Pracujesz w Niemczech? Sprawdź, czy Twoje wynagrodzenie jest wystarczające!

  Gehalt.de to portal, który oferuje bezpłatny dostęp do aktualnych informacji o wynagrodzeniach w Niemczech. Dane te są zbierane poprzez bezpośrednie badania wśród pracowników różnych branż (kwestionariusz) lub współpracę z firmami w tym zakresie.

  Dzięki temu na Gehalt.de możecie sprawdzić, ile zarabia się w Niemczech w poszczególnych branżach w zależności od miejscowości czy landu. Dostępne są również informacje odnośnie zarobków w konkretnych firmach. Poniżej znajdziecie krótką instrukcję obsługi portalu.

  Oto jak sprawdzić, czy Twoje zarobki w Niemczech są wystarczające!

  Na stronie Gehalt.de możecie znaleźć szacunkowe zarobki miesięczne dla poszczególnych zawodów w Niemczech, na przykład w opiece:

  Zarobki w Niemczech w zawodach związanych z opieką

  Oprócz tego możecie się dowiedzieć, ile mniej więcej zarobicie w wybranym zawodzie w Waszej miejscowości (oczywiście w Niemczech).  W tym celu pod poniższym linkiem należy wybrać kolejno:

  • szybkie porównanie zarobków (schneller Gehaltscheck)
  • zaznaczyć swój wiek (wie alt sind Sie?)
  • płeć (Ihr Geschlecht)
  • następnie podajemy wykształcenie (Ihr höchster Abschluss?)
  • oraz czy aktualnie pracujemy czy aktualnie pracujemy (Sind Sie berufstätig?)
  • jeśli tak, to podajemy w jakim zawodzie pracujemy (Ihr Beruf?) i dalej
  • czy mamy stanowisko kierownicze (Personalverantwortung?)
  • jakie jest miejsce pracy (Ihr Arbeitsort?)
  • na koniec podajemy maila (Ihr individuelles Ergebnis wird Ihnen zugeschickt.), na którego zostanie przesłany wynik
  • jeśli nie pracujemy, należy podać zawód, w którym chcielibyśmy pracować (Ihr Wunschberuf?) i dalej tak jak powyżej

  Dowiedz się ile zarobisz w wybranym zawodzie w Twojej miejscowości!

  OPTYMALIZACJA FINANSÓW

  NA START W NIEMCZECH

  POPULARNE WŚRÓD POLAKÓW

  14 KOMENTARZE

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest

  14 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy najpopularniejszy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Barbara

  A co was obchodzą zarobki w Niemczech? Jest to pewne że za te pieniądze w Polsce osoby pracujące w Niemczech są panienkami.Martwcie się o to aby wasze pielęgniarki za pracę 24vna 24 miały dobra wypłatę i aby lekarska gaża była adekwatna do jego pracy i żeby ci ludzie ,którzy odpowiedzialne są za nas nie musieli w zeczywistosci pracować na 3etatavh ,a nie minister smierdzstolek ma więcej od górnika i lekarza

  Jan

  Widać że targają Tobą jakieś emocje o negatywnych cechach.! Nie będę dociekął przyczyny ich powstania ponieważ z natury jestem Gentelmenem. Natomiast. rzuciło mi się jedno w oczy..Stosujesz tzw.zbiorową odpowiedzialność , zapożyczoną z czasów Polsko/NRD-wsko/Radzieckich( CCCR)..Nie wypada to nalepiej ! No i jak widać nie potrafisz czytać ze zrozumieniem ! Jednak wszystko to można Ci wybaczyć ,pod jednym wszakże warunkiem..Nie Wypowiadaj się już PROSZĘ w kwestii poruszonego tematu,skoro nie Masz nic merytorycznego do powiedzenia !

  Khareema

  Szanowna Pani, nas bardzo obchodzą zarobki w Niemczech, skoro tam pracujemy. Ja nie uprawiam wolontariatu, ale uczciwie i godnie zarabiam tam i z tego żyję i to o wiele lepiej, niż z pracy w Polsce. Bo każdy, kto zna jakiś język i jest bystry, nie siedzi z założonymi rękoma, ogarnia robotę lepiej płatną i gwiżdże na naszych pracodawców i rząd. Ja wyznaję tylko jedną zasadę: zarabiam ja, a nie pracodawca na mnie. Jeżeli w Polsce wypłaty będą nadal tak niskie, a ceny tak wysokie, to ucieknie nas jeszcze więcej. Ja się dziwię tym wszystkim pielęgniarkom i lekarzom, że jeszcze pracują… Czytaj więcej »

  Dawid

  Planuje wyjazd, do Niemiec ale bardziej praca albo w spedycji albo na magazynie albo produkcji. Czy tego typu pracę łatwo znaleźć z jakimiś przyzwoitymi zarobkami? Umiem angielski, nie znam Niemieckiego.

  Druga sprawa czy osoba z poza UE która ma karte pobytu itp., też podobnie łatwo może znaleźć pracę w DE jak polak?

  filuś

  Pracę bardzo łatwo znaleźć. Wystarczy zgłosić się do agencji pracy. Przez pierwsze 9 miesięcy pracujesz jako Leiharbeiter, a następnie firma, w której pracujesz przejmie ciebie na stałe. Problem w tym, że przy zatrudnieniu na stałe, będziesz zarabiał mniej. O ile wcześniej twój pracodawca opłacał kwaterę i wypłacał dietę, czy Reisekosten. Praca na magazynie, czyli komisjoner przeważnie wymaga znajomości języka, tak samo jak spedycja. Przy produkcji trzeba jedynie mieć wytrzymałe nogi i cierpliwość do monotonii.

  Jan

  Prosiłbym o poradę w kwestii wyjaśnienia , z czym należy kojarzyć pojęcie pracy Kierowcy Ciężarówki ( Lkw Fahrer Uber 7,5 t.) w tzw. systemie np. 2/1, czyli dwa tygodnie w pracy ,tydzień wolnego ? W jaki sposób wygląda to od strony prawnej ? Czyli niemieckie normy prawne w pojęciu kodeksu pracy, systemy rozliczeniowe ,podatkowe, uwzględniają taką formę pracy ? Ponadto chciałbym wiedzieć czy i jakie są korzyści lub straty wynikające z tego rodzaju umów ? G woli wyjaśnienia..pytam o to zagadnienie ponieważ tysiące Kierowców z Polski chciałoby właśnie w tym i innych systemach pracować ! Jednak z mojej wiedzy wynika… Czytaj więcej »

  Wolf

  Jedź na roboty do Niemiec! Zgłoś się do swojego Wójta 😉

  Jan

  debil..

  Khareema

  Sam pojedź, popracuj, dorób się, odłóż, bo to jest tam możliwe. Do wójta/sołtysa/proboszcza się nie zgłaszaj, bo w Polsce jest tak, że kolesiostwo i osoby z IQ poniżej 70, zajmują najwyższe stanowiska. Oni ci roboty nie ogarną, bo cały swój wysiłek umysłowy wyczerpują na utrzymanie się w swojej własnej. Jak z roboty w Niemczech wyciągniesz / i to najmniej/ 4x najniższą polską krajową, to robotę zaczniesz nazywać pracą. Pracuję w Niemczech na tyle długo, że widziałam, jak ludzie wychodzili na prostą, popłacili długi, budowali własne domy, albo dorobili się i założyli własny biznes.

  Dawid

  Mam pytanie czy jak z żoną wyjedziemy do Np Berlina. Oboje będziemy zarabiać po 1600 euro netto czyli 3200 euro (nie mamy dzieci) , to czy z taką kasą będziemy wstanie odłożyć kasę i jakoś normalnie żyć?

  Bo obecnie mieszkam w Polsce i te zarobki to jakaś masakra, moja żona jest tajką ale brak perspektyw tutaj, bo ona zna angielski i trochę podstawy polskiego skończyła studia i nie ma w ogóle pracy dla niej. Moja pensja to też jakaś porażka w PL.

  filuś

  @Dawid, jesteś wielkim optymistą, skoro na start chcesz zarabiać 1600€. Bez doświadczenia, bez języka… możesz liczyć na max. 1100€. Praca jako sprzątaczka, pakowacz sałatek…itd. Tam język jest niewymagany. Ja po czterech latach pracy jako elektryk zarabiam 2000-2200€ netto i tylko dlatego, że wybrałem 3 grupę podatkową. Przy czwartej moja pensja byłaby o ok. 300€ niższa. A zaczynałem od 1300€netto oraz miejsce w pokoju gratis za (ok. 300€). Czyli 1600€ netto można rzec. Ale ja znam język niemiecki, pracuję w niemieckiej grupę i mam zawód porządany w Niemczech… elektryk.

  Jan

  Widzę że „kompetencje” administratora/cenzora sprowadzają się do poziomu bruku..Najważniejsze żeby wszyscy obejrzeli dedykowwne reklamy..Dno

  John

  widać ze niektórzy za długo siedzieli w domu i zaczyna się udzielać…

  freak

  Pracuje w Niemczech, jeżdze z agencja otto i nie narzekam na zarobki

  Dołącz do nas!

  196,777FaniLubię
  25,300ObserwującyObserwuj
  315ObserwującyObserwuj

  Popularne

  10 zabytków i atrakcji turystycznych Norymbergi, które koniecznie musicie zobaczyć!

  Ogromny zamek cesarski, zapierające dech w piersiach tereny zjazdów nazistowskiej partii NSDAP i sklejone w długi labirynt „lochy”. Zabytki w Norymberdze to niesamowita mieszanka....

  Święta i dni wolne od pracy w Niemczech w roku 2024 – Terminy dla wszystkich landów!

  Święta i dni wolne od pracy są z wytęsknieniem wyczekiwane przez większość osób. W związku z tym, że Niemcy to republika federacyjna, każdy z...

  Mandaty w Niemczech: Tyle zapłacisz za wykroczenie drogowe w Niemczech!

  Poruszanie się samochodem po niemieckich drogach wiąże się z przestrzeganiem niemieckiego kodeksu drogowego. Wysokość grzywien za łamanie przepisów ruchu drogowego jest w Niemczech sprecyzowana...

  Oznaczenia niemieckich tablic rejestracyjnych

  Oznaczenia niemieckich tablic rejestracyjnych zaczynają się od kodu miejsca rejestracji pojazdu. Jego długość zależy od wielkości danego miasta lub powiatu (w zależności od przynależności...

  Terminy wypłat Kindergeld w 2024 roku – sprawdź kiedy otrzymasz przelew!

  Kindergeld jest wypłacany co miesiąc na podane we wniosku konto. W zależności od ostatniej cyfry numeru Kindergeld (niem. „Endziffer”) pięniądze otrzymacie na początku miesiąca,...
  14
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x