Więcej >>

  Schufa

  Niemieckie strony z samochodami – które są godne polecenia?

  Schufa Niemcy

  Dawno minęły czasy, kiedy przy zakupie auta po raz pierwszy mogliśmy je obejrzeć na giełdzie samochodwej, w salonie dealera samochodowego lub na podwórku osoby sprzedającej auto. Dzisiaj prawie wszystko odbywa się w internecie. Nie inaczej ma się to w przypadku zakupu samochodu. W Niemczech istnieje kilka stron z samochodami. Na większości z nich znajdziecie oferty zarówno osób prywatnych, jak i salonów samochodowych. Niemieckie portale samochodowe oferują osobom prywatnym bezpłatne wstawienia ogłoszenia sprzedaży samochodu. Handlarze muszą natomiast zapłacić za ogłoszenie. również zdjęcia mogą być zamieszczane bezpłatnie: Od pięciu (Mobile.de) do 15 plików (Auto.de, Autoscout24, Gebrauchtwagen.de) są dozwolone. Poniżej przedstawiamy listę najlepszych stron z samochodami w Niemczech.

  Wskazówka: jeśli szukacie samochodu w Niemczech, to możecie zakupić go na kredyt. Pod poniższym linkiem znajdziecie porównywarkę niemieckich banków wraz z najważniejszymi informacjami na temat kredytu na samochód w Niemczech:
  Kredyt samochodowy w Niemczech

  Niemieckie strony z samochodami – które z nich są najlepsze?

  W niemieckim internecie znajdziecie wiele stron z samochodami. Które z nich są warte odwiedzenia? Przy wyborze najlepszych z nich kierowaliśmy się głównie ich zasięgiem i popularnością, a także funkcjonalnością. Poniżej nasze typy. Jesteśmy ciekawi, czy podzielacie nasze zdanie…

  Auto.de – najwięcej kryteriów wyszukiwania

  Auto.de to popularny niemiecki portal z ogłoszeniami samochodów. Strona ta wyróżnia się na tle konkurencji ilością kryteriów wyszukiwania – posiada ich aż 68! Średnia ilość kryteriów wyszukiwania na innych portalach z ogłoszeniami samochodowymi to 50.

  Quoka.de – tutaj wrzucisz ogłoszenie najszybciej

  Quoka.de to portal, na którym można sprzedawać nie tylko samochody, ale też wiele innych rzeczy. Szczyci się on tym, iż można na nim wstawić ogłoszenie bardzo szybko – potrzeba na to tylko cztery kliknięcia. Dla porównania na autoscout24.de potrzebnych będzie 11 kliknięć, aby wstawić ogłoszenie.

  Mobile.de – najwięcej odwiedzających

  Mobile.de to z kolei portal z największą liczbą odwiedzających oraz ofert. Jest ona dostępna w języku polskim – aby go włączyć należy kliknąć w flagę Polski, którą można wybrać w lewym górnym rogu (patrz ikonka flagi Niemiec, obok zakładki “Kontakt”). Mobile.de zawiera wiele filtrów, a nawigowanie po niej jest bardzo proste i czytelne. Ta internetowa giełda samochodowa jest zdecydowanie naszym faworytem!

  Ebay Kleinanzeigen – ogłoszenia lokalne

  Kolejnym portalem godnym polecenia jest ebay-kleinanzeigen.de. Jest to strona bardzo chętnie używana przez Niemców i można znaleźć na niej wiele lokalnych ogłoszeń. Warto na nią zajrzeć i porównać oferty z najbliższej okolicy.

  Autoscout24.de – duży wybór

  Autoscout24.de to jedna z najpopularniejszych stron z samochodami w Niemczech. Portal zawiera jednak nieco mniej ofert niż mobile.de. Strona zawiera ogłoszenia z samochodami używanymi i nie tylko oraz jest dostępna w języku polskim.

  Gebrauchtwagen.de – porównywarka niemieckich stron z ogłoszeniami samochodów

  Gebrauchtwagen.de to porównywarka niemieckich stron z ogłoszeniami aut, na której można znaleźć ogłoszenia wielu stron partnerskich. Oznacza to, że korzystając z tej strony możecie zaoszczędzić trochę czasu, gdyż w wynikach wyszukiwania zostaną Wam przedstawione oferty kilku portali ogłoszeniowych, mianowicie tych współpracujących z Gebrauchtwagen.de, do których należą np. auto.de, autoscout24.de.

  Zakup auta w Niemczech

  Jeśli zastanawiacie się nad zakupem auta w Niemczech, koniecznie musicie przeczytać nasz artykuł, który bez wątpienia Wam to ułatwi:

  Kupno auta w Niemczech – praktyczny poradnik!

  Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

  Nasza redakcja poleca

  ILS – Institut für Lernsysteme – zamów bezpłatny katalog z wszystkimi kursami oferowanymi przez ILS i zdobądź dodatkowe kwalifikacje na wybranym przez siebie kierunku! Np. 12-miesięczny kurs na opiekuna/-ki osób starszych (Altenbetreuung – Betreuungskraft), język niemiecki w zawodzie (Deutsch im Beruf), programista JAVA (Geprüfte/r Programmierer/in (ILS) – Java), kosmetyczka (Geprüfte/r Kosmetiker/in) i wiele innych!

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x