Więcej

  Zarobki w Niemczech – czyli najlepiej i najgorzej opłacane zawody w Niemczech!

  polski supermarket w Niemczech

  Rok 2020 za nami, więc można podsumować, które zawody należały w Niemczech do tych najlepiej opłacanych oraz które były najgorzej opłacane. W tym artykule odpowiemy na pytania:

  • Które zawody w Niemczech są opłacane najlepiej?
  • W których zawodach zarobi się w Niemczech najmniej?

  Pokojówka to najgorzej opłacany zawód w Niemczech

  Badania gehalt.de wykazały, iż najmniej zarabiają w Niemczech specjaliści w branży gastronomicznej i usługach. Najgorzej opłacanym zawodem jest w Niemczech pokojówka/owy. Osoby wykonujące tą profesję mogą liczyć na średnie roczne zarobki brutto w wysokości 20.641 euro. Trochę lepiej zarabia się na kuchni jako pomoc kuchenna – średnio 23.202 euro brutto rocznie. Nieco lepiej zarobią fryzjerzy i fryzjerki z wynagrodzeniem około 22.816 euro brutto rocznie. Na niewiele więcej mogą liczyć pracownicy Call Center, których średnie roczne zarobki oscylują odpowiednio wokół 27.810 euro brutto.

  Średnie zarobki w Niemczech w 10 najgorzej opłacanych zawodach w 2020 roku

  Poniżej prezentujemy 10 zawodów, w których zarobi się w Niemczech najmniej wraz z ich średnimi wynagrodzeniami:

  ZawódŚrednie roczne zarobki brutto
  Pokojowy/ówka20.641 €
  Pomoc kuchenna21.342 €
  Fryzjer/ka22.816 €
  Kelner/ka23.239 €
  Pracownik Call Center27.810 €
  Kasjer/-ka26.740 €
  Recepcjonista/ka26.776 €
  Kucharz/ka27.089 €
  Pomoc dentystyczna28.664 €
  Zawodowy kierowca28.775 €

  Sprawdź, czy Twoje zarobki w Niemczech są odpowiednio wysokie!

  Na stronie Gehalt.de możecie znaleźć szacunkowe zarobki miesięczne dla poszczególnych zawodów w Niemczech, na przykład w opiece:

  Zarobki w Niemczech w zawodach związanych z opieką

  Oprócz tego możecie się dowiedzieć, ile mniej więcej zarobicie w wybranym zawodzie w Waszej miejscowości (oczywiście w Niemczech).  W tym celu pod poniższym linkiem należy wybrać czy chodzi o aktualną pracę (aktueller Job), przyszłą pracę (zukünftiger Job), inną pracę niż ta aktualnie wykonywana (anderer / fremder Job) lub czy jest się studentem albo uczy zawodu (Schüler / Azubis / Studenten). Dalej zaznaczamy wiek (wie alt sind Sie?), wybieramy płeć (Ihr Geschlecht), następnie wykształcenie (Ihr höchster Abschluss?), czy aktualnie pracujemy (Sind Sie berufstätig?), w jakim zawodzie (Ihr Beruf?), czy mamy stanowisko kierownicze (Personalverantwortung?), miejsce pracy (Ihr Arbeitsort?) i na koniec podajemy maila (Ihr individuelles Ergebnis wird Ihnen zugeschickt.), na którego ma zostać przesłana bezpłatna analiza. Poniżej link do strony, na której możecie sprawdzić zarobki, podając powyższe informacje:

  Dowiedz się ile zarobisz w wybranym zawodzie w Twojej miejscowości!

  Lekarz naczelny zarobi w Niemczech najwięcej!

  Zgodnie z przeprowadzonymi badaniami na najwyższe wynagrodzenia mogą w Niemczech liczyć lekarze naczelni. Ci zarabiają rocznie średnio 212.808 euro brutto. Na drugim miejscu najlepiej opłacanych zawodów w Niemczech znalazł się z średnio 129.679 euro brutto rocznie zawód ordynatora. Z kolei specjalista ds. fuzji i przejęć zajmuje trzecie miejsce najlepiej opłacanych zawodów w Niemczech z 105.621 euro brutto rocznie. Zaraz za nim znalazł się na czwartym miejscu zawód kierownika regionu ds. sprzedaży, który rocznie zarabia w Niemczech średnio około 96.866 euro brutto. Na piątym miejscu uplasował się szef działu IT z średnimi rocznymi zarobkami brutto rzędu 96.076 euro brutto rocznie.

  Średnie zarobki w Niemczech w 10 najlepiej opłacanych zawodach w 2020 roku

  Poniższa tabela przedstawia 10 najlepiej opłacanych zawodów w Niemczech w roku 2020 wraz z ich średnimi wynagrodzeniami:

  ZawódŚrednie roczne zarobki brutto
  Lekarz naczelny212.808 €
  Ordynator129.679 €
  Specjalista ds. fuzji i przejęć105.621 €
  Kierownik regionu ds. sprzedaży96.868 €
  Szef działu IT96.076 €
  Manager inwestycyjny90.954 €
  Lekarz specjalista88.521 €
  Account Manager80.990 €
  Analityk ubezpieczeniowy73.731 €
  Kierownik działu handlowego/sprzedaży76.490 €

  Niskie zarobki w Niemczech – jak poprawić swoją sytuację finansową?

  Jak łatwo się domyśleć, zarobki są zależne od zajmowanego stanowiska. Im jest ono bardziej wymagające, tym są one wyższe. Pracę jako pomoc kuchenna można rozpocząć bez specjalistycznego wykształcenia, natomiast pomoc dentystyczna będzie się musiała wykazać ogólną wiedzą z zakresu medycyny. Różnica ta ma odzwierciedlenie również w zarobkach. W przypadku powyższego przykładu wynosi ona lekko ponad 6.000 euro rocznie. Oprócz tego wysokość wypłaty determinuje popyt i podaż. Pomoc dentystyczną znajdzie się na rynku pracy szybciej, niż specjalistę SAP.

  Aby poprawić własną sytuację finansową i zwiększyć szanse na znalezienie lepszej pracy, należy w siebie inwestować i stale podnosić swoje kwalifikacje. Warto się zastanowić jaki kurs dokształcający (Weiterbildung) może przynieść nam korzyści na rynku pracy i wybrać ten najbardziej odpowiadający naszym preferencjom zawodowym. Więcej na ten temat napisaliśmy w osobnym artykule:

  Kurs dokształcający w Niemczech

  W Niemczech osoby z niskimi zarobkami mogą liczyć na dofinansowane kursu dokształcającego z publicznej kasy. Państwo niemieckie stara się w ten sposób walczyć z bezrobociem.

  Więcej na temat dofinansowania na kurs dokształcający w Niemczech przeczytacie tutaj:

  Jak zdobyć dofinansowanie na kurs dokształcający w Niemczech?

  Podobne artykuły

  Wybrane dla Ciebie

  1 KOMENTARZ

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  1 Komentarz
  najstarszy
  najnowszy najpopularniejszy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  filuś

  Monter szaf sterowniczych na start 31.529 €/rok brutto. Po roku czasu można liczyć na 6% podwyżki.

  188,272FaniLubię
  5,934ObserwującyObserwuj
  155ObserwującyObserwuj

  Popularne

  Niemcy zmieniły przepisy dotyczące szczepionki Johnson&Johnson. Jedna dawka to za mało

  Pojedyncza dawka szczepionki Johnson&Johnson to za mało. Niemcy zmieniły swoje przepisy. Osoby, które przyjęły preparat jednodawkowy utraciły status w pełni zaszczepionych. Według szacunków dotyczy...

  Ministrowie zdrowia w Niemczech zdecydowali: Nowe przepisy dotyczące testów na koronawirusa!

  Ministrowie zdrowia krajów związkowych w Niemczech spotkali się dzisiaj, aby zdecydować o kolejnych krokach w walce z pandemią koronawirusa. Jak ustalono, w przyszłości nie...

  Zasiłek dla bezrobotnych w Niemczech w 2022 roku. Stawki, terminy wypłat i najważniejsze informacje

  Zasiłek dla bezrobotnych w Niemczech to Arbeitslosengeld II, zwany potocznie również Hartz IV. Zasiłek ten wypłacany jest według stałych stawek, tzw. podstawowych stawek świadczeń...

  Święta i dni wolne od pracy w Niemczech w roku 2022 – Terminy dla wszystkich landów!

  Święta i dni wolne od pracy są z wytęsknieniem wyczekiwane przez większość osób. W związku z tym, że Niemcy to republika federacyjna, każdy z...

  Niemcy: co piąta emerytura poniżej 500 euro

  Około jedna piąta emerytów w Niemczech, a przede wszystkim emerytek, otrzymuje bardzo niską emeryturę. Jednak według Federalnego Ministerstwa Spraw Społecznych jej wartość tylko na...
  1
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x