Czas oczekiwania na zwrot podatku w Niemczech: Brandenburgia ma najwolniejsze urzędy skarbowe!

  Każdy, kto dobrowolnie składa w Niemczech zeznanie podatkowe, ma na to do czterech lat. Podatnicy, którzy są zobowiązani do złożenia deklaracji o dochodach w urzędzie skarbowym, muszą to zrobić za rok 2023 do 2 września 2024. W przypadku skorzystania z pomocy doradcy podatkowego lub organizacji zajmującej się pomocą w zakresie podatku dochodowego, termin ten zostaje przedłużony do 2 czerwca 2024 roku (więcej o tym, kto w Niemczech jest zobowiazany do złożenia zeznania podatkowego tutaj).

  Jednak niezależnie od indywidualnego terminu, wielu obywateli jest zirytowanych faktem, że muszą wypełniać żmudny obowiązek w sztywnych terminach, podczas gdy urzędy skarbowe nie muszą się spieszyć z przetwarzaniem danych.

  Czas oczekiwania na zwrot podatku w Niemczech – Brandenburgia jest najwolniejsza!

  Przeprowadzone badania wykazały, który urząd skarbowy w Niemczech był najszybszy lub najwolniejszy w ubiegłym roku. Czasy oczekiwania na zwrot podatku zostały określone anonimowo na podstawie 400 000 zeznań podatkowych złożonych za pośrednictwem portalu w 2023 roku. Łącznie wzięto pod uwagę prawie 500 urzędów skarbowych, przy czym każdy urząd skarbowy złożył co najmniej 50 zeznań podatkowych.

  Wynik badania: Brandenburgia plasuje się na 16. miejscu w tegorocznej ocenie. Mimo poprawy o 3,95 dnia w porównaniu z rokiem poprzednim, przetwarzanie zeznań podatkowych zajęło tam całe 68,85 dnia.

   

  Nadrenia-Palatynat znajduje się w tym roku na szczycie listy najszybszych urzędów skarbowych w Niemczech. Podatnicy czekali tu średnio 49,97 dnia na zwrot podatku.

  W Hamburgu czas oczekiwania wyniósł 50,01 dnia (2. miejsce). Pracownicy urzędów skarbowych w Nadrenii Północnej-Westfalii czekali tylko nieznacznie dłużej, bo 50,06 dnia (3. miejsce). Berlin, który w ubiegłym roku zajmował 1. miejsce, obecnie znajduje się na 4. miejscu. Tutaj przetwarzanie zeznań podatkowych trwało o 5,56 dnia dłużej niż w roku poprzednim (51,36 dnia).

  Najszybszy urząd skarbowy w Niemczech znajduje się w NRW

  Nawiasem mówiąc, najszybszym urzędem skarbowym w Niemczech jest Herne w Nadrenii Północnej-Westfalii, ze średnim czasem przetwarzania wynoszącym zaledwie 29,8 dnia. Zeszłoroczny zwycięzca Olpe zajął drugie miejsce z wynikiem 31,5 w 2023 roku.

  Urząd skarbowy Hameln-Holzminden wylądował na niechlubnym ostatnim miejscu. Tutaj ludzie czekali ponad trzy miesiące (114,7 dnia) na decyzję o zwrocie podatku. Jest to również najdłuższy czas przetwarzania, jaki do tej pory ustalono we wszystkich analizach w ostatnich latach.

  OPTYMALIZACJA FINANSÓW

  NA START W NIEMCZECH

  POPULARNE WŚRÓD POLAKÓW

  1 KOMENTARZ

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest

  1 Komentarz
  najstarszy
  najnowszy najpopularniejszy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Wiesław Paleciarz Berlin

  A czemu tu nie ma komentarzy, a jedynie się pojawiają pod artykułami kontrowersyjnymi, a tutaj spokój? Zmieńcie formułę strony i przywróćcie tu porządek.

  Dołącz do nas!

  196,777FaniLubię
  25,300ObserwującyObserwuj
  315ObserwującyObserwuj

  Popularne

  10 zabytków i atrakcji turystycznych Norymbergi, które koniecznie musicie zobaczyć!

  Ogromny zamek cesarski, zapierające dech w piersiach tereny zjazdów nazistowskiej partii NSDAP i sklejone w długi labirynt „lochy”. Zabytki w Norymberdze to niesamowita mieszanka....

  Praca w Niemczech się nie opłaca? „Z 2000 euro brutto więcej, na koniec miesiąca zostaje 32 euro netto”

  Ludzie, którzy przechodzą z pracy w niepełnym wymiarze godzin na pełen etat, często prawie na tym nie zarabiają, narzeka ekonomista Clemens Fuest. W wywiadzie...

  Oznaczenia niemieckich tablic rejestracyjnych

  Oznaczenia niemieckich tablic rejestracyjnych zaczynają się od kodu miejsca rejestracji pojazdu. Jego długość zależy od wielkości danego miasta lub powiatu (w zależności od przynależności...

  Święta i dni wolne od pracy w Niemczech w roku 2024 – Terminy dla wszystkich landów!

  Święta i dni wolne od pracy są z wytęsknieniem wyczekiwane przez większość osób. W związku z tym, że Niemcy to republika federacyjna, każdy z...

  Mandaty w Niemczech: Tyle zapłacisz za wykroczenie drogowe w Niemczech!

  Poruszanie się samochodem po niemieckich drogach wiąże się z przestrzeganiem niemieckiego kodeksu drogowego. Wysokość grzywien za łamanie przepisów ruchu drogowego jest w Niemczech sprecyzowana...
  1
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x