Dowiedz się, kiedy zeznanie podatkowe jest w Niemczech obowiązkowe!

W niemieckim prawie obowiązek złożenie zeznania podatkowego określany jest terminem “Pflichtveranlagung” (~ obowiązek rozliczenia podatkowego). Ostateczny termin na oddanie oświadczenia podatkowego w Niemczech to 31 lipca danego roku. Podatnicy zobowiązani do złożenia zeznania podatkowego za 2020 rok muszą je zatem złożyć w urzędzie skarbowym do dnia 31 lipca 2021 roku.

Okres ten może się jednak wydłużyć. Każdy, kto w przygotowaniu deklaracji podatkowej korzysta z pomocy doradcy podatkowego lub stowarzyszenia pomocy podatkowej, ma bowiem czas na złożenie deklaracji podatkowej za rok 2020 nawet do 28 lutego 2022 roku. W przypadku zwłoki będzie trzeba zapłacić fiskusowi co najmniej 25 euro za każdy miesiąc spóźnienia.

Co zrobić, jeśli spóźnię się ze złożeniem zeznania i jakie grożą kary?

O tym, co zrobić, jeśli przegapiliście termin złożenia zeznania podatkowego w Niemczech przeczytacie tutaj: Oto jak przedłużyć termin złożenia zeznania podatkowego w Niemczech!.

Kto musi w Niemczech złożyć zeznanie podatkowe?

Złożenie zeznania podatkowego dla osób zatrudnionych w Niemczech lub prowadzących u naszych zachodnich sąsiadów działalność gospodarczą jest obowiązkowe w następujących sytuacjach:

 • Oprócz wynagrodzenia uzyskano dodatkowe świadczenia wyższe niż 410 euro na rok, np. zasiłek dla bezrobotnych, zasiłek wychowawczy, zasiłek chorobowy (przychody te są wprawdzie wolne od podatku, ale uwzględnia się je podczas obliczania stopy podatkowej)
 • Oprócz wynagrodzenia uzyskano dodatkowe dochody, które przekraczają granicę 410 euro rocznie (np. za wynajem mieszkania)
 • Uzyskano wynagrodzenie od kilku pracodawców, które nie zostało opodatkowane ryczałtem
 • Uzyskano niestandardowe dochody, jak na przykład odprawa
 • Małżonkowie pobierali zasiłek dla bezrobotnych i jedno z nich zostało opodatkowane zgodnie z V lub VI grupą podatkową albo oboje wybrali kombinację IV z faktorem ramach zatrudnienia i jedno z nich posiada III lub V klasę podatkową
 • Miał miejsce rozwód i w tym samym roku małżonek/ka zawarł/a nowy związek małżeński (urząd skarbowy musi wiedzieć kto z kim rozlicza się wspólnie z podatku); to samo dotyczy sytuacji, kiedy na skutek śmierci jednego z małżonków małżeństwo przestaje mieć miejsce
 • W przypadku partnerów z dzieckiem, ale żyjących w niesformalizowanym związku w celu ustalenia kwoty wolnej od podatku na cele edukacyjne

Oprócz tego złożenie zeznania podatkowego jest w Niemczech obowiązkowe kiedy małżonkowie wybrali klasę podatkową 3/5 i małżonek posiadający klasę 5:

Zeznanie podatkowe w Niemczech muszą obowiązkowo złożyć emeryci:
 • Kiedy emerytura jest wyższa niż 1.616 euro miesięcznie i rozliczenie podatkowe nie miało dotychczas miejsca. Przy czym kwota 1.616 euro, to kwota dotycząca obydwoje małżonków. Dochód z emerytury w przypadku samotnej osoby może zatem wynieść 808 euro.
Oprócz tego bezwzględnie zobowiązani do złożenia zeznania podatkowego w Niemczech są:
 • Osoby pracujące na własny rachunek, czyli osoby ze zgłoszoną działalnością gospodarczą (niem. Gewerbe), a także osoby wykonujące wolny zawód (niem. Freiberuf), np. tłumacz
 • Rolnicy i leśnicy

Kto w Niemczech nie musi składać zeznania podatkowego?

Osoby zatrudnione, które posiadają I klasę podatkową oraz posiadają wyłącznie jedną pracę, nie mają obowiązku do rozliczenia się z niemieckim fiskusem. Podobna zasada dotyczy małżeństw, które zdecydowały się na kombinację klas podatkowych IV/IV. W tych przypadkach pracodawca uiścił już podatek.

Dobrowolne złożenie zeznania podatkowego w Niemczech

W niektórych przypadkach opłacalne może być dobrowolne złożenie rozliczenia podatkowego, przykładowo jeśli:

 • w ramach zatrudnienia ponoszone są wysokie wydatki, np. na dojazdy do miejsca pracy
 • miała miejsce choroba i w związku z tym poniesiono wysokie wydatki, np. na medykamenty, implant albo okulary

W takich sytuacjach istnieje bowiem możliwość otrzymania z Finanzamtu wysokiego zwrotu podatku. Dobrowolne rozliczenie podatkowe, które w niemieckim prawie podatkowym nosi nazwę “Antragsveranlagung”, może zostać złożone do czterech lat wstecz.

Przykład: Termin składania zeznań podatkowych za rok 2020 rozpoczyna się od 01.01.2021 i kończy dokładnie 4 lata później, tj. 31.12.2024. W dniu 01.01.2025 urząd skarbowy nie ma obowiązku przyjęcia deklaracji.

Jak długo czeka się na decyzję podatkową z urzędu skarbowego w Niemczech?

O tym dowiecie się z następującego artykułu: Jak długo czeka się na decyzję podatkową z urzędu skarbowego w Niemczech

Jakie zaświadczenia i pokwitowania należy dołączyć do deklaracji podatkowej w Niemczech?

O tym przeczytacie w następującym artykule: Jakie zaświadczenia i pokwitowania należy dołączyć do deklaracji podatkowej w Niemczech?

Klasy podatkowe w Niemczech

Jeśli chcecie dowiedzieć się nieco więcej o klasach podatkowych w Niemczech, to polecamy następujący artykuł:

Klasy podatkowe w Niemczech

Kiedy trzeba rozliczyć w Polsce dochody uzyskane w Niemczech?

Dowiedzcie się, kiedy należy rozliczyć w Polsce dochody uzyskane w Niemczech:

Kiedy trzeba rozliczyć w Polsce dochody uzyskane w Niemczech?

Rozliczenie podatkowe w Niemczech we własnym zakresie

Jedną z opcji na sporządzenie rozliczenia podatkowego są wykonanie rozliczenia podatkowego w internecie w portalu https://www.elster.de/eportal/start. Elster jest darmowym portalem online współpracującym z niemieckim urzędem finansowym. Umożliwia on podatnikowi (osobom prywatnym, pracodawcom, przedsiębiorstwom, osobom prywatnym i doradcom podatkowym) kompleksową obsługę deklaracji podatkowych.

Oczywiście są też rozwiązania komercyjne (płatne) Jedną z najbardziej znanych firm, która oferuje tego typu rozliczenia jest smartsteuer.de. Stosunkowo niskie ceny oraz bardzo przejrzyste menu są niewątpliwymi zaletami serwisu.

Inną opcją na stworzenie rozliczenia podatkowego są programy komputerowe. Jednym z lepiej ocenianych na niemieckim rynku jest WISO steuer. Program automatycznie wylicza wysokość zwrotu lub dopłaty podatku oraz daje wskazówki o kosztach, które można odliczyć od podatku w Niemczech. Jeśli ktoś zna język niemiecki, to korzystając z programu obejdzie się bez wizyty u doradcy podatkowego. Program można zakupić na stronie wydawnictwa Buhl, które jest autorem programu WISO steuer: www.buhl.de.

Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

Oferty pracy w Niemczech. Więcej na: praca.dojczland.info

119 KOMENTARZE

Obserwuj
Powiadom o
guest
119 komentarzy
najstarszy
najnowszy najpopularniejszy
Inline Feedbacks
View all comments
Dean

Jak samemu rozliczyć się z podatku Online, czekam na taki poradnik. Pozdrawiam.

Piter

Jestem za :). Jest coś takiego jak elster online, zna Pan tą stronę?

Aga

Też bym prosiło o to, byłoby to bardzo pomocne 🙂

Piter

To super :), jak Pan znajdzie troszkę czasu i opisać jak by można się przez tą stronę rozliczyć. A ostatnio przeczytałem taki tekst na jednej stronie z ofertami rozliczeniowymi: “Zeznanie podatkowe musi być: a) opatrzone pieczęcią osoby, która ją usługowo sporządzała dla klienta, B) do niemieckiego Urzędu Skarbowego musi wpłynąć pisemne upoważnienie o reprezentowaniu Was przez firmę rozliczającą podatek, c) decyzja o przyznanym zwrocie podatku (lub przynajmniej kopia decyzji) musi zostać dostarczona przez niemiecki Urząd Skarbowy na adres Waszego pełnomocnika, którym jest firma rozliczająca podatek. Na co uważać: Jeżeli te 3 powyższe warunki nie zostają spełnione, to macie pewność, że… Czytaj więcej »

krystan

witam
Prowadzę firmę jednoosobową w Niemczech od 2008 r.(żonaty od 2007 2 dzieci) Jakiś czas temu przyszło do mnie pismo z”finanzamt” żebym wysłał do nich wszystkie wystawione do tej pory rachunki (co naturalnie zrobiłem) po 2 tygodniach przyszło pismo że mam do zapłaty okolo 2600e zaległego podatku za lata 09-2013.Dlaczego do 09-2013?Bo wtedy miałem nieudanego księgowego który (tak mi się wydaje) wogóle nie wysyłał moich zeznań i oczywiście większośc moich dokumentów które on archiwizował zagineły. Co zrobić?
POMOCY!!

Gosia

dzien dobry chcialabys sie dowiedziec gdzie mozna wpisac ubezpieczenia i np.zrobienie zebow poniewaz ostatnio wpisalam i mi nie zaliczyli

Darecki

Witam, jestem singlem na klasie podatkowej 1, pracuje i mam meldunek od zeszłego roku od sierpnia nigdy wcześniej nie pracowałem w DE i moje pytanie jest takie czy koniecznie muszę sie rozliczać w tym roku? Czy mogę rozliczyć podatek np za rok lub dwa, z góry dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam 🙂

K_N

Witam, ja mam z kolei nieco inne pytanie.
W roku 2015 pisałem pracę magisterką. W Niemczech, w firmie. Dostawałem za to określoną sumę pieniędzy przez 6 m-c.
Jednak nie otrzymałem żadnego Lohnsteuerbesacheinigung jakie otrzymałem już od obecnego pracodawcy.
Pytanie brzmi,jak powinienem ująć te pieniądze w rozliczeniu?
Dziękuje z góry za odpowiedz 🙂

Dzana_82

Witam. Mam pytanie dotyczące rozliczenia za zęby ( implanty, korony )Jeśli były one w Polsce zrobione to czy należy się jakiś zwrot i jak się za tą sprawę zabrać

Zygi71

Witam ,w 2015 roku pracowałem na terenie Niemiec 6 dni i zarobiłem 483 e brutto ,czy muszę się rozliczyć z Niemieckim urzędem skarbowym

schatz43

W ubiegłym roku wzięłam ślub ale mam dziecko z pierwszego małżeństwa Córka jest pełnoletnia ale się jeszcze uczy Od listopada pracuje w niemczech a mąż od stycznia 2015 a córka jest w Polsce Czy mamy się wspólnie rozliczyc czy osobno i co z moją córka Do września 2015 byłam zatrudniona w Polsce i do tego miesiąca się tam rozliczylam Czy mogę lub muszę się rozliczyc za 1.5 miesiąca pracy w niemczech ?

Barbara

Dzień dobry, Jestem wdowa samotnie wychowujaca dziecko. Mam przyznane dwie renty na siebie i dwie na syna: – wdowia z obowiazkowego funduszu ubezpieczen (760E brutto) – wdowia z zakladu pracy ( 238E brutto), -sieroca syna z obowiazkowego funduszu ubezpieczen (243E brutto) – sieroca z zakladu pracy (41 E brutto). Od rent z zakładu pracy płacę podatki w Polsce (mieszkamy w Polsce), natomiast renty z obowiazkowego funduszu ubezpieczen podlegaja opodatkowaniu w Niemczech. Na drukach o rewaloryzacji jest pozycja pokazujaca odtracane skladki na ubezpieczenia, natomiast nie ma pozycji o potracaniu podatku. Najprawdopodobniej od renty z obowiazkowego funduszu ubezpieczen nie jest pobierany podatek.… Czytaj więcej »

ala

Ile wynosi podatek od chorobowego w wysokosci 1900 euro? tak mniej wiecej

Maria

Do rozliczenia rocznego podaje Pan wyżej Pani Katarzynę i link do strony z jej wizytówka. Na podanej stronie nie ma niestety danych do kontaktu.

Mariusz

Pytanie:
Czy rencistka pobierajaca z Niemiec rentę w wysokosci około 1020Euro miesięcznie musi się rozliczyc podatkowo?

Kasper

A wie Pan może, jaki załacznik należy złożyc, jesli przez ostatni rok pobierało się tylko ALG 1? Rok temu w załczniku N były pola do wypełnienia o zasiłku własnie. W tegorocznym zalaczniku N niestety już nie ma? Z góry dziekuje za odpowiedz.

goska

Witam.Maż od kilku lat pracuje i rozlicza się w Niemczech.Jest na 3 klasie podatkowej,podał mnie do wspólnego rozliczenia więc nadano mi 11-cyfrowy numer personalny choc nigdy tu nie pracowałam i nie byłam zameldowana.od maja tego roku otworzyłam w Polsce działalnosc.Chce wykonywac usługi sporadycznie także na terenie Niemiec.w zwizku z tym muszę wystpi o zwolnienie z podatku od usług budowlanch.czy ten numer ma z tym co wspólnego?i jeszcze jedno-teraz będe osiagała dochody w polsce czy w zwiazku z tym maż powinien sam się tu rozliczac czy nadal ze mna?podatki jako że firma znajduje się w polsce płacę w Polsce,w miejscu zameldowania… Czytaj więcej »

Waldi

Witam . Wysłałem rozliczenie do finazamt. W pierwotnej wersji miałem otrzymać zwrot podatku około 300 e ( tak mi rozliczyla niemiecka księgowa ) . Jakie było moje zdziwienie gdy otrzymałem decyzję z finazamt ze ja mam im dopłacić 1600 e. Z tego co wywnioskowalem to ta księgowa coś namieszala w papierach. Z mojego rozliczenia wynikało ze mój pracodawca odprowadza bardzo niskie składki na podatek i z tego tak duża kwota do oddania. Nie mniej jednak nie wiem do końca czy w moim zeznaniu ujęte były wszystkie moje ulgi które mógłbym ująć w zeznaniu. Stąd moje pytanie czy już po decyzji… Czytaj więcej »

Żaba

Ile Finanzamt ma czasu na decyzje od dnia przysłania pisma , że moja deklaracja jest w opracowaniu ?

Żaba

Odnoszac się do linku który pan załczył w odpowiedzi:
Moje zeznanie podatkowe wpłynęło do Finanzamt 13.04 . Rozliczone było przez biuro w De bo tu mieszkam z rodzina od roku ! dodatkowo rozliczone było przez internet i od dnia 13.04
jedyne co Finanzamt zrobiło to 23.06 przysłali mi pismo , że rozliczenie jest w trakcie opracowania i zwrócili komplet dokumentów który był załaczony !

Ania

Witam. Mój maż pracował w Niemczech w 2015 r przez 3 miesiace, miał działalnosc zarobil lacznie 1700 euro. Wystawil 3 rachunki. Byla tam oplacona ksiegowa ale niestety sluch po niej zaginal. Niemiecki urzad skarbowy przyslal nam pismo wzywajace do rozliczenia do 31.08. Kompletnie nie wiem jak do tego sie zabrac, jakie formularze wypelnic. Prosze o rade.

tom

Witam, proszę o pomoc w sprawie podatku dochodowego Jest to sprawa pilna ponieważ mam termin do rozliczenia do 31.08 2016, pracowałem w niemczech majac jednoosobowa firmę ponad 180 dni, mam rachunki ale niewiem jak mam teraz się rozliczyc z finanzamtem. niewiem jaki formularz wypelnic i jak sie poslugiwac na stronie elster, tak naprawde to nie mam bladego pojecia co z tym zrobic a czas leci, pracowalem w strefie gdzie dochod jesli nie przekroczy chyba 12 czy 14 tys euro to podatek jest zerowy, moj dochod nie przekroczyl 11 tys w tym okresie mojej pracy. nadmieniam że od grudnia 2015 jestem… Czytaj więcej »

GIn

Witam, proszę o pomoc w sprawie rozliczenia podatkowego.
Jestem lekarzem pracujacym od 01.05.2015 w Niemczech, do tej pory nie składałem niemieckiego “PITu”, chciałbym wkrótce rozpoczac mały dodatkowy interes, gdzie zródła przychodów pochodziłyby z Polski. W jaki sposób i kiedy miałbym się rozliczyc z polskich przychodów (jestem oczywiscie zameldowany w Niemczech, dodatkowo również w Polsce). Bylbym bardzo wdzięczny za odpowiedz.
Pozdrawiam

B.W

Witam
Mój maż pracuje w Niemczech i od 2013 roku ma III klasę podatkowa (nic w naszej rodzinie do dnia dzisiejszego się nie zmieniło) m-c temu maż zmienił pracodawcę, który zarzadał uaktualnienia klasy podatkowej, czy miał słusznosc ?
Dzikuje i pozdrawiam

Misia

Witam, w roku 2016- przez 3 mce pracowalam i zarabialam w Holandii, obecnie w Niemczech zarabiam, w tym poltora miesieczne chorobowe bylo (wypadkowe w pracy) jak bede musiala sie rozliczyc w DE w 2017 r? Czy bede musiala oddzielnie rozliczac sie i w NL i w DE, czy razem dodac te dochody w DE? czy tylko w DE? i jak z chorobowym? bede wdzieczna za odpowiedz, pozdrawiam.

Benju

Czekamy na kalkulator szacowanego zwrotu podatku z Niemiec i mile widziane z Holandii.

Marta

Kwota 17.304 rocznie na małżeństwo- mowa o dochodach brutto czy netto?

Patysia

Witam, mojemu wujkowi przyszło do zapłaty 10000€ do zapłaty za zaległy podatek sprzed 4 lat. Nie wiedział ze trzeba odprowadzać. Wiem ze nie uniknie zapłaty ale czy mozna te kwotę rozlozyc na raty ?

Madlen

Witam
Mąż w Polsce otrzymuję rentę dla syna po zmarłej matce dziecka, rozlicza się z tego w Polsce. Moje pytanie czy renta rodzinna w Polsce musi być wykazana w zeznaniu podatkowym w Niemczech, (mieszkamy w Niemczech na stałe).

Jim

Witam,

czy osoby z “ograniczonym obowiązkiem podatkowym” sa rowniez zobowiazane do wypełnienia i zlozenia deklaracji podatkowej?

Ala

Witam,
mąż pracował w Niemczech kilka dni i zarobił 1700 euro, ma własna działalność jednoosobową. Czy musi składać roczne rozliczenie?

marzena

witam, mam pytanie.Moj chlopak przepracuje od maja 2015 w niemczech do teraz, ,ial 1 klase podatkowa bo byl wtedy kawalerem, w pazdzierniku 2016 wzielismy slub. ja na razie nie pracuje bo ucze sie jezyka i jestem na jego utrzymaniu. dzisiaj 12.12 .16 bylismy zmienic klase podatkowa w urzedzie .Pani nam zmienila klase podatkowa na rok 2017 i ze za ten rok mozemy sie wspolnie rozliczyc, dlaczego nie zmienila nam klasy podatkowej na 2016.Jak mamy sie rozliczyc za rok 2016, czy do polowy rozdzielnie a za 3 miesiace wpolnie. porosze o odpowiedz.

JAgna

Witam.
Partnerowi przyszło że ma dopłacić 1500 Euro podatku,jednak list przyszedł miesiąc po jego śmierci.Co w przypadku tej dopłaty jeżeli człowiek nie żyje?

Katarzyna

Witam.Zaginęło nam ostatnia decyzja o rozliczeniu się podatku za 2015r .Potrzebna nam do kidergeldu.Jak napisać takie pismo i ile się czeka na niego?

pytanie

witam, czy pracownicy mieszczący sie w kwocie wolnej od podatku, musza się rozliczać w następnym roku czy mają na to czas 4 lat pozdrawiam.

zainteresowany

Witam. Mając działalność w Polsce i wykonując usługi w Niemczech, gdzie należy odprowadzać podatek ?

Ciekawa

Witam.założyliśmy w Niemczech GmbH.Finanzamt niechce nadać nam Steuernummer,tylko dlatego ze główni szefowie są zameldowani w Pl.a siedzibąa i biuro w De. Co możemy zrobić??

Kamil

Witam. Rozliczalem się w grudniu ubiegłego roku z podatku za lata 2012, 2013 i 2015. Dostałem pismo z Finanzamtu iż rok 2012 widnieje już jako rozliczony. Miał ktoś podobną sytuację? I czy mogę jeszcze coś z tym zrobić gdyż dopiero teraz rozliczalem się po raz pierwszy.

Marta

Witam, mam pytanie odnośnie rozliczenia. Pracowałam w styczniu 2016 roku w Polsce na umowe zlecenie, a od kwietnia 2016 pracuję w Niemczech na umowę o pracę. Gdzie mam się w takim razie rozliczyć? Czy wystarczy rozliczenie w Polsce czy muszę również rozliczyć się w niemieckim urzędzie? Moje zarobki przekroczyły kwotę wolną od podatku w Niemczech.

transics

mąż pracuje w Niemczech czy musi rozliczyć się ze mną bo ja bym chciała sama w Polsce .co jest korzystne? czy w Polsce tak i tak musze sie rozliczyć?Ginę w tym pobieramy kinder.. dla 3 dzieci w roku 2016 był na 3 klasie podatkowej teraz pracodawca zmienił na 1-szą.

Kasia

Witam,
pracowałam w Niemczech na umowie od 16.07 do 30.09 w 2016r. miałam meldunek i wszystko odbywało się na “biało”. Czy muszę rozliczyć się z Niemiecką skarbówką, czy wystarczy w Polsce, jak to wszystko wygląda? Nigdy nie pracowałam na umowę w Polsce.

majki

Witam pracowałem w niemczech 5 miesięcy i czy musze rozliczać się z podatku koniecznie ??? chodzi mi o to żeby odzyskac od nich podatek nie chce się rozliczać czy jest to obowiązkowe i czy za nie rozliczenie jest jakaś kara ???

Ania

Dzień dobry,
mój brat pracuje w niemieckiej firmie już ponad półroku i ma nadany Identifikationsnummer, ale chyba nie jest tam nigdzie zameldowany, bo wszędzie podany jest jego polski adres, a wszelkie formalności firma zawsze sama załatwiała. Czy to w ogóle możliwe? I jeśli tak, to jakie formularze trzeba wtedy wypełnić, bo próbowałam w Elster ze zwykłymi formularzami, ale tam koniecznie trzeba podać Finanzamt, a przy braku meldunku nie wiadomo, jaki wybrać. Czy mogę prosić o informację, co zrobić w tej sytuacji?

Aska

Witam
Pracowałam w Niemczech od 15.03.2016 do 31.12.2016 r i byłam na I klasie podatkowej. Ponadto wynajmowałam mieszkanie w tym okresie (380 euro za miesiąc). Czy mogę odliczyć wydatki zwiazane z wynajmem ? Jaka to by była “na oko” kwota zwrotu? Czy jako udokumentowanie wystarczą przelewy dokonane za wynajem? Prosiłabym o udzielenie informacji.

Ewa

Witam, w 2016 r pracowałam w Niemczech , ale zatrudniona byłam przez polską firmę. Od października 2016 roku pracuje w niemieckiej firmie i podatek jest odprowadzany w Niemczech. Czy powinnam rozliczyć się w Niemczech z podatku . I jak to się ma do rozliczenia w Polsce. Czy muszę w Polsce również rozliczyć się z podatku niemieckiego.
Pozdrawiam

Jarek

Mam jedno pytanie. Pracowałem w dwóch firmach niemieckich jedna to była Gewerba, w której pracowałem do 8.04.2016 a teraz pracuje w tzw “legalnej firmie GMBH” od 11.04.2016 . Moje pytanie jest następujące czy muszę rozliczyć się z dwóch firm jednocześnie? Bo z Gewerby nie dostawałem żadnych pieniędzy ze zwrotu wszystko brał mój szef Polak i teraz tez on oczekuje żebym wysłał mu pit z urzędu skarbowego z Polski za kwotę 3719.92 euro . i teraz nie wiem czy wysłać mu te papiery czy może jest to niepotrzebne i sam muszę złożyć pit za cały rok. z Góry Dziękuje Pozdrawiam

zdezorientowana

witam. czy to prawda, że jeżeli chociaż raz rozliczymy się z niemiekiego podatku to pózniej musimy robic to co rok, a jezeli nie zrbilismy tego jeszcze w ogóle mamy a x czas????

paulina

tak, to prawda .

paulina

witam , dostalam od ksiegowego rozliczeie, cy wie ktos z panstwa gzdie znajduje sie na niej i pod jaka nazwa kwota zwrotu podatgku ?

Aldona

Witam. Singielka, w 2016 roku przepracowałam niecałe 2 miesiące i zarobiłam jakieś 2300 e brutto. Byłam tam zameldowana, dostałam dokument Lohnsteuerbescheinigung. (W Polsce nie otrzymałam żadnych przychodów) Czy muszę się z tego rozliczać w Polsce/w Niemczech?

Mako

Co jesli nie mam brakujacych dokumentow? Nie dostalem pita od firmy w ktorej robilem 3 msc

Waldi

Witam serdecznie.mam pytanie co do zmiany klasy .byłem na 3 klasa. I zmieniłem prace w w nowym urzędzie dowiedziałem się , że jak nie mam meldunku w Niemczech to nie mogę być na 3 klasie.i urzednik wystawił 1kl.w poprzednim zakładzie byłem tylko zameldowany w Polsce i miałem 3kl.czy landy w Niemczech mają inne przepisy podatkowe.czy ktoś mi to wytłumaczyczy.

Katarzyna

witam mój mąż pracował w Niemczech 3 mce, zarobił 6650 euro (gewerbe od 29.03 do 10.07.2016r. ). w Polsce rozliczyliśmy się wspólnie z ulgą na dziecko. dziś dowiedziałam się od “księgowej”, że chyba trzeba zapłacić podatek za ten okres ok. 1000 euro , czy to prawda, że podatek trzeba płacić, choć dochody nie przekroczyły 175000 euro wolnego od podatku,a mąż był tam tylko 3 m-ce?

177,574FaniLubię
5,205ObserwującyObserwuj

Na start w Niemczech

Przydatne linki

Niemieckie ubezpieczenia

119
0
Co o tym myślisz? Skomentuj!x
()
x