciągu ostatnich 18 miesięcy aż 640 przestępstw! Wszystko po to, aby sfinansować swój nałóg, jakim są narkotyki.

  Para narkomanów działała w Magdeburgu (Saksonia-Anhalt). Mieszkali jak koczownicy, dokonywali włamań, opróżniali skrzynki pocztowe. Policja udowodniła temu duetowi popełnienie 640 przestępstw w ciągu 1,5 roku, po czym….. ich puściła.

  Jak mogło do tego dojść? W czerwcu 2017 roku, Peggy N. i jej partner zostali nakryci podczas włamania i wyrzuceni z mieszkania w związku z niepłaceniem czynszu. Tam policja znalazła dokumenty i karty płatnicze, pochodzące z włamań. Pojawiło się coraz więcej zgłoszeń na ich temat, dodatkowo w kolejnym mieszkaniu znaleziono mnóstwo skradzionych rzeczy. 1 marca 2018 policja utworzyła specjalna grupę śledczych „Brieftasche”. Uwe Leistner z policji kryminalnej: „Szybko się zorientowaliśmy, że mamy do czynienia z wielokrotnymi przestępcami”.

  Włamania i oszustwa

  Podczas, gdy policja prowadziła dochodzenie, para w dalszym ciągu popełniała przestępstwa. Włamania do szkół, hal sportowych, biur, samochodów. Dodatkowo innego rodzaju oszustwa: duet narkomanów wynajmował mieszkania i nie płacił czynszu. Ponadto bezczelnie meldowali się w hotelach, a później znikali nie płacąc.

  Reakcja służb? Prewencja. W raporcie policyjnym widnieje dodatkowo informacja: „Ze sprawczynią udało się poprowadzić rozmowy, które miały na celu zmianę jej stylu życia. Otrzymała ona także pomoc służb przy załatwianiu spraw urzędowych”. Jak się okazuje….. 41-latek odrzucił pomoc policji! Nie wiadomo, czy służby udzieliły pomocy także ofiarom przestępców.

  Dochodzenie zakończone, a para jest nadal na wolności

  Dochodzenie zostało zakończone. Dlaczego para nie trafiła do aresztu? To pozostaje nadal niejasne! Odpowiedź rzecznika policji (Frank Küssner) na zapytanie gazety BILD: „Mogę potwierdzić, że przestępcy są na wolności, ale nie znam całego podłoża sprawy.”

  Adwokat Arndt Kempgens z NRW komentuje wypowiedź policji: „Ciężko zrozumieć to postępowanie. W przypadku kradzieży, podejrzenia oszustwa i deliktów związanych z narkotykami, nakaz aresztowania jest w przypadku ryzyka ponownego popełnienia przestępstwa jak najbardziej wskazany i tak też przewiduje to ustawa. Chodzi tu o zatrzymanie prewencyjne, które ma na celu ochronę ogółu społeczeństwa przed kolejnymi tego typu czynami.”

  Również Przewodniczący Komisji Wewnętrznej Landtagu w Saksonii –Anhalt, Hagen Kohl (AfD), nie jest w stanie zrozumieć takiego postępowania. Dodaje: „Odtruwanie organizmu i terapię można przecież rozpocząć w areszcie śledczym”.

  Źródło: bild.de

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x