Więcej

  Oto jak przedłużyć termin złożenia zeznania podatkowego w Niemczech!

  polski supermarket w Niemczech

  Nie każdy jest w Niemczech zobowiązany do złożenia zeznania podatkowego. Jednak każdego roku wielu podatników jest zaskoczonych, że prawie nie ma czasu na złożenie wniosku. Od roku podatkowego 2018 zeznanie podatkowe w Niemczech należy złożyć najpóźniej do 31 lipca (chyba, że się korzysta z pomocy doradcy podatkowego: Dowiedz się, kiedy rozliczenie podatkowe jest w Niemczech obowiązkowe!).

  Jakie kary grożą w Niemczech za spóźnione zeznanie podatkowe?

  Za każdy miesiąc lub część miesiąca, w którym rozliczenie podatkowe jest spóźnione, należy w Niemczech zapłacić karę za spoźnienie, która wynosi 0,25 procent naliczonego podatku. Kara ta wynosi jednak minimum 25 euro. W zależności od naliczonego podatku, kara może wynieść nawet do 25.000 euro. Natomiast jeśli zeznanie podatkowe nie zostanie złożone w ciągu 14 miesięcy od końca danego roku podatkowego, kara zostanie nałożona automatycznie. Osoby, które notorycznie spóźniają się ze złożeniem zeznania podatkowego muszą się liczyć z dodatkowymi karami.

  Oto jak przedłużyć termin złożenia zeznania podatkowego w Niemczech!

  Jeśli mieszkacie w Niemczech i przegapiliście termin złożenia deklaracji podatkowej, powinniście niezwłocznie złożyć wniosek o jego przedłużenie we właściwym urzędzie skarbowym.

  Ważne: Prośba o przedłużenie terminu złożenia deklaracji podatkowej musi być uzasadniona. Zwykłe „zapomniałem” lub „nie miałem czasu” nie będzie wystarczające. Odpowiednim uzasadnieniem może być choroba, przeprowadzka lub zawodowe albo prywatne przeciążenie.

  Oto w jaki sposób możecie sformułować pismo do Finanzamtu z prośbą o przedłużenie terminu złożenia zeznania podatkowego (powód znaczne przeciążenie zawodowe – pogrubione poniżej):

  „Sehr geehrte Damen und Herren,

  leider ist es mir nicht möglich, die Einkommensteuererklärung für das Jahr 2019 fristgerecht bei Ihnen einzureichen. Der Grund hierfür ist eine erhebliche Arbeitsüberlastung im beruflichen Bereich, sodass ich noch nicht alle Unterlagen zusammenstellen konnte. Außerdem ist durch eine längere Erkrankung meiner Ehefrau eine weitere private Belastung entstanden, die ich zeitlich noch nicht ausgleichen konnte.

  Ich bitte daher, mir für die Abgabe der Steuererklärung 2019 eine Frist bis zum 30.9.2020 zu gewähren. Selbstverständlich werde ich mich bemühen, die Steuererklärung vor diesem Termin einzureichen.

  Sollte ich von Ihnen keine anderslautende Nachricht erhalten, gehe ich von der Genehmigung meines Antrages aus.

  Für Ihr Verständnis bedanke ich mich im Voraus.

  Mit freundlichen Grüßen”

  Należy mieć na uwadze, iż większość urzędów skarbowych w Niemczech akceptują wniosek o przedłużenie terminu o dwa miesiące (stąd w powyższym przykładzie jako data przedłużenia wniosku 30.09.2020), ale generalnie nie muszą tego robić. Jednakże, nawet w przypadku odrzucenia wniosku przez urząd skarbowy, przedłużenie terminu o cztery tygodnie jest zazwyczaj gwarantowane.

  uznanie kwalifikacji w Niemczech

  uznanie kwalifikacji w Niemczech

  Podobne artykuły

  Wybrane dla Ciebie

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  188,277FaniLubię
  5,934ObserwującyObserwuj
  141ObserwującyObserwuj

  Popularne

  Niemcy uznają Polskę za obszar wysokiego ryzyka! Od niedzieli nowe zasady wjazdu z Polski do Niemiec

  Instytut Roberta Kocha ogłosił dzisiaj, że od niedzieli (5.12.2021) Polska będzie uznawana przez Niemcy za obszar wysokiego ryzyka. Federalne Ministerstwo Spraw Zagranicznych Niemiec wydało...

  Merkel ogłosiła decyzje niemieckiego rządu: Obowiązkowe szczepienia, lockdown dla niezaszczepionych!

  Rząd federalny i rządy krajów związkowych podjęły dzisiaj decyzję o zaostrzeniu ogłoszeń.  Każdy, kto nie został w pełni zaszczepiony lub nie wyzdrowiał po zarażeniu...

  Nowe obostrzenia w Niemczech: Decyzje nie wchodzą w życie natychmiast!

  Rząd Niemiec podjął dzisiaj decyzję o zaostrzeniu obostrzeń, co zostało ogłoszone przez Angelę Merkel na specjalnej konferencji prasowej (szczegóły).Obostrzenia nie wchodzą jednak w życie...

  Niemcy: Od niedzieli osoby zaszczepione i ozdrowieńcy mogą korzystać z większych swobód. Oto co im wolno!

  Zgodnie z danymi opublikowanymi w sobotę przez Instytut Roberta Kocha, do tej pory w pełni zaszczepionych jest w Niemczech prawie 7,6 milionów osób (9,1%)....

  Przyszły kanclerz Niemiec: Status szczepienia będzie wygasał po sześciu miesiącach

  Według informacji niemieckiego BILDa, przyszły kanclerz Niemiec Olaf Scholz (63, SPD) zapowiedział na szczycie federalno-landowym, że każdy, kto nie otrzyma dawki przypominającej szcześć miesięcy...
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x