Dawno minęły czasy, kiedy przy zakupie auta po raz pierwszy mogliśmy je obejrzeć na giełdzie samochodwej, w salonie dealera samochodowego lub na podwórku osoby sprzedającej auto. Dzisiaj prawie wszystko odbywa się w internecie. Nie inaczej ma się to w przypadku zakupu samochodu. W Niemczech istnieje kilka stron z samochodami. Na większości z nich znajdziecie oferty zarówno osób prywatnych, jak i salonów samochodowych. Niemieckie portale samochodowe oferują osobom prywatnym bezpłatne wstawienia ogłoszenia sprzedaży samochodu. Handlarze muszą natomiast zapłacić za ogłoszenie. również zdjęcia mogą być zamieszczane bezpłatnie: Od pięciu (Mobile.de) do 15 plików (Auto.de, Autoscout24, Gebrauchtwagen.de) są dozwolone. Poniżej przedstawiamy listę najlepszych stron z samochodami w Niemczech.

Polski program do fakturowania zgodny z niemieckimi przepisami

Wskazówka: jeśli szukacie samochodu w Niemczech, to możecie zakupić go na kredyt. Pod poniższym linkiem znajdziecie porównywarkę niemieckich banków wraz z najważniejszymi informacjami na temat kredytu na samochód w Niemczech:
Kredyt samochodowy w Niemczech

Niemieckie strony z samochodami – które z nich są najlepsze?

W niemieckim internecie znajdziecie wiele stron z samochodami. Które z nich są warte odwiedzenia? Przy wyborze najlepszych z nich kierowaliśmy się głównie ich zasięgiem i popularnością, a także funkcjonalnością. Poniżej nasze typy. Jesteśmy ciekawi, czy podzielacie nasze zdanie…

Auto.de – najwięcej kryteriów wyszukiwania

Auto.de to popularny niemiecki portal z ogłoszeniami samochodów. Strona ta wyróżnia się na tle konkurencji ilością kryteriów wyszukiwania – posiada ich aż 68! Średnia ilość kryteriów wyszukiwania na innych portalach z ogłoszeniami samochodowymi to 50.

Quoka.de – tutaj wrzucisz ogłoszenie najszybciej

Quoka.de to portal, na którym można sprzedawać nie tylko samochody, ale też wiele innych rzeczy. Szczyci się on tym, iż można na nim wstawić ogłoszenie bardzo szybko – potrzeba na to tylko cztery kliknięcia. Dla porównania na autoscout24.de potrzebnych będzie 11 kliknięć, aby wstawić ogłoszenie.

Mobile.de – najwięcej odwiedzających

Mobile.de to z kolei portal z największą liczbą odwiedzających oraz ofert. Jest ona dostępna w języku polskim – aby go włączyć należy kliknąć w flagę Polski, którą można wybrać w lewym górnym rogu (patrz ikonka flagi Niemiec, obok zakładki „Kontakt”). Mobile.de zawiera wiele filtrów, a nawigowanie po niej jest bardzo proste i czytelne. Ta internetowa giełda samochodowa jest zdecydowanie naszym faworytem!

Ebay Kleinanzeigen – ogłoszenia lokalne

Kolejnym portalem godnym polecenia jest ebay-kleinanzeigen.de. Jest to strona bardzo chętnie używana przez Niemców i można znaleźć na niej wiele lokalnych ogłoszeń. Warto na nią zajrzeć i porównać oferty z najbliższej okolicy.

Autoscout24.de – duży wybór

Autoscout24.de to jedna z najpopularniejszych stron z samochodami w Niemczech. Portal zawiera jednak nieco mniej ofert niż mobile.de. Strona zawiera ogłoszenia z samochodami używanymi i nie tylko oraz jest dostępna w języku polskim.

Gebrauchtwagen.de – porównywarka niemieckich stron z ogłoszeniami samochodów

Gebrauchtwagen.de to porównywarka niemieckich stron z ogłoszeniami aut, na której można znaleźć ogłoszenia wielu stron partnerskich. Oznacza to, że korzystając z tej strony możecie zaoszczędzić trochę czasu, gdyż w wynikach wyszukiwania zostaną Wam przedstawione oferty kilku portali ogłoszeniowych, mianowicie tych współpracujących z Gebrauchtwagen.de, do których należą np. auto.de, autoscout24.de.

Wirkaufendeinauto.de – dla tych którzy chcą sprzedać samochód

Jeśli natomiast chcecie się pozbyć Waszego samochodu i nie macie ochoty „użerać się” z handlarzami oferującymi śmieszne ceny, warto zapoznać się z ofertą wirkaufendeinauto.de. Na portalu tym możecie bezpłatnie dokonać wyceny Waszego auta, a także umówić termin z przedstawicielem firmy w celu jego sprzedaży.

Zakup auta w Niemczech

Jeśli zastanawiacie się nad zakupem auta w Niemczech, koniecznie musicie przeczytać nasz artykuł, który bez wątpienia Wam to ułatwi:

Kupno auta w Niemczech – praktyczny poradnik!

 • Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

  Praca w Niemczech

  Dodaj komentarz

  avatar
    Włącz powiadomienia o nowych komentarzach  
  Powiadom o