Znamy wielkość przychodów serwisów czyszczenia filtrów DPF w Niemczech

  Kategoria:

  Rosnące zapotrzebowanie na usługi czyszczenia filtrów DPF/FAP w Europie związane jest
  z ograniczaniem nadmiernej emisji spalin oraz zmieniającymi się przepisami dotyczącymi użytkowania samochodów wyposażonych w silniki diesla. Miliony zarejestrowanych pojazdów wskazuje na rosnące możliwości biznesowe dla polonijnych warsztatów samochodowych, zwłaszcza w kontekście zaostrzających się kontroli drogowych i przepisów w całej Europie, które zniechęcają do nielegalnego usuwania filtrów DPF.

  Wzrost zapotrzebowania na usługę czyszczenia filtrów DPF/FAP

  Wynika głównie z faktu, że spora część pojazdów poruszających się po drogach wyposażona jest w silniki wysokoprężne. Z tego powodu nowo powstałe firmy świadczące usługę czyszczenia filtrów cząstek stałych nie będą narzekać na brak klientów. Ponadto zmiana regulacji prawnych, kontrole drogowe w całej Europie i wysokie grzywny coraz skuteczniej zniechęcają właścicieli pojazdów do nielegalnego usuwania filtrów cząstek stałych, co było wcześniej dość częstym rozwiązaniem problemu niedrożnego filtra DPF.

  Nowe możliwości biznesowe i szybki zwrot z inwestycji

  Z usług firm czyszczących filtry cząstek stałych korzystają najczęściej właściciele warsztatów samochodowych. Ten trend ulega zmianie, gdyż prezesi firm transportowych oraz miejskich zakładów komunikacji również coraz poważniej traktują temat norm emisji spalin i decydują się na korzystanie z tego rodzaju usługi w celu polepszenia kondycji technicznej floty.

  Co należy zrobić i ile można zarobić na czyszczeniu DPF?

  Na dobry początek wystarczy specjalistyczna maszyna do czyszczenia. Jesteśmy liderem wśród producentów tego typu urządzeń w Europie. Oferujemy maszyny w cenach od 17.500 EUR do 30.000 EUR. Po dokonaniu zakupu, przedsiębiorca jest odpowiednio przeszkolony zarówno w teorii, jak i praktyce. Nabywając maszynę wraz ze szkoleniem, sam proces czyszczenia nie wymaga już specjalnych umiejętności. Dzięki temu rozpoczęcie działalności i świadczenie profesjonalnej usługi swoim klientom nie nastręcza żadnych trudności. Ponadto zapewniamy pomoc doradcy technicznego i wsparcie posprzedażowe. Biorąc pod uwagę średni koszt operacyjny czyszczenia filtrów wynoszący ok 10-15 EUR, nietrudno jest obliczyć, jak szybko można spodziewać się zwrotu z inwestycji po zakupie maszyny.

  Przykładowo średnia rynkowa cena czyszczenia filtra DPF z samochodu osobowego w Niemczech to: 250 EUR netto. Cena najdroższej maszyny w ofercie OTOMATIC – 30 000 EUR netto. Po odliczeniu kosztów technicznych, zakup maszyny może zwrócić się już przy ok. 130 wyczyszczonych filtrach. W przypadku tańszego urządzenia lub usługi czyszczenia filtrów z samochodów ciężarowych czas będzie jeszcze krótszy. Jak nietrudno obliczyć maszyna zacznie na siebie zarabiać po około 2-3 miesiącach pod warunkiem czyszczenia 2-3 filtrów dziennie – wyjaśnia przedstawiciel firmy OTOMATIC z Polski, wiodącego producenta maszyn do czyszczenia DPF w Europie.

  Efektywność i innowacyjne metody

  DPF-hybrid™ łączy w sobie zalety dwóch najpopularniejszych metod czyszczenia: pneumatycznej „Air knife” (stosowanej od 2007 roku w USA) i hydrodynamicznej (dominującej w krajach europejskich), a co najważniejsze eliminuje wszystkie ich wady. Technologia ta z jednej strony znacznie przyspiesza pracę oraz zwiększa efektywność procesu, a z drugiej ogranicza zużycie wody i energii stając się rozwiązaniem pod każdym względem bardziej korzystnym dla klientów oraz środowiska.

  DPF-hybrid™ obejmuje trzy etapy czyszczenia:

  1.Wstępne suche (pneumatyczne) – usunięcie luźnej sadzy i popiołu z filtra DPF za pomocą silnego przedmuchu wzmocnionego impulsem sprężonego powietrza – „Turbo Air Pulse”.
  2. Na mokro (hydrodynamiczne) – czyszczenie zasadnicze z wykorzystaniem siły hydrodynamiki przepływu wody o charakterze turbulentnym w połączeniu z impulsem sprężonego powietrza z kompresora. Z łatwością usuwa cząstki stałe nagromadzone w mikroporowatych przegrodach kanałów filtra.
  3. Na sucho (podczas suszenia filtra) – z zastosowaniem systemu „Air Pulse” wzmocnionego silnym impulsem sprężonego powietrza. Eliminuje ryzyko odparowania brudnej wody płuczącej, usuwa pozostałości popiołów w postaci skurczonych, wysuszonych cząstek na zewnątrz kanałów filtracyjnych.

  Prognozy na przyszłość

  Argumentem przemawiającym za popularnością usługi czyszczenia filtra, jest z pewnością aspekt finansowy. Zyski z prowadzenia warsztatu można dodatkowo zwiększyć o montaż i demontaż filtra, a także adaptację. Popularność czyszczenia filtrów DPF sprawia, że maleje popyt na dużo droższe jego usuwanie i stanowi zdecydowanie tańsze rozwiązanie od zakupu nowego filtra cząstek stałych.

  Reasumując; w perspektywie długoterminowej, usługa czyszczenia filtrów DPF będzie opłacalna. Samochody z silnikiem diesla nie przestaną być przez co najmniej kilkanaście lat, mimo wprowadzenia przez Komisję Europejską zasad „Zielonego Ładu”i pojawienia się większej liczby pojazdów elektrycznych.

  Krótka prezentacja maszyny:

  Facebook: www.facebook.com/OtomaticDPF
  LinkedIn: www.facebook.com/OtomaticDPF
  Strona internetowa: www.otomatic.pl oraz www.otomatic.eu

  Chcesz dowiedzieć się więcej? Porozmawiaj z naszym specjalistą:
  Grzegorz Gurdek
  tel. +48 728 411 962
  [email protected]

  OPTYMALIZACJA FINANSÓW

  NA START W NIEMCZECH

  POPULARNE WŚRÓD POLAKÓW

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest

  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments

  Dołącz do nas!

  196,777FaniLubię
  25,300ObserwującyObserwuj
  315ObserwującyObserwuj

  Popularne

  10 zabytków i atrakcji turystycznych Norymbergi, które koniecznie musicie zobaczyć!

  Ogromny zamek cesarski, zapierające dech w piersiach tereny zjazdów nazistowskiej partii NSDAP i sklejone w długi labirynt „lochy”. Zabytki w Norymberdze to niesamowita mieszanka....

  Praca w Niemczech się nie opłaca? „Z 2000 euro brutto więcej, na koniec miesiąca zostaje 32 euro netto”

  Ludzie, którzy przechodzą z pracy w niepełnym wymiarze godzin na pełen etat, często prawie na tym nie zarabiają, narzeka ekonomista Clemens Fuest. W wywiadzie...

  Oznaczenia niemieckich tablic rejestracyjnych

  Oznaczenia niemieckich tablic rejestracyjnych zaczynają się od kodu miejsca rejestracji pojazdu. Jego długość zależy od wielkości danego miasta lub powiatu (w zależności od przynależności...

  Święta i dni wolne od pracy w Niemczech w roku 2024 – Terminy dla wszystkich landów!

  Święta i dni wolne od pracy są z wytęsknieniem wyczekiwane przez większość osób. W związku z tym, że Niemcy to republika federacyjna, każdy z...

  Mandaty w Niemczech: Tyle zapłacisz za wykroczenie drogowe w Niemczech!

  Poruszanie się samochodem po niemieckich drogach wiąże się z przestrzeganiem niemieckiego kodeksu drogowego. Wysokość grzywien za łamanie przepisów ruchu drogowego jest w Niemczech sprecyzowana...
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x