Polski program do fakturowania w Niemczech!

  Polski program do fakturowania w Niemczech!

  Polski program do fakturowania w Niemczech!

  Polski program do fakturowania w Niemczech!

  Zarobki w Niemczech – czyli najlepiej i najgorzej opłacane zawody w Niemczech!

  Rok 2020 za nami, więc można podsumować, które zawody należały w Niemczech do tych najlepiej opłacanych oraz które były najgorzej opłacane. W tym artykule odpowiemy na pytania:

  • Które zawody w Niemczech są opłacane najlepiej?
  • W których zawodach zarobi się w Niemczech najmniej?

  Pokojówka to najgorzej opłacany zawód w Niemczech

  Badania gehalt.de wykazały, iż najmniej zarabiają w Niemczech specjaliści w branży gastronomicznej i usługach. Najgorzej opłacanym zawodem jest w Niemczech pokojówka/owy. Osoby wykonujące tą profesję mogą liczyć na średnie roczne zarobki brutto w wysokości 20.641 euro. Trochę lepiej zarabia się na kuchni jako pomoc kuchenna – średnio 23.202 euro brutto rocznie. Nieco lepiej zarobią fryzjerzy i fryzjerki z wynagrodzeniem około 22.816 euro brutto rocznie. Na niewiele więcej mogą liczyć pracownicy Call Center, których średnie roczne zarobki oscylują odpowiednio wokół 27.810 euro brutto.

  Średnie zarobki w Niemczech w 10 najgorzej opłacanych zawodach w 2020 roku

  Poniżej prezentujemy 10 zawodów, w których zarobi się w Niemczech najmniej wraz z ich średnimi wynagrodzeniami:

  ZawódŚrednie roczne zarobki brutto
  Pokojowy/ówka20.641 €
  Pomoc kuchenna21.342 €
  Fryzjer/ka22.816 €
  Kelner/ka23.239 €
  Pracownik Call Center27.810 €
  Kasjer/-ka26.740 €
  Recepcjonista/ka26.776 €
  Kucharz/ka27.089 €
  Pomoc dentystyczna28.664 €
  Zawodowy kierowca28.775 €

  Sprawdź, czy Twoje zarobki w Niemczech są odpowiednio wysokie!

  Na stronie Gehalt.de możecie znaleźć szacunkowe zarobki miesięczne dla poszczególnych zawodów w Niemczech, na przykład w opiece:

  Zarobki w Niemczech w zawodach związanych z opieką

  Oprócz tego możecie się dowiedzieć, ile mniej więcej zarobicie w wybranym zawodzie w Waszej miejscowości (oczywiście w Niemczech).  W tym celu pod poniższym linkiem należy wybrać czy chodzi o aktualną pracę (aktueller Job), przyszłą pracę (zukünftiger Job), inną pracę niż ta aktualnie wykonywana (anderer / fremder Job) lub czy jest się studentem albo uczy zawodu (Schüler / Azubis / Studenten). Dalej zaznaczamy wiek (wie alt sind Sie?), wybieramy płeć (Ihr Geschlecht), następnie wykształcenie (Ihr höchster Abschluss?), czy aktualnie pracujemy (Sind Sie berufstätig?), w jakim zawodzie (Ihr Beruf?), czy mamy stanowisko kierownicze (Personalverantwortung?), miejsce pracy (Ihr Arbeitsort?) i na koniec podajemy maila (Ihr individuelles Ergebnis wird Ihnen zugeschickt.), na którego ma zostać przesłana bezpłatna analiza. Poniżej link do strony, na której możecie sprawdzić zarobki, podając powyższe informacje:

  Dowiedz się ile zarobisz w wybranym zawodzie w Twojej miejscowości!

  Lekarz naczelny zarobi w Niemczech najwięcej!

  Zgodnie z przeprowadzonymi badaniami na najwyższe wynagrodzenia mogą w Niemczech liczyć lekarze naczelni. Ci zarabiają rocznie średnio 212.808 euro brutto. Na drugim miejscu najlepiej opłacanych zawodów w Niemczech znalazł się z średnio 129.679 euro brutto rocznie zawód ordynatora. Z kolei specjalista ds. fuzji i przejęć zajmuje trzecie miejsce najlepiej opłacanych zawodów w Niemczech z 105.621 euro brutto rocznie. Zaraz za nim znalazł się na czwartym miejscu zawód kierownika regionu ds. sprzedaży, który rocznie zarabia w Niemczech średnio około 96.866 euro brutto. Na piątym miejscu uplasował się szef działu IT z średnimi rocznymi zarobkami brutto rzędu 96.076 euro brutto rocznie.

  Średnie zarobki w Niemczech w 10 najlepiej opłacanych zawodach w 2020 roku

  Poniższa tabela przedstawia 10 najlepiej opłacanych zawodów w Niemczech w roku 2020 wraz z ich średnimi wynagrodzeniami:

  ZawódŚrednie roczne zarobki brutto
  Lekarz naczelny212.808 €
  Ordynator129.679 €
  Specjalista ds. fuzji i przejęć105.621 €
  Kierownik regionu ds. sprzedaży96.868 €
  Szef działu IT96.076 €
  Manager inwestycyjny90.954 €
  Lekarz specjalista88.521 €
  Account Manager80.990 €
  Analityk ubezpieczeniowy73.731 €
  Kierownik działu handlowego/sprzedaży76.490 €

  Niskie zarobki w Niemczech – jak poprawić swoją sytuację finansową?

  Jak łatwo się domyśleć, zarobki są zależne od zajmowanego stanowiska. Im jest ono bardziej wymagające, tym są one wyższe. Pracę jako pomoc kuchenna można rozpocząć bez specjalistycznego wykształcenia, natomiast pomoc dentystyczna będzie się musiała wykazać ogólną wiedzą z zakresu medycyny. Różnica ta ma odzwierciedlenie również w zarobkach. W przypadku powyższego przykładu wynosi ona lekko ponad 6.000 euro rocznie. Oprócz tego wysokość wypłaty determinuje popyt i podaż. Pomoc dentystyczną znajdzie się na rynku pracy szybciej, niż specjalistę SAP.

  Aby poprawić własną sytuację finansową i zwiększyć szanse na znalezienie lepszej pracy, należy w siebie inwestować i stale podnosić swoje kwalifikacje. Warto się zastanowić jaki kurs dokształcający (Weiterbildung) może przynieść nam korzyści na rynku pracy i wybrać ten najbardziej odpowiadający naszym preferencjom zawodowym. Więcej na ten temat napisaliśmy w osobnym artykule:

  Kurs dokształcający w Niemczech

  W Niemczech osoby z niskimi zarobkami mogą liczyć na dofinansowane kursu dokształcającego z publicznej kasy. Państwo niemieckie stara się w ten sposób walczyć z bezrobociem.

  Więcej na temat dofinansowania na kurs dokształcający w Niemczech przeczytacie tutaj:

  Jak zdobyć dofinansowanie na kurs dokształcający w Niemczech?

  uznanie kwalifikacji w Niemczech

  uznanie kwalifikacji w Niemczech

  uznanie kwalifikacji w Niemczech

  Oferty pracy w Niemczech. Więcej na: praca.dojczland.info

  1 KOMENTARZ

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  1 Komentarz
  najstarszy
  najnowszy najpopularniejszy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  filuś

  Monter szaf sterowniczych na start 31.529 €/rok brutto. Po roku czasu można liczyć na 6% podwyżki.

  188,277FaniLubię
  5,205ObserwującyObserwuj

  Popularne

  Święta i dni wolne od pracy w Niemczech w roku 2021 – Terminy dla wszystkich landów!

  Święta i dni wolne od pracy są z wytęsknieniem wyczekiwane przez większość osób. W związku z tym, że Niemcy to republika federacyjna, każdy z...

  Oznaczenia niemieckich tablic rejestracyjnych

  Oznaczenia niemieckich tablic rejestracyjnych zaczynają się od kodu miejsca rejestracji pojazdu. Jego długość zależy od wielkości danego miasta lub powiatu (w zależności od przynależności...

  Berlin: osoba transpłciowa podpaliła się na Alexanderplatz

  Dramatyczna akcja ratunkowa rozegrała się wczoraj na berlińskim Alexanderplatz. We wtorek w porze obiadowej podpaliła się tam 40-letna osoba, a pracownik Kaufhof udzielił pierwszej...

  Płaca minimalna w Niemczech 2021 – kwoty oraz najważniejsze regulacje!

  Od 1.01.15 obowiązuje w Niemczech płaca minimalna (niem. Mindestlohn), która wynosiła wtedy 8,50 euro na godzinę. Regulacja ta ma na celu zwalczenie zbyt niskich...

  Mandaty w Niemczech: Tyle zapłacisz za wykroczenie drogowe w Niemczech!

  Poruszanie się samochodem po niemieckich drogach wiąże się z przestrzeganiem niemieckiego kodeksu drogowego. Wysokość grzywien za łamanie przepisów ruchu drogowego jest w Niemczech sprecyzowana...
  1
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x