polisa.de
  polisa.de

  Dolna Saksonia chce zakazać „picia w towarzystwie” od 14 roku życia

  polisa.de

  To „całkowicie niewłaściwy sygnał społeczny, gdy rodzice, starsze rodzeństwo lub przyjaciele piją piwo lub wino z 14-latkami.” Te słowa powiedział minister zdrowia Dolnej Saksonii Andreas Philippi (SPD) dla NDR Lower Saxony. Według ministra alkohol szkodzi zdrowiu i promuje agresywne zachowania. Tak zwane „picie w towarzystwie” trywializuje problem.

  Inicjatywa pochodzi z MV

  Wraz z ministrami zdrowia krajów związkowych Philippi chce zatem znieść „picie w towarzystwie” od 14 roku życia. Inicjatywa wyszła ze strony Mecklenburg-Vorpommern w kwietniu: Minister zdrowia Stefanie Drese (SPD) zgłosiła ewentualny zakaz spożywania alkoholu w towarzystwie na konferencji ministrów zdrowia krajów związkowych (GKM) w Lübeck-Travemünde w czerwcu. GKM przyjęła wniosek jednogłośnie. Oczekuje się, że propozycje legislacyjne zostaną przedstawione w listopadzie.

  CDU popiera wniosek

  CDU w parlamencie krajowym również opowiada się za ograniczeniem spożycia alkoholu wśród młodych ludzi. Zapytana przez NDR Niedersachsen, przewodnicząca grupy parlamentarnej, Carina Hermann, powiedziała, że zakaz spożywania alkoholu pod nadzorem od 14 roku życia jest „właściwą rzeczą do zrobienia w świetle znacznych zagrożeń związanych z konsumpcją alkoholu”. Jednak CDU brakuje dalszych inicjatyw ze strony ministra zdrowia SPD – na przykład z „gazem rozweselającym”. Według posłanki CDU, podtlenek azotu może mieć również poważne konsekwencje zdrowotne.

  Wczesne picie jest ryzykowne

  Według Ministerstwa Zdrowia Dolnej Saksonii osoby, które zaczynają pić w młodym wieku, często kontynuują złe nawyki w dorosłości. Im wcześniej młodzi ludzie zetkną się z alkoholem, tym większe ryzyko, że się uzależnią. Według Federalnego Urzędu Statystycznego w 2019 r. około 14 500 dzieci i młodzieży w wieku od 10 do 17 lat było hospitalizowanych z powodu ostrego nadużywania alkoholu w Niemczech. Według ankiety DAK około dwie trzecie dzieci i młodzieży z doświadczeniem alkoholowym otrzymało alkohol od swoich rodziców.

  źródło: ndr.de

  Obserwuj Dojczland.info i bądź na bieżąco:

  196,777FaniLubię
  24,300ObserwującyObserwuj
  315ObserwującyObserwuj

  3 KOMENTARZE

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest

  3 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy najpopularniejszy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  BERLINER

  To już się robi w UNII Kolonializm, to wolno a tego nie – Na mojej wiosce za PZPR za sklepem na łące siedzieli, pili i nikomu nie przeszkadzało a zwłaszcza po powrocie z pracy

  Filip

  Mi przeskadzało.

  Tomek

  A co SPD i CDU myślą o ślubach starych facetów z dziewieciolatkami? Fuj czyli islamofobia, czy piękna tradycja?

  3
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x