polisa.de
  polisa.de

  Niemcy: za niedozwolone stroje karnawałowe grozi nawet 10.000 € kary

  polisa.de

  Karnawał w Niemczech to okres szaleństwa i szalonej zabawy, ale czy wiedzieliście, że niektóre przebrania są w Niemczech zakazane? Jak daleko można się więc posunąć wybierając strój karnawałowy? Lepiej spojrzeć do kodeksu karnego, ponieważ są tu pewne ograniczenia.

  Za co grozi grzywna?

  Wybierając strój karnawałowy należy się wcześniej dobrze zastanowić. Ograniczenia dotyczą bowiem np. noszenia atrapy broni. Ani noszenie, ani posługiwanie się taką atrapą broni nie jest dozwolone w miejscach publicznych. Każdemu, kto naruszy to wykroczenie administracyjne, grozi w Niemczech grzywna w wysokości do 10 000 euro, jak stanowi paragraf 42a niemieckiej ustawy o broni.

  Ostrożność zalecana jest również w przypadku noszenia mundurów. Tutaj musi być rozpoznawalne, że to tylko kostium. Jeśli podobieństwo do oryginalnego umundurowania służbowego jest zbyt duże, zgodnie z art. 132a Kodeksu Karnego, może dojść do przestępstwa przez nadużycie tytułów zawodowych i insygniów.

  Symbole prawicowych ekstremistów są również zakazane

  Zabronione jest również przebieranie się za Adolfa Hitlera. Przestępstwo to zagrożone jest karą grzywny lub pozbawienia wolności do lat trzech. Tego samego można się spodziewać w przypadku noszenia symboli prawicowych ekstremistów, takich jak swastyka, „WP” (White Power, hasło Ku Klux Klanu), „SGH” (Sieg Heil) czy „B&H” (Blut und Ehre, hasło ruchu młodzieżowego Hitlerjugend). Są one uznawane za podburzające i niezgodne z konstytucją.

  Przy wyborze stroju nie należy również pokazywać zbyt dużo ciała. W przeciwnym razie istnieje ryzyko, że czyjś wygląd będzie podpadał pod czyny ekshibicjonistyczne lub powodowanie uciążliwości publicznej. Grozi za to kara grzywny lub pozbawienia wolności do roku – tak wynika z artykułów 183 i 183a Kodeksu Karnego.

  Ponadto należy powstrzymać się od szerzenia paniki swoimi przebraniami. W związku z tym lepiej unikać przebierania się za dżihadystów lub terrorystów.

  Obserwuj Dojczland.info i bądź na bieżąco:

  196,777FaniLubię
  24,300ObserwującyObserwuj
  315ObserwującyObserwuj

  2 KOMENTARZE

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest

  2 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy najpopularniejszy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Tomek

  A jeśli islamski uchodźca przebierze się za Hitlera, to co ma zrobić policja? Screenshota?

  Mam zimówki w AMG

  A co ktoś się za karla albo jensa przebrał?

  2
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x