polisa.de
  polisa.de

  Berlińska policjantka ukarana za rasistowskie uwagi w stronę kolegi

  polisa.de

  Berlińska policjantka została ukarana grzywną w wysokości 8 400 euro za znieważanie i podżeganie do nienawiści. We wtorek sąd rejonowy w Tiergarten uznał za udowodnione, że 35-latka w dwóch przypadkach podczas szkolenia w akademii policyjnej obraziła innego stażystę, a w jednym przypadku wygłosiła podżegające oświadczenie pod jego adresem.

  Wypowiedzi i gesty wobec czarnoskórego kolegi

  Wszystkie przypadki miały miejsce latem ubiegłego roku i były skierowane przeciwko czarnoskóremu koledze oskarżonej. W tym czasie oskarżona uczęszczała do akademii policyjnej, podobnie jak poszkodowany.

  Policjantka twierdzi, że jej wypowiedzi lub gesty zostały źle zrozumiane. Z punktu widzenia oskarżyciela publicznego były to jednak wypowiedzi rasistowskie – nawet jeśli kobieta nie była rasistką i nie miała w intencji nikogo obrazić.

  Kobieta jest obecnie policjantką na okresie próbnym. Jeśli wyrok stanie się prawomocny, prawdopodobnie zostanie zwolniona z policji.

  źródło: rbb24.de

  Obserwuj Dojczland.info i bądź na bieżąco:

  196,777FaniLubię
  24,300ObserwującyObserwuj
  315ObserwującyObserwuj

  2 KOMENTARZE

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest

  2 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy najpopularniejszy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  BERLINER

  W UNNI a zwłaszcza w Niemczech Prawo działa tylko w jedną stroną – Jak Niemiec wyzwie imigranta a pobije – To rasizm, sprawa sądowa, kara finansowa a nawet odsiadka ale jak Oni pobiją Niemca, to tylko był wybryk chuligański, mała szkodliwość lub takiego się uzna jako niepoczytalnego – JAKI wniosek – Oni są ludźmi PIERWSZEJ kategorii a Niemcy DRUGEJ a może już TRZECIEJ

  Filip

  Nie Niemiec. Każdy białas, który cokolwiek powie o nielegalnych nierobach jest uznawany za rasistę.

  2
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x