Dawno minęły czasy, kiedy przy zakupie auta po raz pierwszy mogliśmy je obejrzeć na giełdzie samochodwej, w salonie dealera samochodowego lub na podwórku osoby sprzedającej auto. Dzisiaj prawie wszystko odbywa się w internecie. Nie inaczej ma się to w przypadku zakupu samochodu. W Niemczech istnieje kilka stron z samochodami. Na większości z nich znajdziecie oferty zarówno osób prywatnych, jak i salonów samochodowych. Niemieckie portale samochodowe oferują osobom prywatnym bezpłatne wstawienia ogłoszenia sprzedaży samochodu. Handlarze muszą natomiast zapłacić za ogłoszenie. również zdjęcia mogą być zamieszczane bezpłatnie: Od pięciu (Mobile.de) do 15 plików (Auto.de, Autoscout24, Gebrauchtwagen.de) są dozwolone. Poniżej przedstawiamy listę najlepszych stron z samochodami w Niemczech.

Niemieckie strony z samochodami – które z nich są najlepsze?

W niemieckim internecie znajdziecie wiele stron z samochodami. Które z nich są warte odwiedzenia? Przy wyborze najlepszych z nich kierowaliśmy się głównie ich zasięgiem i popularnością, a także funkcjonalnością. Poniżej nasze typy. Jesteśmy ciekawi, czy podzielacie nasze zdanie…

Autoscout24.de – najlepsza niemiecka strona z samochodami

AutoScout24 to jedna z najpopularniejszych stron z samochodami w Niemczech. Wprawdzie nie posiada aż tylu użytkowników, co mobilde.de, ale łatwiej się na niej poruszać i jest dostępna po polsku. Strona zawiera ogłoszenia z samochodami używanymi i nie tylko. Główną zaletą portalu jest rozbudowana wyszukiwarka, zawierająca wiele parametrów i kryteriów wyszukiwania, dzięki czemu z łatwością będziecie w stanie znaleźć dokładnie taki samochód, jakiego szukacie. Autoscout24.de przypadł nam najlepiej do gustu i jesteśmy ciekawi Waszych opinii na temat tego portalu.

Auto.de – najwięcej kryteriów wyszukiwania

Auto.de to kolejny popularny niemiecki portal z ogłoszeniami samochodów. Strona ta wyróżnia się na tle konkurencji ilością kryteriów wyszukiwania – posiada ich aż 68! Średnia ilość kryteriów wyszukiwania na innych portalach z ogłoszeniami samochodowymi to 50.

Quoka.de – tutaj wrzucisz ogłoszenie najszybciej

Quoka.de to portal, na którym można sprzedawać nie tylko samochody, ale też wiele innych rzeczy. Szczyci się on tym, iż można na nim wstawić ogłoszenie bardzo szybko – potrzeba na to tylko cztery kliknięcia. Dla porównania na autoscout24.de potrzebnych będzie 11 kliknięć, aby wstawić ogłoszenie.

Mobile.de – najwięcej odwiedzających

Mobile.de to z kolei portal z największą liczbą odwiedzających. Strona ta to główny konkurent autoscout24.de i ciężko znaleźć coś, do czego można by się przyczepić. Mobile.de jest również dostępne w języku polskim.

Ebay Kleinanzeigen – ogłoszenia lokalne

Kolejnym portalem godnym polecenia jest ebay-kleinanzeigen.de. Jest to strona bardzo chętnie używana przez Niemców i można znaleźć na niej wiele lokalnych ogłoszeń. Warto na nią zajrzeć i porównać oferty z najbliższej okolicy.

Gebrauchtwagen.de – porównywarka niemieckich stron z ogłoszeniami samochodów

Gebrauchtwagen.de to porównywarka niemieckich stron z ogłoszeniami aut, na której można znaleźć ogłoszenia wielu stron partnerskich. Oznacza to, że korzystając z tej strony możecie zaoszczędzić trochę czasu, gdyż w wynikach wyszukiwania zostaną Wam przedstawione oferty kilku portali ogłoszeniowych, mianowicie tych współpracujących z Gebrauchtwagen.de, do których należą np. auto.de, autoscout24.de.

Wirkaufendeinauto.de – dla tych którzy chcą sprzedać samochód

Jeśli natomiast chcecie się pozbyć Waszego samochodu i nie macie ochoty „użerać się” z handlarzami oferującymi śmieszne ceny, warto zapoznać się z ofertą wirkaufendeinauto.de. Na portalu tym możecie bezpłatnie dokonać wyceny Waszego auta, a także umówić termin z przedstawicielem firmy w celu jego sprzedaży.

Zakup auta w Niemczech

Jeśli zastanawiacie się nad zakupem auta w Niemczech, koniecznie musicie przeczytać nasz artykuł, który bez wątpienia Wam to ułatwi:

Kupno auta w Niemczech – praktyczny poradnik!

Wszelkie treści publikowane na dojczland.info są chronione prawem autorskim. Kopiowanie tekstów że strony bez naszej zgody jest surowo wzbronione!

Oferty pracy w Niemczech - sprawdź teraz!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz!
Tutaj wpisz Twoją nazwę użytkownika