Muzułmaninowi odmówiono przyznania niemieckiego obywatelstwa, bo nie chciał uścisnąć dłoni urzędniczki

    Niemiecki sąd orzekł w miniony piątek, że muzułmanin, który odmówił podania ręki kobiecie, nie powinien otrzymać obywatelstwa niemieckiego.

    40-letni libański lekarz, który przybył do Niemiec w 2002 roku, odmówił uścisku dłoni urzędniczki z powodów religijnych.

    Sąd Administracyjny Badenii-Wirtembergii orzekł, że ktoś, kto odrzuca uścisk dłoni z powodu „fundamentalistycznej koncepcji kultury i wartości”, ponieważ postrzega kobiety jako „zagrożenie pokusą seksualną”, odrzuca w ten sposób „integrację z niemieckimi warunkami życia”.

    Mężczyzna odmówił uścisku dłoni urzędniczki

    Lekarz studiował medycynę w Niemczech i obecnie pracuje jako starszy lekarz w klinice. W 2012 roku ubiegał się o obywatelstwo niemieckie poprzez naturalizację, za co podpisał deklarację lojalności wobec niemieckiej konstytucji i przeciwko ekstremizmowi. Zdał test naturalizacyjny z najlepszym możliwym wynikiem.

    Nie otrzymał jednak obywatelstwa, ponieważ odmówił uścisku dłoni odpowiedzialnemu urzędnikowi, gdy w 2015 r. przekazywano mu certyfikat naturalizacyjny. Urzędnikiem tym była kobieta, która wstrzymała procedurę i odrzuciła wniosek.

    Twierdził, że obiecał żonie, że nie uściśnie ręki innej kobiecie

    Mężczyzna odwołał się od tej decyzji twierdząc między innymi, że obiecał żonie, iż nie uściśnie ręki innej kobiecie.

    Jego odwołanie zostało jednak odrzucone przez Sąd Administracyjny w Stuttgarcie, w związku z czym odwołał się on do Federalnego Sądu Administracyjnego. Po wydaniu decyzji w sobotę, sąd stwierdził, że mężczyzna może odwołać się do Federalnego Sądu Administracyjnego ze względu na fundamentalne znaczenie sprawy.

    Federalny Sąd Administracyjny opisał uścisk dłoni jako wspólny niewerbalny rytuał powitania i pożegnania, które są niezależne od płci zaangażowanych stron, dodając, że praktyka ta sięga wieków.

    Sędzia uznał, że uścisk dłoni ma również znaczenie prawne, ponieważ symbolizuje zawarcie umowy. Uścisk dłoni jest zatem „głęboko zakorzeniony w życiu społecznym, kulturalnym i prawnym, które kształtuje nasz wspólny styl życia” – powiedział sędzia. Sąd stwierdził, że każdy, kto odmawia uścisku dłoni z powodów związanych z płcią, narusza równość zapisaną w niemieckiej konstytucji.

    Mężczyzna twierdził, że uznaje równość kobiet i mężczyzn

    Ponadto, odmowa mężczyzny w tym przypadku skutkowała nadaniem ważności „salafickiej perspektywie” na społeczne konsekwencje relacji między mężczyznami i kobietami. Sąd stwierdził, że nie ma znaczenia, że mężczyzna zadeklarował teraz, iż nie będzie podawał ręki również mężczyznom.

    Mężczyzna twierdził, że uznaje równość mężczyzn i kobiet, ale sąd uznał, że jest to tylko taktyczne posunięcie. Orzeczenie o uścisku dłoni zostało również wydane pomimo tego, że urzędnicy służby zdrowia ostrzegają aktualnie przed uściskiem dłoni z powodu pandemii koronawirusa. Sędzia oznajmił, że jest przekonany, iż ta praktyka przetrwa pandemię.

    źródło: www.dw.com

    OPTYMALIZACJA FINANSÓW

    NA START W NIEMCZECH

    POPULARNE WŚRÓD POLAKÓW

    2 KOMENTARZE

    Obserwuj
    Powiadom o
    guest

    2 komentarzy
    najstarszy
    najnowszy najpopularniejszy
    Inline Feedbacks
    View all comments
    Roman

    Der Typ ist eindeutig nicht in der Lage, in einem zivilisierten Land zu leben.

    fffff

    chwalimy sie niemieckim?

    Dołącz do nas!

    196,777FaniLubię
    25,300ObserwującyObserwuj
    315ObserwującyObserwuj

    Popularne

    10 zabytków i atrakcji turystycznych Norymbergi, które koniecznie musicie zobaczyć!

    Ogromny zamek cesarski, zapierające dech w piersiach tereny zjazdów nazistowskiej partii NSDAP i sklejone w długi labirynt „lochy”. Zabytki w Norymberdze to niesamowita mieszanka....

    Święta i dni wolne od pracy w Niemczech w roku 2024 – Terminy dla wszystkich landów!

    Święta i dni wolne od pracy są z wytęsknieniem wyczekiwane przez większość osób. W związku z tym, że Niemcy to republika federacyjna, każdy z...

    Oznaczenia niemieckich tablic rejestracyjnych

    Oznaczenia niemieckich tablic rejestracyjnych zaczynają się od kodu miejsca rejestracji pojazdu. Jego długość zależy od wielkości danego miasta lub powiatu (w zależności od przynależności...

    Terminy wypłat Kindergeld w 2024 roku – sprawdź kiedy otrzymasz przelew!

    Kindergeld jest wypłacany co miesiąc na podane we wniosku konto. W zależności od ostatniej cyfry numeru Kindergeld (niem. „Endziffer”) pięniądze otrzymacie na początku miesiąca,...

    Niemcy: do kiedy pracodawca musi dokonać przelewu wynagrodzenia?

    Jeśli pensja nie wpłynie na konto na czas, może to mieć nieprzyjemne konsekwencje dla pracowników – na przykład dlatego, że nie będą mogli w...
    2
    0
    Co o tym myślisz? Skomentuj!x