Czy w Niemczech należy mieć ze sobą dowód rejestracyjny pojazdu?

0
4393

Jeśli prawo jazdy i dokumenty pojazdu zostaną utracone, ich odzyskanie może być czasochłonne i kosztowne. Dlatego też niektórzy kierowcy mają przy sobie tylko kopie dokumentów. Podczas kontroli policyjnej może to się jednak wiązać z kłopotami.

W Niemczech należy mieć ze sobą oryginał dowodu rejestracyjnego

Kierowcy, którzy są proszeni o okazanie dokumentów rejestracyjnych podczas kontroli pojazdu, powinni przedstawić oryginał dokumentu rejestracyjnego. Jedna kopia to za mało. Świadectwo rejestracji w części I, jak oficjalnie nazywany jest dokument rejestracyjny pojazdu w Niemczech, ma być „przewożone przez odpowiedniego kierowcę pojazdu silnikowego i przekazywane na żądanie kompetentnych osób do kontroli” – tak stanowi paragraf 11 ust. 5 rozporządzenia o rejestracji pojazdów (FZV).

Przepis dotyczy również wypożyczonych samochodów

Przepis ten dotyczy również wynajmu samochodów. Kopia dokumentu rejestracyjnego pojazdu nie jest ważnym dokumentem podczas kontroli pojazdu, niezależnie od tego, czy jest on poświadczony czy nie. Przy okazji: To samo dotyczy prawa jazdy. Musi być również noszony w oryginale. W obu przypadkach obowiązują następujące zasady: Jeśli podróżujesz bez oryginalnego dokumentu i jesteś sprawdzany, musisz liczyć się z grzywną w wysokości 10 euro

Jeśli chcecie wiedzieć, ile zapłacicie za inne wykroczenia w niemieckich ruchu drogowym, koniecznie musicie przeczytać: Mandaty w Niemczech.

Wszelkie treści publikowane na dojczland.info są chronione prawem autorskim. Kopiowanie tekstów że strony bez naszej zgody jest surowo wzbronione!

Oferty pracy w Niemczech - sprawdź teraz!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz!
Tutaj wpisz Twoją nazwę użytkownika